Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mít vztah bez podmínek a jiných potřeb může skrývat překvapivě mnoho hrozeb, proto si dávejte pozor na možné selhání. Máme pro vás několik zásadních pravidel.

Pravda o "přátelství s výhodami"

V posteli
zdroj: Thinkstockphotos V posteli
aktualizováno 13.02.2016, 00:50 | 13.02.2016, 00:50 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Mít vztah bez podmínek a jiných potřeb může skrývat překvapivě mnoho hrozeb, proto si dávejte pozor na možné selhání. Máme pro vás několik zásadních pravidel.

Přátelství s výhodami zní zajímavě, zakázaně a je to velmi vzrušující. Vždyť právě zakázané ovoce chutná nejlépe. Ale jako všechno, i "kamarád taky rád" skrývá nějaké klady i zápory. V tomto případě je na negativní straně hlavně nebezpečí z výběru nesprávné cesty či zlomeného srdce.


Podmínkou takového vztahu je: Hlavně nezávazně, vždyť jde jen o sex!


Někdy v životě opravdu toužíme nic necítit. Chceme být strhnutí jen vášní a hormony, bez jakýchkoli závazků a citových bouřek. Avšak mít vztah bez podmínek a jiných potřeb může skrývat mnoho hrozeb, proto si dávejte pozor na možné selhání.


Ujistěte se, že chcete oba to stejné


Jestli chcete předejít zlomenému srdci a nebo minimálně velkému zklamání nebo zranění se, tak k sobě musíte být otevření. Pěkně postupně si vysvětlete, proč byste rádi praktikovali takovýto druh vztahu. Co od toho očekáváte a čemu byste se raději vyhnuli. Komunikace je důležitá i pro ujasnění pravidel. Žádné rande, květy nebo procházky nočním městem. Je potřeba si hned na začátku dohodnou, jak často a kde se budete potkávat. Hlavně si dávejte pozor a nezačněte si nic s bývalým nápadníkem nebo kolegou! Tam by ani kouzlo zakázaného nepřineslo chtěnou úrodu.


Nezačínejte takovýto vztah s někým, koho máte skutečně rádi


Je dobré se poučit z cizích chyb, protože nic dobrého z toho nevzejde. Jestliže je váš "přítel s výhodami" člověk, s kterým sníte o romantických procházkách nebo večeřích, tak vám zaručeně hrozí citová pohroma. I přestože je skvělý pocit trávit s danou osobou intimní chvíle, věřte, že ty se pro vás stanou ještě prázdnějšími a city ještě ubožejšími.


Samozřejmě, že i s neznámým vám hrozí postupné zamilování se, ale je o moc větší pravděpodobnost, že s takovou osobou ukončíte vztah s hrdostí a úsměvem na tváři. Můžete nám věřit, i když s ním budete mít sex, tak ho nepřesvědčíte, abyste se přesunuli z postele do vztahu. Pocity eliminujte na minimum a vášeň na maximum. Jen takto to dopadne dobře.

 


Uvědomte si, že nemusíte být jediná


Buďme realisti, přesně toto je největší výhoda neformálního vztahu. Muž vám nemusí být věrný a klidně se může setkávat i několika ženami najednou. Právě proto se neustále chraňte nejen antikoncepcí, ale také prezervativem. Pro zdravé fungování přátelství s výhodami je třeba, abyste flirtovali a setkávali se i s jinými muži. Dodá vám to určitý nadhled, a o to víc budete připravená na případný konec, protože podobné vztahy, které takto rychle začínají, i podobně rychle končí.

 

Anketa
Spala bys s klukem, kterého znáš jen krátce, bez kondomu?
 


Fantazii se meze nekladou


Jestliže jste v normální vztahu byla v sexuálních otázkách "skoupá na slovo", tak teď nadešel čas "představení se". Když jde jen o sex, diskutujte o něm. Vše, co vás doposud lákalo, ale styděli jste se to vyzkoušet, vyzkoušejte. Že to bude trapné? Nevadí, aspoň se tomu spolu zasmějete. Konečně nastanou situace, kdy můžete bez ostychuzjistit svoje hranice a nebo naopak objevit svůj skrytý talent.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

MOJE POPRVÉ: Romantika jako z filmu!
Na Valentýna zase sama? Jak se tím nenechat rozhodit
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Sportovní postava nebo ženské křivky? Konečně víme, co se klukům líbí!


Ostatní vás za to odsuzují? Neposlouchejte je


Někteří lidé mohou být k vašemu speciálnímu vztahu kritičtí. Ale vždy jde jen o úhel pohledu. To, co není správné pro ně, může být to nejlepší pro vás. Jde přeci o váš život, myslete proto především na vlastní štěstí.


Nezapomínejte, že jakmile něco nebude fungovat, vždy je tu možnost "rychlé zpátečky". V nezávazném vztahu vám nikdo nebude vyčítat rozchod. Jen z přátelského hlediska se napřed ujistěte, že váš "přítel" je šťastný a v pořádku.5 hlasů
Vaše hodnocení