Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Je pro vás singl stav skličující? Začínáte pomalu ztrácet naději, že ještě někoho potkáte? Místo sebelitování nastolte sebekritiku a najděte příčiny toho, proč od vás muži prchají. Možná je za tím jeden z šesti následujících důvodů.

Proč jste ještě nepotkala svou spřízněnou duši? 6 zdrcujících důvodů

Sama
zdroj: Getty Images Sama
aktualizováno 17.03.2019, 00:00 | 17.03.2019, 00:00 | Krásná.cz

Je pro vás singl stav skličující? Začínáte pomalu ztrácet naději, že ještě někoho potkáte? Místo sebelitování nastolte sebekritiku a najděte příčiny toho, proč od vás muži prchají. Možná je za tím jeden z šesti následujících důvodů.

Osamělost umí být pořádně skličující a v hlavě dokáže vyvolat přehnaně sebekritické vize, paniku i depresi. A hlavně dokáže zabít racionální uvažování, zdravá očekávání a naději. Je na čase přestat se užírat tím, že pro vás protějšek prostě neexistuje, místo toho se zaměřte na odhalení svých chyb, kterými muže odrazujete. Ty totiž můžete změnit.


Máte přesný seznam


Seznam toho, co chcete, se vyplatí nosit na nákup. Ne ale, když hledáte ideální protějšek. Ano, mít představu, jaký by měl být, je vhodné. Ale jde spíš o jeho názory a životní styl. V lásce přeci nezáleží na to, jestli je blond, má metr devadesát nebo jestli pracuje v reklamce. Zahoďte očekávání, předsudky a otevřete se všem možnostem.


Své přísné požadavky zkuste ale také nahlédnout z druhé strany. Chcete partnera na úrovni, chytrého, vtipného, aktivního? A jste vy sama taková? Nepožadujete více, než nabízíte? Naučte se překonat své zlozvyky a chyby, porazit své komplexy a mít se ráda. Chcete po někom, aby se do vás zamiloval, nezapomeňte ale začít u sebe a vlastní sebelásky.

 

Anketa
Máte představu o svém ideálním protějšku?
 

 

Chcete někoho, kdo už je zadaný

 

Možná se vám líbí někdo, kdo už partnerku má. Možná je to dokonce přítel vaší kamarádky, a když vidíte, jak skvěle se k ní chová a jak mají krásný vztah, toužíte přesně po něm. Vyčkávat, až se takový pár rozejde, nebo se ho snažit ukrást pro sebe ale není řešení. Stejně nevidíte jejich vztah opravdový a úplný. Možná na veřejnosti vypadají jako pár z reklamy, ale doma se hádají nebo si nemají co říct. Možná by ona chtěla někoho méně ambiciózního a on zas dívku, která věci tolik neřeší. Možná vám on připadá jako ideál, ale po pár týdnech soužití by vám jeho zvyky a postoje začaly lézt krkem. Namísto fantazírování o někom, kdo není volný, se s ním ve svých představách rozlučte a začněte hledat jinde.

 

Flirt
(Foto: Getty Images)

 

Už se vidíte ve svatebním

 

Máloco muže vyděsí tolik, jako to, když žena příliš brzy mluví o svatbě nebo o dětech. K těm by měl vztah dojít, musíte na něm pracovat a v určitý okamžik pocítíte, že nastal čas na sestěhování se, svatbu, rodinu. Jenže pokud už na první rande přicházíte s tím, že se chcete do léta odstěhovat ze spolubydlení a nejpozději do dvou let mít dítě, protože kamarádka už je těhotná, jen ho vyděsíte. A zamyslete se sama nad sebou: vážně po dítěti nebo svatbě toužíte natolik, že je vám jedno, s kým do toho půjdete? Po prvním rande přece nemůžete dotyčného skoro znát.

 

Je to hajzl, kterému jde jen o jedno

 

Ano, existují muži, kteří jsou právě na lovu a chtějí si užít jen sex. Ale pokud tuto nálepku přisoudíte jakémukoli muži, který o vás projeví zájem, budete k němu již od začátku zbytečně tvrdá a nedůvěřivá. Neodsuzujte lidi kolem sebe, aniž byste je aspoň trochu poznali. Není divu, že je tím odháníte. A jestli se vám reálně do života dostávají stále jen muži, kterým jde jen o sex, není chyba tak trochu ve vás? Nekončíte spolu v té posteli příliš brzy? Neflirtujete příliš okatě? Dáváte vůbec najevo, že nehledáte jen románek, ale že toužíte po někom, koho poznáte i blíže a prožijete spolu skutečný vztah?

 

Po sexu
(Foto: Getty Images)

 

Jste zoufalka


Muži mají rádi ženy štíhlé, takže před rande skoro ani nepijete a soukáte se do stahovacího prádla. Také na rande nemůžete bez umělých řas, push-up podprsenky, podpatků a prodloužených pramenů vlasů, abyste se přiblížila požadovanému ideálu krásy. Na schůzce se pak koketně usmíváte, zběsile smějete každému jeho vtipu, div se nerozpláčete nad dojímavou historkou o tom, jak mu zlomila srdce jeho bývalá. Přestaňte s tou přetvářkou. Možná vás díky tomu pozve na druhé rande, ale časem vás prokoukne a bude zklamaný. Nepředkládejte mu falešnou reklamu, buďte svá. Vnímejte ho, klidně se zasmějte, když je vtipný, ale nepřetvařujte se. Chcete-li najít spřízněnou duši, nechte ho nahlédnout do té vaší, opravdové.


ČTĚTE TAKÉ:

Jsi bez přítele? 10 výhod toho, že jsi single
10 věcí, které by měli kluci vědět, než začnou randit s dlouho SINGL holkou
Je singl, a tak je divná. 10 pověr o nezadaných


Vážného vztahu se bojíte


Obavy jsou na místě, vstupujete přeci do něčeho neznámého, nového. To by vás ale zároveň mělo i těšit, bavit, napínat. Nelekejte se vyhrocených emocí, které ve vás probouzí. Jestliže se ale dostaví nepřiměřeně velké obavy, pátrejte po tom, čeho se bojíte doopravdy. Po deseti letech vás opustil bývalý partner? Přistihla jste ho s nejlepší kamarádkou? Pomlouval vás za zády? Rodiče se dramaticky rozváděli? Bojíte se o svou volnost, svobodu, vlastní prostor a názor? Bojíte se, že ho zklamete a opustí vás? Vztah by ve vás neměl vzbuzovat přehnané obavy. Strach ve vás možná vyvolávají spíše prožitky a zkušenosti z minulosti, které jste v sobě nezpracovala a nepřekonala je. Nenoste je s sebou do dalšího vztahu.0 hlasů
Vaše hodnocení