Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Určitě už jste to zažily. Vyrazily jste si do ulic bez podprsenky, jenže jakmile se jen trochu ochladilo, vašich bradavek si nešlo nevšimnout. Proč se to děje a dvorce vám vystoupí, přestože k tomu zdánlivě nemáte žádný důvod?

Pomoc, jsou mi vidět bradavky! Proč prsa tvrdnou i mimo postel?

prsa
zdroj: Getty Images prsa
aktualizováno 26.08.2019, 00:00 | 26.08.2019, 00:00 | Krásná.cz

Určitě už jste to zažily. Vyrazily jste si do ulic bez podprsenky, jenže jakmile se jen trochu ochladilo, vašich bradavek si nešlo nevšimnout. Proč se to děje a dvorce vám vystoupí, přestože k tomu zdánlivě nemáte žádný důvod?

Bradavkám neporučíte. Ztvrdnou zrovna ve chvíli, kdy byste prsa nejraději schovaly. V zimě by si toho pod tlustým svetrem nikdo nevšiml, letní tílko však tvrdé bradavky ještě tak akorát zvýrazní. A co teprve když trochu prosvítá! Kdy jste nejnáchylnější k tomu, aby prsa vystoupila do popředí?


Když máte strach


Přestože to může znít trochu zvláštně a nepravděpodobně, bradavky vám tvrdnou i ve chvíli, když vám něco přináší obavy. Jen si toho nejspíš tolik nevšímáte, protože zrovna řešíte jiné věci. Jak strach, tak sexuální vzrušení má totiž na starosti stejná část mozku. Už ale nerozpozná, co zrovna cítíte, proto vyšle v obou situacích příkaz vedoucí ke ztvrdnutí bradavek.


Když je vám zima


Jakmile vás ovane chladnější vítr, skočíte do studené vody nebo se schyluje k večeru, hladké svaly se v kůži automaticky stahují. Zmenší se i dvorec, a tak musí bradavka vylézt trochu ven. Zatímco se kruh kolem prsou zmenší, ona se zvětší. Pokud vám to vadí, volte podprsenky se silnějším polstrováním, která dobře zamaskuje to, co se na vašich prsou zrovna děje.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tvar a barva bradavek odhalí naši osobnost!
Máš nateklé nebo přecitlivělé bradavky? 6 ŠOKUJÍCÍCH ZMĚN, kterým věnovat pozornost
Jaké bradavky se nejvíc líbí: koláče, lentilky, čudlíky, trčící a další


Když jste citlivé na různé podněty


Hormony můžou za hodně věcí. Jestli máte nadbytek estrogenu, hrozí vám i menší sebeovládání. Jakmile se vaše bradavky něčeho jen letmo dotknou, začínají automaticky tvrdnout. Jestliže se však bradavky o látku dlouhodobě třou, mohou začít být nepříjemně podrážděné.


Na vině jsou hormony


O něco citlivější jsou bradavky také během ovulace nebo menstruace. Každá hormonální změna se holt na vašich prsou projeví. Zmíněný estrogen však stojí také za silnějším premenstruačním syndromem a přibíráním. Těžko tedy říct, jestli se vyplatí být díky bradavkám středem pánské pozornosti.

 

prsa
(Foto: Getty Images)


Kojení


Přestože se vás to možná ještě netýká, pro zajímavost poslouží to, že bradavky ztvrdnou také během kojení. Mozek pak začne produkovat oxytocin, který vede k propojení matky s dítětem. Stejný účinek to bude mít, i když vám bude laskat prsa přítel a tvrdé bradavky tak můžou hodně posílit váš vztah.


Jedna bradavka může být citlivější než druhá


Asymetrie je na lidském těle zcela normální. Nejenže se tedy jedno prso od druhého většinou liší, rozdílná je ale i citlivost bradavek. Zatímco jedna tvrdne, druhá zůstává v klidu a vyžaduje třeba větší stimulaci. Nejde vůbec o nic divného a pro kluky může jít o zajímavý úkaz.0 hlasů
Vaše hodnocení