Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nikdo neříká, že bys měla randit jen se stejně starými kluky. Co když tě ale přitahují o poznání starší kluci, nebo lépe řešeno, muži?

Přitahují mne starší - je to normální?

aktualizováno 25.06.2012, 00:30 | 25.06.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Nikdo neříká, že bys měla randit jen se stejně starými kluky. Co když tě ale přitahují o poznání starší kluci, nebo lépe řešeno, muži?

Mezi dospělými nejsou výjimečné vztahy, kdy od sebe partery dělí i desítky let. Jenže když je ti náct, velký věkový rozdíl s tvým partnerem do očí bije mnohem víc. Imponují ti starší kluci nebo dospělí muži? Proč to tak je, a je to tak v pořádku?

 

Starší o pár let


Když je kluk starší jen o dva tři roky, není to vůbec problém. Naopak. Říká se, že kluci dospívají pomaleji, takže kluk, který je reálně o několik let starší než ty, může být mentálně na tvé úrovni – takže vám to může klapat lépe, než se stejně starým klukem.


Reálný věk


Nezáleží ani tak na tom, jaké číslo má napsáno v občance. Záleží spíše na tom, na kolik se chová a na kolik se cítí. A jaké od něj – vzhledem k jeho věku – budeš mít očekávání. Nelze automaticky předpokládat, že když je kluk starší, bude i rozumnější, bude vydělávat a platit víc než ty, bude na něj spoleh.

 

 


Špatný vliv


Když ti není patnáct, a jemu ano, stejně nemůžete mít sex. Pokud mu bylo osmnáct, ale tobě ne, neměla bys pít alkohol. A to jsou jen některé faktory, které způsobují mnoho problémů. Tvůj kluk by si měl uvědomovat tvůj věk a respektovat ho – i vše, co s ním souvisí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vztah se starším klukem
Jak vypadat starší?
Je v posteli lepší starší, nebo mladší partner?


Viditelný rozdíl


Když je tvůj kluk viditelně starší než ty, můžeš mít problém s reakcemi vašeho okolí. Co na to řeknou rodiče, když přivedeš domů představit spíš jejich vrstevníka, než tvého? Vydržíš pohledy okolí i jedovaté poznámky? Můžeš si říkat, že na názory druhých nedáš, ale každodenní úšklebky i přímý útok vám může vztah ztížit. Tvůj partner může být konfrontován i s nařčením z pedofilie!


Problémy s otcem


Proč si hledáme starší partnery? Podle psychologů za tím mohou být problémy s otcem. Nevěnuje se ti? Nikdy od něj neslyšíš chválu? Nebo od vás odešel, když jsi byla ještě malá? Podvědomě můžeš hledat někoho, kdo ti ho nahradí a kdo ti chybějící pocity vyplní.


Nenech se zneužívat


Je ti tolik, kolik ti je, a nikdo po tobě nemůže chtít, aby ses chovala jinak, než kolik tvůj věk předpokládá. Nenech se přetvářet, nutit do něčeho, co tvému věku nepřísluší, buď sama sebou.7 hlasů
Vaše hodnocení