Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pěníš pokaždé, když se máš setkat s jeho kamarády a nejradši bys je vyslala někam na Mars? Tak pozor, je důležité se naučit jeho kamarády minimálně respektovat a vycházet s nimi alespoň neutrálně. Proč?

Pomoc! Nesnáším jeho kamarády!

Kamarádi
zdroj: Thinkstockphotos Kamarádi
aktualizováno 02.03.2015, 07:13 | 02.03.2015, 07:13 | Krasna.cz/an

Pěníš pokaždé, když se máš setkat s jeho kamarády a nejradši bys je vyslala někam na Mars? Tak pozor, je důležité se naučit jeho kamarády minimálně respektovat a vycházet s nimi alespoň neutrálně. Proč?

Máš nového kluka, nebo klidně dlouhodobý vztah a je pro tebe obtížné vystát jeho kamarády? A je jedno, zda je to kvůli jejich chování, nebo proto, že ti prostě připadají totálně mimo realitu. Pokud ano, nemysli si, že je to něco neobvyklého. Je zcela běžné, že holky chtějí pro svého kluka to nejlepší, a pokud se ti jeho kamarádi nezdají, možná máš tendence mu říkat, jak jsou špatní a jak by je měl vyměnit za jiné.

Věř mi ale, že to se nevyplácí a je to zbytečné úsilí. Samozřejmě není zakázané mu říct, co si o jeho kamarádech myslíš, není ani zakázané mu říct, jaký si myslíš, že na něj mají vliv. Nikdy, nebo téměř nikdy se nestane, že by kluk své kamarády vyměnil kvůli holce. Není to tak, že by tě neměl dostatečně rád, ale stejně jako tobě tvůj kluk nemůže diktovat, s kým se máš scházet a s kým ne, nemůžeš mu to nakazovat ani ty. Pokud je ale vážně nemůžeš vystát, dám ti několik rad, jak s nimi alespoň trochu vycházet.

 

Kamarádi
Zkus ty lidi víc poznat, třeba si nakonec porozumíte. (Foto: Thinkstockphotos)
 

 

Je zcela jasné, že život a vztahy by byly mnohem jednodušší, kdyby si každý padl do oka s každým. Tak to ale bohužel nefunguje. Pokud je to i tvá situace, moje rada číslo jedna zní - trošku je poznej. Ano, možná je znáš jen od vidění, možná nevíš, jací skutečně jsou. Zkus tedy požádat svého přítele, zda by tě s nimi mohl vzít častěji, jedině tak totiž zjistíš, zda s nimi můžeš najít alespoň trochu společné řeči, nebo jste opravdu tak rozdílní. Je naprosto pochopitelné, že někteří jeho kamarádi se ti budou zdát jako malí kluci, kteří tvého kluka jen nutí hrát videohry a nemůžou mu nic nabídnout. Sama ale moc dobře víš, že dokud to nevadí jemu, nemůže to vadit tobě.

Až budete zase všichni spolu, tím myslím ty, tvůj kluk a jeho kamarádi, bude samozřejmě obtížnější najít společnou řeč. Tak jako tak, kluci moc mlčet neumějí, a to zejména tehdy, je-li jich hodně pohromadě. Zas to ale znamená možná víc šancí, že najdete společnou řeč. Pokud se třeba baví o zvířatech, můžeš se taky zapojit a říct nějakou historku, uvidíš, jak budou reagovat, a třeba zjistíš, že až tak špatní nejsou a že se dokážou i normálně bavit.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Můj kluk mě před kamarády ponižuje
Potřebuješ přátele? Nauč se chápat ostatní
Bože, jsem zamilovaná do kamaráda! Krok za krokem, co dělat

Je důležité si pamatovat, že nikdy není dobré nutit se mlčet. Chtěla bys něco říct, ale nechceš skákat do jejich rozhovoru, abys nevypadala hloupě? Klidně to udělej, kluci mají rádi holky s vlastním názorem.

Když se společně nezasmějete

Pokud nenajdete společný humor, máte zaděláno na problém. Ano, každý člověk má jinou představu o tom, co je a co není vtipné, ale tak to mají bohužel všichni kluci. Stane se, že si z tebe udělají i malou legraci. Je jasné, že tvůj kluk by je v tom podporovat neměl, ale tvým úkolem není se hned urazit. Naopak, ukaž, že i ty si ze sebe umíš udělat legraci a jen tak nějaký vtípek tě nerozhodí. Uvidíš, že když si všimnou, že máš smysl pro humor, uvidí tě v jiném světle.

 

Teenageři
Pokud nenajdete společný humor, bude mezi vámi vždycky propast. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Jestliže tě ale některé jejich poznámky opravdu uráží, máš dvě možnosti - buď narovinu řekneš, že by měli brzdit, nebo je dobré prostě odejít a situaci příliš neřešit. Ovšem, pokud se něco takového děje, měla by sis o tom nejdřív promluvit se svým klukem. Nemyslím tehdy, když ti prostě nesedí a pomalu nemáš důvod, myslím tím, pokud tě třeba některý z nich urazil a necítíš se v jeho přítomnosti dobře. V tom případě o tom svému klukovi řekni, promluv si s ním o tom, co se děje, a řekni mu, že s jeho kamarádem nebudeš sdílet společné chvíle. Uvidíš, že tvůj kluk najde pochopení a vynasnaží se udělat vše proto, aby se taková situace neopakovala.

 

Týrání
Pokud tě někdo z jeho kamarádů napadne, svému klukovi to okamžitě řekni. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Nemusíš se s nimi stýkat

Nejjednodušší rada zní - vyhni se jim. Jestliže jsi už zkusila nějakým způsobem s jeho kamarády vyjít, ale prostě se ti stále zdají být totálně nenormální, opravdu je nejlepší se jim vyhýbat a nevyhledávat konflikty. Ačkoliv jsi jeho holka, tohle jsou jeho kamarádi a z vlastní zkušenosti vím, že nabádat kluka k tomu, aby se byť jen pokusil přestat bavit s klukem, který se ti nezdá, je prostě totální blbost.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
VÁŠ PŘÍBĚH: Manžel žije jen pro kamarády
Kamarád taky rád! Před čím se mít na pozoru

Nikdo tě prostě nenutí, abys jeho kamarády milovala, ale nikdo nenutí jeho kamarády, aby milovali oni tebe. Je tedy čas na neutralitu. Můžeš být s jeho kámošema v jedné místnosti a nemusíš vyhledávat společnou řeč, pokud nechceš. Tvůj kluk uvidí, že umíš být tolerantní, nevyhledáváš konflikty, ale že ani nemáš zájem se s nimi bavit – to je jen tvoje volba.

Co ale opravdu nedoporučuji, jak jsem uvedla nahoře je, abys dělala nějaké rozbroje mezi tvým klukem a jeho kamarády. Žádné "bud já, nebo oni“. Musíš respektovat výběr jeho kamarádů, můžeš na ně mít svůj názor, můžeš ho říct nahlas, ale neměla bys mu říkat, s kým se má a nemá kamarádit.5 hlasů
Vaše hodnocení