Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Je milý a hodný, ale občas tě před přáteli ztrapní tak, že bys ho nejradši zabila? Nesmíš si to nechat líbit, jinak bude tvé sebevědomí brzy na nule.

Přivádí vás přítel věčně do rozpaků? Zarazte mu to

Hádka
zdroj: Thinkstockphotos Hádka
aktualizováno 27.09.2019, 00:00 | 27.09.2019, 00:00 | Krásná.cz

Je milý a hodný, ale občas tě před přáteli ztrapní tak, že bys ho nejradši zabila? Nesmíš si to nechat líbit, jinak bude tvé sebevědomí brzy na nule.

Třeba se ti zatím zdá, že máš naprosto pohodového kluka. V každém vztahu ale jednou nastane okamžik, kdy tvůj vyvolený provede na veřejnosti vrcholně trapný kousek a ty se za něj musíš stydět. Příslušníci mužského pohlaví jednají instinktivně, a proto občas provádějí kousky, nad kterými zůstává rozum stát, a vypouštějí z pusy rádobyvtipné výroky, za které bys je nejraději zabila.

Aby ses lépe prokousala horkými chvilkami vašeho vztahu, máme pro tebe rady, jak zvládnout čtyři ponižující situace a jak si pojistit, aby si dal příště pozor na to, co říká a co dělá.

Veřejně tě urazil
Sešli jste se s jeho partou, skvěle se bavíte a kluci pomlouvají namyšlené vymóděné holky ve vašem okolí. Když i ty proneseš něco na jejich adresu, on najednou pronese něco jako: "Miláčku, ale ty taky trávíš v koupelně věčnost!" Možná to nemyslel nijak zle, ale ty se najednou cítíš trapně a vyvedlo tě z míry, že si tě takhle dobírá před kamarády.

 

 

Letmo odověz na jeho urážku a pak odveď pozornost na něco jiného. Tvař se přitom tak, aby ani nejhloupější z přítomných nepochyboval, že se tě ta blbá poznámka nijak nedotkla. Dokážeš tak, že se umíš ovládat a že nestojíš o to, aby vaši přátelé probírali vaši hádku ještě za měsíc.

Tvůj kluk si možná vůbec neuvědomil, že se tě dotknul. Každého totiž přivede do rozpaků něco jiného. Nestěžuj si, že si tě vůbec neváží, a raději mu vysvětli, na které věci jsi citlivá. Řekni mu, že v koupelně trávíš hodně času, protože tě trápí tvoje aknózní pleť, ale nechceš, aby to ostatní věděli.

Jestliže to ale ví a zasáhl tě na tvém citlivém místě záměrně, dává tím najevo nepřátelství. Třeba se na tebe za něco zlobí a chtěl ti to vrátit. Možná zvolil jen příliš silnou pomstu. V tom případě si musíte promluvit a vše vyjasnit.

Opil se
Vzala jsi svého kluka poprvé na party s tvými přáteli a on se opil a ztropil pořádnou ostudu. Každého urážel a nakonec se pozvracel v taxíku, kterým jste jeli (bohužel ne sami) domů.

Jakmile si všimneš, že tvůj kluk vypil moc alkoholu, máš jediný úkol. Odtáhnout ho někam, kde nenapáchá škodu, nejlépe domů. Musíš to ale udělat fikaně. Tvař se například, že jsi unavená a už si chceš jít lehnout. Kdybys to postavila tak, že je to kvůli němu, že už jdete domů, bude se vzpouzet a přesvědčovat tě, že se nic nestalo.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Trapas před klukem? Vybrusli z něj s grácií
Ty jsi ale kráva!
TEST: Proč se pořád hádáte?

Druhý den mu pověz všechno, co provedl, aby si uvědomil, že s opilým člověkem není taková zábava, jak by si mohl na první pohled myslet. Pokud to pochopí, už to nerozmazávej, pokud se ale budou jeho opilecké výstupy opakovat, rozmysli si, zda stojíš o takového kluka.

Zase nepřišel
Domluvili jste se s partou, že půjdete hromadně do kina, a ty pozveš svého nového kluka, protože chceš, aby se s ostatními konečně seznámil. Jenže... Film už začal, všichni kamarádi jsou už v sále a ty pořád čekáš, že se tvůj přítel objeví. Po chvilce se vzdáš a jdeš za ostatními. Kdyby se to stalo poprvé, dá se to ještě pochopit, ale tvůj kluk ti tohle provedl už poněkolikáté a někteří kamarádi už si začínají myslet, že sis ho vymyslela.

 

 

Bav se jako jindy, tví kamarádi si nezaslouží, aby sis na nich vylívala vztek, který se má snést na hlavu někoho jiného.

Třeba to tvůj přítel nemyslí zle, má hlavu v oblacích a neví, co je za den, natož kolik je hodin. Buď ho pohltila ta nová počítačová hra, nebo se zaseknul s kamarády. Ale měla bys mu dát tentokrát najevo, že tě opravdu zklamal. Pokud mu na tobě záleží, dá si příště pozor, aby na domluvený sraz dorazil. Raději mu ale ještě domluvenou akci předem připomeň. Když pár hodin předtím zavoláš a na něco spojeného s akcí se zeptáš, nenápadně připomeneš, co slíbil. To by mělo fungovat.

Chce se hádat
Když se tvůj kluk, který je zavilý sparťan, potká tvou kamarádku, která fandí Slavii, může se stát, že se do krve pohádají. Když se to stane jednou, bude to sice nepříjemné, ale dá se to přežít. Problém vznikne v okamžiku, kdy se tvůj kluk bude s tvou kamarádkou chtít pohádat vždy, když se potkají.

 

 

Jestliže mezi nimi vycítíš bojovou náladu, zkus nenápadně přejít na neutrální téma. Vždy můžeš plácnout nějakou hloupost, která by měla odvést jejich pozornost. Pokud tvůj přítel ani potom nepřestane, musíš to říct na rovinu. Mluv ale klidně, abys ho nevyprovokovala k dalšímu výpadu.

Později se k celé události vrať nějakou vtipnou poznámkou, klidně to sveď i na svoji kámošku. Bude to vypadat, že jeho z ničeho neobviňuješ, ale zároveň uvidí, že jsi z celé příhody nešťastná a nechceš, aby se opakovala. Pokud ale tvůj kluk vyvolává spory úmyslně, zchlaď ho okamžitě, když chce hádku začít. Řekni mu, že když se chce předvádět, může někde jinde. Většinou se tak chová proto, že tě chce zaujmout. Když mu ukážeš, že to nefunguje, příště už to zkoušet nebude.4 hlasů
Vaše hodnocení