Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Více než polovina Čechů ve věku 15-19 let by přistoupila na pohlavní styk i bez použití kondomu. Jsi i ta takhle lehkovážná?

Polovina teenagerů se při sexu nechrání!

aktualizováno 09.03.2011, 00:11 | 09.03.2011, 00:00 | krasna.cz/Korzo / doma.cz

Více než polovina Čechů ve věku 15-19 let by přistoupila na pohlavní styk i bez použití kondomu. Jsi i ta takhle lehkovážná?

Mladí Češi se pohlavních chorob nebojí. Kromě ochrany před otěhotněním je totiž nejlepší ochranou proti nim kondom. Ten ale mladí používat nechtějí. To vyplynulo z průzkumu, který realizovala společnost Pepino mezi mladými lidmi v rámci anonymního on-line sociálního průzkumu.


Celých 44 procent mladých lidí ve věku 15-19 let by spíše přistoupilo na pohlavní styk bez ochrany před virem HIV, 10 procent by na styk přistoupilo určitě.

 

Anketa
Spala bys s klukem, kterého znáš jen krátce, bez kondomu?
 

 

Podobná čísla se podle průzkumu objevují i u skupin 20-24 let a 25-30 let. Chování mladých lidí je podle statistik velmi rizikové, a to i přes to, že počet nakažených virem HIV rok od roku stoupá. Zatím co v roce 2009 se tímto virem v České republice nově nakazilo 157 osob, v roce 2010 to již bylo 180 osob.

 


Ne všichni jsou ale nezodpovědní. 51 procent osob z věkové skupiny 15-19 let uvádí, že používá kondom, 22 procent pak že používá kondom i hormonální antikoncepci. Žádnou antikoncepci přitom nepoužívá celých 8 procent, jen na hormonální spoléhá 19 procent.

 

Problém i v zahraničí

 

Laxní přístup mladých k otázce antikoncepce není ale jen problém naší země. Je to bohužel běžný jev i jinde. A bojuje se proti němu, jak se dá.

 

Do osvěty se teď hodlá zapojit také zpěvačka Ke$ha. Ta nechá během svého nejbližšího koncertu "vystřelit" do publika kondomy s vlastním portrétem! Atraktivní blondýna tak hodlá vyzvat své příznivce v sále i v celém světě, aby se při aktech lásky chránili právě prostřednictvím kondomů. Opravdu originální metoda, jak vštěpovat mladým odpovědnost, se kterou je třeba přistupovat k intimnímu životu.3 hlasů
Vaše hodnocení