Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zřejmě tě to překvapí, ale sex nemusí být vždy to první a jediné na co kluci myslí. Z ankety, kterou udělali v Americe v rámci kampaně na prevenci nechtěného těhotenství náctiletých totiž vylezlo několik zajímavých zjištění. Dotazovaných chlapců b...

Překvapivá fakta o klucích a sexu: Stojí vůbec o vztah a v čem nám nejvíc lžou?

Sexy
zdroj: Thinkstockphotos Sexy
aktualizováno 09.10.2019, 00:00 | 09.10.2019, 00:00 | krasna.cz/roh

Zřejmě tě to překvapí, ale sex nemusí být vždy to první a jediné na co kluci myslí. Z ankety, kterou udělali v Americe v rámci kampaně na prevenci nechtěného těhotenství náctiletých totiž vylezlo několik zajímavých zjištění. Dotazovaných chlapců bylo 1200 a bylo jim mezi 15 a 22 lety.

Zklamání
45% dotázaných přiznalo, že na první sex příliš spěchali a posléze toho vlastně litovali. Dokonce se mezi dotazovaným našli tací, kteří byli přesvědčeni, že je dobré se sexem počkat až po svatbě.

 

Budoucnost je pro ně víc
Dvě třetiny kluků přiznaly, že by se raději obešly ve vztahu bez sexu. Dokonce 58% dotazovaných, by se raději vzdalo sexu s dívkou svých snů, kdyby mělo na vybranou mezi ní a přijetím na školu snů.

 

Příšerný tlak
Velký tlak cítí chlapci ze všech stran, například 78% ho cítí z dnešní společnosti. Ovšem to není jediné hledisko. Také mezi kamarády občas prožívají nejednu horkou chvilku, k sexu se cítí být nuceni ze strany kamarádů 14% dotazovaných. No a holky v tom také nejsou nevinně! Kupodivu celých 21% děvčat je tlačila k tomu, aby ve vztahu udělaly další krok dříve, než na to byli připraveni. 56% kluků je vlastně rádo, když chce holka se sexem ještě počkat.
Aby se zbavili neustálého dobírání, 60% přiznalo, že raději lže. Někteří proto, aby udělali dojem.

 

 

Láska je láska
Ukázalo se, že první sex je stejně jako pro tebe i pro kluka opravdu velká věc. 95% hochů by se raději vyspalo s dívkou kterou opravdu miluje, než jen tak s někým.

11% účastníků ankety přiznalo, že nutili dívku, aby s ním pokročila na další metu.

 

Chtějí vztah
49% přiznalo že hledá vážný vztah a 66% zase, že by raději mělo vztah bez sexu než sex bez vztahu.

Kluci vědí, že sex všechno změní
35% má strach, že sex změní váš vztah, že někdy můžete ve vztahu setrvávat jen kvůli sexu, k tomu se také 22% přiznalo.
28% přiznalo, že první sex s dívkou mělo negativní efekt na jejich vztah:
24% z nich o ni pak ztratilo zájem, 11% si jí kvůli tomu přestalo vážit a 9% se s ní prostě rozešlo.
Zajímavé pro tebe je i tento fakt. 74% kluků totiž přiznalo, že pokud nechtějí s dívkou chodit, nabídka sexu ho k ní nepřiláká.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Chceš vztah? Tak se mu přestaň (ne)vědomě vyhýbat

14 důkazů o tom, že tvůj kluk neumí líbat

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Co dělat, když se ze sexu stane rutina?


Dvě měřítka
53% kluků si myslí, že čím víc mají dívek, tím jsou atraktivnější, ovšem 76% si už nemyslí, že by to platilo i opačně, tedy pro děvčata.
Pokud jsi jedna z těch praktických dívek, co má v kapse kondom, pro jistotu, tak tady je vyčísleno, co si o tomhle faktu myslí kluci:
neriskuje (57%), zodpovědná (55%), opatrná (54%), promiskuitní(42%), snadno k mání (34%), agresivní (23%)
Je lepší se chránit a být raději připravená, protože výzkum ukázal, že chlapci sami na to nemyslí. 69% přiznalo, že se chovalo riskantně, co se sexu týče, 57% přiznalo nechráněný sex a 44% se obávalo nežádoucího těhotenství!

 

Anketa
Měla jsi někdy při sexu nehodu s kondomem?
 

 

Respekt, když řekneš NE
84% kluků se ukázalo být velmi tolerantní a přiznalo, že respektují, když holka řekne ne, protože ještě není připravená.

 


Zodpovědnost
Když už by se stala ta nepříjemnost a došlo by k otěhotnění, 93% chlapců přiznává, že jde o zodpovědnost také z jejich strany, tudíž by nastalou situaci řešili společně s dívkou a neotočili by se k ní zády.

 


Zmatení ve své roli
Kluci přiznali, že se kolikrát cítí v určitých situacích velmi nepříjemně, protože nevědí, co se od nich očekává. 70% si není jistých jestli a zda vůbec od nich dívka chce, aby byli v sexu iniciátory nebo to nechat na ní. Stejné procento hochů zase neví co od nich holka očekává po sexu. 63% kluků přiznalo, že neví, co je pro holku v sexu příjemné. 48% vůbec neví, co dělat během sexu samotného.

 

Sexuální výchova je třeba
42% neví, že dívka může otěhotnět, když má svou periodu.
34% nevědělo, že nemá cenu používat dva kondomy najednou, že to rozhodně není bezpečnější než jen jeden.
18% dokonce nevědělo, jak předejít otěhotnění!
 22 hlasů
Vaše hodnocení