Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Můžeme se na kondom stoprocentně spolehnout? Nebo existuje možnost, že nás před nechtěným těhotenstvím neochrání? Tak tyto otázky řeší asi většina teenagerů. Není se čemu divit, vždyť nikdo z nás si nechce zahrávat s myšlenkou nechtěného těhotenství.

Pozor! Tyhle chyby vedou k SELHÁNÍ KONDOMU! Neděláš je také?

Bez kondomu ani ránu
zdroj: Thinkstockphotos Bez kondomu ani ránu
aktualizováno 20.03.2018, 00:12 | 20.03.2018, 00:12 | Krásná.cz

Můžeme se na kondom stoprocentně spolehnout? Nebo existuje možnost, že nás před nechtěným těhotenstvím neochrání? Tak tyto otázky řeší asi většina teenagerů. Není se čemu divit, vždyť nikdo z nás si nechce zahrávat s myšlenkou nechtěného těhotenství.

Podívali jsme se kondomům na zoubek, a konečně víme, jak to s nimi je!

 

Ochrání, nebo neochrání?


Pravda je taková, že žádná ochrana není 100%. I u kondomů existuje šance, že nebudou fungovat, tak jak mají. Na druhou stranu je velmi nepravděpodobné, že by k takovému selhání došlo. Navíc nezapomínej na to, že kondomy tě ochrání nejen před těhotenstvím, ale také před pohlavně přenosnými chorobami. Pokud tedy bereš antikoncepční pilulky, nezapomínejte s přítelem ani na kondom. Někteří pánové sice tvrdí, že sex s kondomem je nepříjemný, ale to ještě neznamená, že bys neměla trvat na svém. Navíc v obchodech seženeš nepřeberné množství kondomů, a tak s přítelem můžete zvolit slabší materiál, díky kterému ani neucítí, že má kondom na sobě.

 


Na tohle pozor!


Mohlo by se zdát, že stačí kondom správně nasadit, a je po starostech. Nenech se ale zmýlit. Existuje ještě několik faktorů, které mohou účinnost a spolehlivost prezervativu ovlivnit . V první řadě si zkontroluj datum expirace. Pokud je kondom starý, může prasknout, a tím pádem tě neuchrání před „pobíhajícími“ spermiemi. Při nákupu prezervativů si také všímej toho, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Někteří kluci mohou mít alergii na latex, a tak nebude na škodu, když se svého kluka zeptáš, zda nemá obdobný problém.

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 věcí, které bys rozhodně měla vědět o KONDOMECH
Kde koupit KONDOM? Bez trapasu a zrudnutí
Není kondom jako kondom - najdi ten pravý

 

Pozor si dejte i na druh lubrikačního gelu! V žádném případě nepoužívejte náhražku ve formě krému, vazelíny nebo dětského oleje. Všechna zmíněná mazadla můžou kondom zničit. V neposlední řadě si dejte pozor i na způsob, jakým rozbaluješ kondom. Rozhodně nepoužívej zuby! Naopak obal jemně otevři pomocí rukou. Ještě před samotným použitím okem zkontroluj, zda nedošlo k jeho poškození.

 


Mám kondom nosit u sebe?


Mnoho holek se zabývá tím, zda si mají kondom obstarat samy, nebo přenechat tuto starost klukům. Odpověď není jednoznačná, ale určitě neuděláš chybu, když budeš mít kondom vždycky po ruce. Někteří kluci jsou velmi nezodpovědní, a tak se občas stane, že ho u sebe nemají v ten správný čas. Určitě je překvapí, že jsi připravenější a dokážeš se blesku rychle postarat o váš bezpečný sex. Prezervativ si můžeš vložit třeba do peněženky nebo do malé taštičky, kterou budeš nosit stále u sebe.1 hlasů
Vaše hodnocení