Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rozpad vztahu je zkouška, která znamená pro každou z nás dlouhodobý emoční stres. Když tě opustí partner, je vůbec možné získat ho zpět a poučit se z problémů ve vztahu? Jak se chovat, pokud chceš váš vztah obnovit a v hlavě se ti míhají vzpomínky...

Opustil tě? Víme, co (ne)dělat

Rozchod
zdroj: Thinkstockphotos Rozchod
aktualizováno 27.08.2016, 00:22 | 27.08.2016, 00:22 | Krasna.cz/trm

Rozpad vztahu je zkouška, která znamená pro každou z nás dlouhodobý emoční stres. Když tě opustí partner, je vůbec možné získat ho zpět a poučit se z problémů ve vztahu? Jak se chovat, pokud chceš váš vztah obnovit a v hlavě se ti míhají vzpomínky? Smiř se s tím, že se jednou provždy něco změnilo a vytvoř si od situace odstup.

Vychladni a vrať se na zem


Přítel odešel. Jsi v šoku, nemůžeš spát a jíst, neustále bilancuješ. Co vaše plány? Společné zájmy? Co řeknou ostatní? „První věcí, kterou byste měla udělat, je vychladnout a zamyslet se racionálně. Ve vztahu jste dva, není jen vaše chyba, že odešel,“ vysvětluje Martina Horáková, odbornice na vztahy ze seznamovací a sociální sítě Leyter.com. Přestaň se obviňovat z jeho odchodu a utápět se ve splínu, nebo v alkoholu či přemíře jídla. Zapoj rozum a hledej důvody, proč tě opustil.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Rozchod a jak ho překonat
Vyrovnej se s rozchodem
Jak ustát rozchod? ZKUŠENOSTI ČTENÁŘEK


Nekontaktuj ho první


Nevolej mu, nepiš mu zprávy ani maily. Když odešel, byla pro něj situace mezi vámi neúnosná. Potřebuje si odpočinout od stresu a nevidí ve vztahu budoucnost. Nech ho, ať si uvědomí, že se se situací vyrovnáváš po svém a nepřemlouváš ho k návratu. Dej mu čas, ať se zamyslí nad tím, co udělal a zároveň dny využij pro sebe.


Posil své sebevědomí


Neměla bys sedět doma a trápit se. Donuť se k odreagování – zafunguje to. „Udělejte si čas sama na sebe, dopřejte si masáž, kupte si něco hezkého nebo zvolte u kadeřníka nový střih účesu. S vlasy neodstřihnete svou minulost, ale podpoříte své sebevědomí,“ radí Martina Horáková. Hýčkání bude mít blahodárný vliv nejen na tvůj organismus, ale i na tvoji mysl. Uvědomíš si své já a ukážeš sobě i přítelovi, že dál žiješ naplno.

 


Potkejte se v kavárně


Po několika týdnech, během kterých si utřídíš myšlenky, se s ním můžeš setkat. „Schůzka by měla proběhnout na neutrálním místě, které není spojeno s vašimi předchozími rozepřemi,“ radí Martina Horáková. Oběma se bude lépe dýchat v prostředí klidné kavárny, než v bytě, kde jste společně bydleli a dohadovali se o takových malichernostech, jako o úklidu. Ani oblíbená restaurace, která ti evokuje plno vzpomínek, není nejlepší volbou.

 

BUDE VÁS ZAJÍMAT:

Je váš vztah odsouzený k záhubě?
Citové vydírání je jen zbraň!
Doma.cz: VÍME, které vztahy do léta zkrachují. Je mezi nimi váš?


Při schůzce buď zdravě sebevědomá


Uvidíš přítele poprvé od doby, kdy odešel? Poslední věc, kterou by chtěl vidět, je, že tě jeho odchod zdrtil a zjistila jsi, jak jsi na něm stále závislá. Jestli ho chceš zpět, chovej se na schůzce asertivně. Ukažte, že jsi atraktivní a zasloužíš si být milovaná. Krása není jen vnější skořápka, vychází i z toho, jak se sama cítíš.


Mluv o změně


Opatrně mu naznač, že jsi měla čas přemýšlet nad věcmi, které je třeba změnit. Prokaž dobrou vůli a částečně ustup ze stanovisek, na kterých jsi trvala předtím, než odešel. Diskutuj konstruktivně, ale uvědom si, že kluci jsou hákliví na svou pravdu. Netlač ho k tomu, aby se k tobě vrátil zpět. Když bude rozhodnutí vrátit se vynucené, nezapomene na to. Krátké odloučení často pomůže pročistit hlavu od zbytečných maličkostí, které směřovaly váš vztah k hádkám. Přiznat si, že vztah potřebuje pomoc, znamená první krok k jeho zlepšení.5 hlasů
Vaše hodnocení