Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Někdy se to prostě může stát. Líbí se ti kluk, který se zrovinka zalíbil i tvé kámošce. Jenže co teď?

Pomoc! Kámoška dělá do kluka, co se mi líbí

aktualizováno 22.02.2012, 00:00 | 22.02.2012, 00:00 | tej

Někdy se to prostě může stát. Líbí se ti kluk, který se zrovinka zalíbil i tvé kámošce. Jenže co teď?

Kamarádství je zejména pro holky vážnou věcí. Někdy jsou kamarádky víc než samotný přítel, občas dokonce i rodina. Jenže i v přátelství to občas zaskřípe a i to nejpevnější sem tam projde nějakou tou zkouškou ohněm. Teď tě však trápí trochu jiná věc. Líbí se ti kluk, do kterého ti kamarádka dělá. Co teď?

 

Chce to klid

 

Hlavně to chce jednat s klidnou hlavou. Nemá cenu začít hned vyvádět, je také možné, že sis to přebrala špatně. Chvíli o tom přemýšlej a začni jednat, až si stanovíš priority. Svět přeci nekončí, a tak není žádný důvod k panice.

 

 

Urči si priority

 

Rozmysli si, jestli je pro tebe důležitější kamarádka, nebo ten kluk. Mysli na to, že kluk tě může za chvíli omrzet, nemusí být takový, jaký sis představovala a na světě je jich nakonec přeci jen dost. Na druhou stranu, za jak dlouho bys našla takovou kamarádku? Přátelství je založené kolikrát i na spoustě rocích a je dobré vědět, zda nakonec nezůstaneš bez obou.

 

Promluv si s ní

 

Pokud je opravdu kamarádka, nejdříve si promluvte. Řekni jí, jak celou situaci vidíš, co tě trápí a co jsi ochotna podstoupit. Domluvte se na nějakém kompromisu, který bude schůdný pro vás obě. Jestliže tě má ráda, pokusí se najít řešení.

 

Dohoď jí někoho jiného

 

Stojíš o toho kluka opravdu hodně, ale ona může mít kohokoliv jiného? Tak obejdi pár kamarádů a představ jí toho nejlepšího. Třeba se jí také zalíbí a budete mít obě vyhráno. Samozřejmě s tím nemůžeš počítat na sto procent, ale vyjít to může.

 

 

Jak to cítí on?

 

Co ty víš, třeba má nakonec vyhlédnutou úplně jinou, než jste vy dvě. V žádném případě spolu nesoutěžte! Akorát by vás to rozeštvalo a s přátelstvím se můžete rozloučit. Klidně za ním jděte a výslednou volbu nechte na něm. Předem se ale musíte domluvit, že ta, kterou si nevybere, to vezme s nadhledem a nebude pak nakonec vyvádět.

 

Vykašlete se na něj obě

 

Můžete se také domluvit, že si na tohoto kluka dáte obě tabu a nebudete se pokoušet ho získat. Chlapů je na světě opravdu dost a jeden ztracený románek neznamená ztracený celý svět. Budete obě spokojené. Důležité je ovšem nepodrazit. Žádné myšlenky typu: „Ona se to stejně nedozví,“ nebo: „Co, když bude také podvádět?“ Pokud zjistíš, že přes váš slib, se stále o něj pokouší, nebude tak dobrá kamarádka, jaká sis myslela.

 

Zahrajte si o něj

 

Nechcete se ho žádná vzdávat? Domluvte si pravidla hry. Můžete si třeba hodit mincí, kdo se ho pokusí sbalit jako první. Pokud to nevyjde, může to vyzkoušet druhá. O nic nejde, ale hlavně to chce mít sportovního ducha a umět prohrávat. Záleží čistě jen na vaší domluvě a možnostech.
 6 hlasů
Vaše hodnocení