Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Proč se lidem do vztahu vloudí nevěra? Bojíš se, že ohrozí i vaši lásku? Odhalili jsme nejčastější příčiny nevěry.

Osm hlavních příčin nevěry. Odhalte je!

žárlivost
zdroj: Thinkstockphotos žárlivost
aktualizováno 03.11.2019, 00:00 | 03.11.2019, 00:00 | Krasna.cz/trm

Proč se lidem do vztahu vloudí nevěra? Bojíš se, že ohrozí i vaši lásku? Odhalili jsme nejčastější příčiny nevěry.

Když budeš vědět, proč kluci ze vztahů utíkají do náruče jiné, možná tím získáš i návod, jak správně na ně. Nesnaž se vyhovět nějakým škatulkám a návodům, ale zamysli se, jestli něčím vaší lásce zbytečně neškodíš a o jeho nevěru si sama nekoleduješ.

 

A platí to i opačně. Možná tě nějaká nemilá drobnost na vašem vztahu otravuje, ale nepovažuješ ji za nijak zásadní. Zatím! Může totiž přerůst v obrovské rozměry a zničit ti vztah dřív, než se naděješ. Když tě totiž začne doopravdy štvát, najednou se ti tolik jiných kluků bude zdát ve srovnání s tvým parterem o dost lepších. Nenech to dojít až tak daleko a vypátrej hlavní zabijáky lásky již nyní.

 

1. Nuda ve vztahu

 

Samozřejmě, že když jsi s nějakou osobou už delší dobu, trochu si zevšedníte a okamžiky, které se předtím zdály tak úžasné a neobvyklé, začnete přecházet bez pohnutí emocí. Tohle je bohužel zcela přirozené a dá se tomu předejít jediným způsobem – vztah si udržovat a neustále něčím oživovat. Pokud tohle dokážete, nebudete se spolu nudit ani po padesáti letech. A naopak – jsou-li vaše rande jako přes kopírák, už za dva měsíce tě randění nemusí bavit.

 

2. Neschopnost komunikace

 

Ve vztahu musí fungovat samozřejmě i chemie, porozumění, sex a společné zájmy, ale především jedno – komunikace. Když si spolu nerozumíte, zaděláváte si na úplně zbytečné hádky, problémy a chvíle neporozumění. A právě neschopnost spolu komunikovat je pro vztah často zabijákem. Když si nepokecá s tebou, vyslechne ho nějaká dobrá kamarádka, která brzy může tvoje místo nahradit.

 

3. Problémy v posteli

 

Říká se, že sex není ve vztahu to nejdůležitější, ale rozhodně je to jedna z důležitých věcí, na kterých vztah stojí. Když vám to klape, jen dobře. Jakmile se ale mezi vás do postele vkradou problémy, může to otřást celým vztahem. I tady platí předchozí bod – je potřeba umět spolu komunikovat, a to i o věcech nejintimnějších.

 

 

4. Přehnaný stud

 

Co žene kluky do náruče jiné, je často naše přehnaná stydlivost. Pokud si i tvůj drahý chce užít divoký a nespoutaný sex, a tobě vše připadá až moc živočišné a jsi spíše na nekonečné mazlení, je třeba najít určitý kompromis. Problém vzniká také tehdy, když jsi nespokojena se svým tělem, nahotou, tvé přirození ti připadá odporné. Pokud se před svým klukem cítíš nahá nesvá a při milování se nedokážeš uvolnit, neužijete si to ani jeden z vás. Chce to jen trénink a tolik se toho nebát.


5. Citová závislost

 

Jak často jsi se svým přítelem? Měla bys mít kromě své lásky i další věci, které tě naplňují a kterými trávíš svůj čas – bez něj. Kamarádky, rodina, koníčky... Pokud je jedinou "věcí", na kterou se upínáš, on, může ho za chvíli váš vztah začít dusit. Když pocítíš, že se vám to začne rozpadat, upneš se na něj ještě víc. Jsi na něm závislá a bez něj si svůj život neumíš představit. Jenže tohle ho dusí o to víc a jen tím zvyšuješ riziko, že si začne užívat jinde.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Je nevěra na internetu skutečnou nevěrou?
Na neopětovanou lásku zkus zapomenout
VAŠE PŘÍBĚHY: Podvedl mě s nejlepší kamarádkou. Dvakrát!


6. Žárlivost a majetnickost

 

Hodně kluků se ke svým partnerkám chová majetnicky a dělají jim žárlivé scény, i když ve skutečnosti nemají reálný důvod žárlit. Jenže tahle nepříjemnost může dohnat k nevěře vlastně oba z vás. Tebe, protože máš plné zuby jeho žárlení a podezírání a vlastně tě tímhle chováním k úletu vyprovokuje. On může mít naopak pocit, že protože ty ho určitě podvádíš (i když je to jen jeho představa), může ti to oplácet stejnou kartou.

 

7. Nedostatek citu

 

Ve vztahu hledáme mimo jiné také lásku, cit a porozumění. Když je ti ouvej, nebo když se naopak chceš s někým podělit o dobré zprávy, je tvůj partner zpravidla tím prvním, komu se svěřuješ. A totéž čekáš od něj. Hodně kluků má ale s tímhle problém. Nedokážou mluvit o tom, co cítí, nedokážou ani reagovat na vyznání citů druhých. Pokud se s takovým klukem setkáš, můžeš cítit ve vašem vztahu prázdnotu a hledat otevřenou náruč jinde. A totéž platí i naopak, protože existují i holky, které neumějí své city moc dávat najevo a mluvit o nich naplno.


8. Chuť po dobrodružství

 

Někdo se ve vztahu nedokáže udržet kvůli své neutuchající touze zkoušet a poznávat nové. I když je v jeho očích jeho protějšek sebedokonalejší, za chvíli ho prostě omrzí a začne pokukovat po novém dobrodružství. Jak si poradit, když tohle přesně sedí na tvého kluka? Dopřát mu vztah plný vzrušení a bohatý na zážitky, navíc mu ponechat určitou volnost. Neznamená to, že mu budeš tolerovat úlety, ale neomezuj ho v jeho koníčcích a akcích s kamarády. Nezbývá než doufat, že se časem vybouří a touha na změnu zeslábne.7 hlasů
Vaše hodnocení