Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Také by sis přála, aby tě tvůj kluk nosil na rukou? Ono to není jen tak, velmi záleží na tobě a tvé taktice. Pokud budeš vědět, jak na to, vsaď se, že to půjde.

Omotej si kluka kolem prstu

Velká láska
zdroj: Thinkstockphotos Velká láska
aktualizováno 13.12.2016, 00:39 | 13.12.2016, 00:39 | Krasna.cz/lk

Také by sis přála, aby tě tvůj kluk nosil na rukou? Ono to není jen tak, velmi záleží na tobě a tvé taktice. Pokud budeš vědět, jak na to, vsaď se, že to půjde.

Překvapilo tě to? Myslela sis, že všechno záleží na zamilovanosti a spontánnosti vztahu? Ze začátku určitě, ale ty přeci chceš, aby to takové bylo pořád, ne? Přečti si proto pár našich rad. Dá ti to návod, jak postupovat i v jiných situacích, které vás ve vztahu potkají.

Nejdřív si ujasněme jednu zásadní věc, kterou by sis měla pamatovat celý život. Taktika v partnerském vztahu není žádný podvod nebo podraz na toho druhého. Je to pouze způsob, jak jednat v určitých situacích. Díky takové správné taktice můžeš předejít i ošklivým hádkám, urážení a dalším nepříjemnostem, které každý vztah narušují a kvůli kterým i mnohé vztahy zanikají.

 

Problémy ve vztahu
Zbytečné hádky váš vztah oslabují. (Foto: Thinkstockphotos)

 

A co ty díky taktice můžeš získat? Nekonečnou zamilovanost tvého kluka, který bude toužit být co nejvíc s tebou, a krásný vztah, který se jen upevňuje. Uvědom si, že naprosto ideální dlouhodobý vztah je věc zcela výjimečná. Také proto, že na každý zamilovaný pár působí mnoho vnějších vlivů, například rodiče, škola, kamarádi, povinnosti, a z toho plynou různé problémy. Ať se ti to líbí, nebo ne, nemůžeš se svým miláčkem žít ve vakuu a svůj vztah tak od těchto vlivů ochránit.

Ale co můžeš udělat, je to, že se budeš snažit chránit a vylepšovat vztah zevnitř. Když budeš postupovat takticky, určitě se ti to podaří a problémy, které budou přicházet z vašeho okolí, budete řešit snadněji.

Pozor na impulzivní chování

Příklad: Máte domluvené rande. Tvůj kluk tě má v sedm vyzvednout, protože chcete jít do kina. Moc se těšíš, jsi včas připravená a máš dobrou náladu. Pak je ale sedm a tvůj kluk nikde. Znervózníš, sleduješ hodiny, mobil, zkoukneš všechny sociální sítě, kde ho máš přidaného, nikde nic... Dobrá nálada se vytratila a ty pomalu začínáš být naštvaná, ale i smutná. Těsně před osmou se rozdrnčí zvonek a před domem stojí tvůj kluk.

Pokud na něj místo pozdravu začneš křičet: "Kde jsi byl? Takhle ty mne miluješ? Já jsem se těšila a ty jsi všechno zkazil!" a budeš ho zasypávat výčitkami, náladu si dočista pokazíš. Nečekej, že po takovém uvítání tě tvůj kluk začne odprošovat a omlouvat se. To kluci moc často nedělají a zvlášť ne v případě, že jsou pod palbou výčitek. Spíš se urazí, v horším případě je to donutí se bránit a řekne ti, že kdyby věděl, co ho čeká, že by nepřišel vůbec. Místo rande tě čeká nepříjemná hádka a ty se projevíš jako netolerantní mrcha, které záleží jen na sobě. Takovým chováním nezíškáš nic, ale ztratíš plusové body.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Znamení, že váš vztah je nebezpečný
Co neříkat při hádce: 5 vět, které ti zabíjí vztah
Jsi připravena na vážný vztah?

Třeba ho zdržela nějaká povinnost, se kterou nemohl nic udělat. Jasně, měl dát vědět, ale je to taky jen člověk. Je jasné, že jsi naštvaná, když nedodržel, na čem jste byli domluvení. Příště, než otevřeš dveře, napočítej do pěti. Netvař se naštvaně, ale nech si všechno vysvětlit. Pokud má skutečně objektivní důvody, proč se zdržel, prostě mu odpusť. Jen mu připomeň, že by ti měl příště dát vědět, že jsi tu hodinu mohla strávit užitečněji než čekáním na něj.

 

Čekání na telefon
Musíš ho naučit, aby ti zavolal, když mu něco naruší plány, ale neřvi na něj. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pokud se zachováš druhým způsobem, máte pořád šanci strávit hezký večer, i když už možná nestihnete film, na který jste chtěli jít. Určitě něco vymyslíte, co vás bude bavit oba. Uvědom si, že tobě se to může stát taky, a pokud bys mu udělala scénu, bude mít chuť ti ji příště oplatit.

Žádný stereotyp

Připadá ti zbytečné mluvit ve tvém věku o stereotypu? Do stereotypu může upadnout každý vztah bez ohledu na to, jak staří oba jsou. Spíš záleží na tom, jak jste spolu dlouho a kolik svému vztahu věnujete péče. Stereotyp totiž neznamená jen to, že žena stojí denně u plotny a muž leží s pivem na gauči. Je mnoho věcí, které se tvému příteli i tobě líbí, ale když to budete opakovat pravidelně a beze změny, stane se z toho stereotyp. A ze stereotypu se snadno stane nuda, což je pro vztah nemoc smrtelná.

 

Stereotyp
Stereotyp zabíjí každý vztah. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Jestli se s tvým klukem scházíte pravidelně, nebo spolu dokonce bydlíte, je přeci spoustu možností, jak vaše společné chvíle zpříjemnit. Například jak prožíváte společné večery? Jestli se spolu svalíte před nějaký film a možná se u toho občas pomilujete, tak přesně to zavání stereotypem.

Nemusíš vymýšlet překvapení každý den, ale jednou za čas to rozhodně není na škodu. A je jedno, zda si koupíš nové krajkové prádlo, které mu pak předvedeš v posteli, nebo  vymyslíš nové místo, na které spolu půjdete. Důležité je, abyste pořád zkoušeli něco nového, protože tím budete mít společné zážitky, vzpomínky a témata ke konverzaci. Tak máte šanci vyhnout se nudě.

Nepřivlastňuj si ho

I když ho šíleně miluješ, není to věc, kterou sis někde koupila a teď ti patří. Je to osobnost, která má svoi minulost, své přátele, povinnosti - prostě svůj život, kam sice nyní patříš, ale pokud se nebudeš chovat slušně, moc dlouho to nebude. Žádné omezování není připuštěno, pokud od něj něco chceš (i čas), musíš to udělat šikovně.

 

Problémy v posteli
Nedělej scény, když nechce být jen s tebou. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Tak třeba. Volá ti kamarádka a zve tě na oslavu svých narozenin, která by ale měla být čistě dámskou záležitostí. Jak to svému příteli oznámíš?
a) řekneš mu, že se zítra nemůžeš sejít, protože "něco máš"
b) pozvání kamarádce odmítneš a náležitě dáš svému příteli najevo, že jsi pozvání odmítla kvůli němu a on by ti to měl vynahradit
c) pozvání přijmeš a svému příteli to hned řekneš, aby si i on mohl vymyslet svůj program

Pro jakou variantu ses rozhodla?
a) strohým sdělením, že "něco máš", jsi asi u svého kluka chtěla vyvolat červíčka žárlivosti. To se ti sice může podařit, co z toho ale budeš mít? Je docela možné, že se takhle příště zachová on. Pak se budeš trápit představami, kde a s kým je. Než tohle uděláš, dobře si to rozmysli.
b) to, co jsi udělala, není důkaz lásky, ale normální vydírání. Je jasné, že v obdobné situaci budeš čekat to samé i od svého kluka. On se ale nebude chtít nechat izolovat od svých přátel, aby ti dokázal svou lásku. Časem si začne vymýšlet, aby mohl být se svými přáteli, a nakonec se s tebou rozejde.
c) tohle je samozřejmě jediné správné řešení. Tímto způsobem má váš vztah šanci.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Jaký jste typ milovnice? OTESTUJTE SE a změní to váš vztah!
Tloustnete ve vztahu? 6 tipů, jak to zastavit

Několik rad, jak dosáhnout svého

Nikdy nepřikazuj

Dones, přines, dojdi, copak je tvůj kluk nějaký pejsek? Takové příkazy se minou účinkem, protože i ty asi neděláš moc ráda to, co dostaneš příkazem. Zkus to jinak. Nechce se ti ráno běžet pro čerstvé pečivo? Popros svého miláčka, jestli by tam nedošel on, že ty zatím připravíš čaj a prostřeš stůl.

 

Romantická snídaně ve dvou
Když budeš jednat takticky, užijete si mnoho společných snídaní. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Nekritizuj

Pomáhá ti tvůj přítel například s úklidem? Utírá prach a nedá věci na poličkách úplně přesně na stejné místo, jak jsi zvyklá? Luxuje a nevysaje úplně pod stolkem? Hlavně za ním nestůj a nekritizuj. Buď ráda, že ti pomůže, a pokud ti to tolik vadí, oprav to po něm. Ale tak, aby tě neviděl! Kritikou toho, jak něco dělá špatně, dosáhneš jen toho, že to přestane dělat úplně. Nebo ti odsekne, ať si to příště uděláš sama, a hádka je na světě. 

Nefňukej!

Neustálým fňukáním, že se ti tohle nechce a že jsi unavená, toho moc nedocílíš. Každý má někdy línější den nebo se necítí ve své kůži, ale nic se nemá přehánět. Nechtěj u svého kluka vyvolat pocit, že má ukňouranou a línou holku a že ho využíváš.7 hlasů
Vaše hodnocení