Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Měla jsi skvělé rande s docela zajímavým klukem, a teď toužebně čekáš na jeho zavolání. Jenže nic se neděje. Přestaň čekat a trápit se a zjisti už během rande, jestli to vážně bude mít pokračování.

Proč po prvním rande nezavolal?

Rozchod přes mobil
zdroj: Thinkstockphotos Rozchod přes mobil
aktualizováno 26.04.2015, 00:20 | 26.04.2015, 00:20 | Krasna.cz/trm

Měla jsi skvělé rande s docela zajímavým klukem, a teď toužebně čekáš na jeho zavolání. Jenže nic se neděje. Přestaň čekat a trápit se a zjisti už během rande, jestli to vážně bude mít pokračování.

Kluci nám už při schůzce dávají jasnými signály najevo, jestli o nás doopravdy stojí a zda jsme je zaujaly. Tyto, mnohdy nevědomé znaky a signály, jsou mnohem spolehlivější, než obligátní věta "zavolám ti" na konci rande. Na co se zaměřit?

 

My holky někdy dokážeme podlehnout svým snům a představám natolik, že nevnímáme, jak se věci skutečně mají. Takže i když ty odcházíš z rande s hlavou v oblacích a vidinou vaší růžové budoucnosti, on už teď možná ví jistě, že se ti neozve.

 

Vyčkávání na jeho telefonát pak hraničí se sebetrýzněním. Mobil kontroluješ každých pět minut, při každém zazvonění nadskočíš radostí, abys pak otráveně zjistila, že ti volá "jenom" kámoška. Hypnotizováním displeje ho ale zavolat nedonutíš. Zkus radši z jeho chování na schůzce odhadnout, zda se vůbec další schůzky – a jeho telefonátu vůbec – ještě dočkáš.

 

Délka rande

 

Jak dlouho vaše schůzka trvala? Na tom totiž rozhodně záleží. Pokud je vám spolu dobře, cítíte se příjemně a hovor vám nevázne, čas ubíhá jako nic a ani jeden nemáte potřebu pokukovat po hodinkách. Pokud se ale už po chvilce vymluví, že musí jít, protože ráno vstává brzy do školy, asi se příliš nebaví. Prozradí ho i pomrkávání na hodinky, nervózní žmoulání mobilu, neustálé smskování, neúčastněný pohled a trapná výmluva, proč musí rande přehnaně rychle ukončit (ještě musí vyvenčit psa, naučit se na zítřejší písemku a podobné výmluvy). Pokud bys ho doopravdy zaujala, tohle všechno by šlo stranou.


 

Doprovod domů

 

Tvůj nový objev nemusí být kdovíjak galantní, ale doprovodit při večerní schůzce svou dívku domů, nebo alespoň na metro či autobus, je rozhodně slušné. Pokud se tváří, jako by o něčem takovém ani neuvažoval, je to rozhodně známka lhostejnosti. Rozhodne-li se rande rychle ukončit už před kinem či restaurací, kde jste spolu byli, asi jsi ho příliš nezaujala.

 

SMS na dobrou noc

 

Většině kluků přijde uhozené, psát ještě večer po rande, ale když ti od něj přijde SMSka s přáním dobré noci a poděkováním za příjemné chvilky, rozhodně jsi u něj zabodovala. Pokud se ale jedná spíš o přisprostlý vzkaz, dej si pozor, o co tomuhle klukovi vlastně jde.

 

Druhý den a nic

 

Z nějakého neznámého důvodu spousta lidí stále věří, že psát už druhý den je příliš velké vtírání a myslí si, že je potřeba trošku vyčkávat a druhou stranu nechat natěšeně čekat. Může za to ale také skutečnost, že prostě neví, jak své pocity zformulovat do jediné SMS, a vymyšlení něčeho chytrého mu prostě chvilinku trvá. Mlčí-li zatím jen jeden den, ještě to nemusí znamenat neúspěch.

 

Pravidlo tří dnůPokud mu s tebou bylo dobře, zaujala jsi ho a chce se znovu vidět, ozve se nejpozději do tří dnů. Pokud ne, něco je špatně. Teď se mu můžeš ozvat ty sama, aby sis nemusela lámat hlavu s tím, proč nezavolal. Bude-li tvá SMS bez odpovědi, nebo dostaneš jen nějakou výmluvu, že teď toho má příliš, další rande nečekej. Můžeš ho ale svou zprávou potěšit a hned sám navrhne termín další schůzky. Někteří kluci prostě potřebují popostrčit.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zjisti hned na prvním rande, jaký tě s ním čeká vztah
Připrav se na první rande
Můžeš mu zavolat první?

 

A závěrem?

 

Možná máš po dočtení tohoto článku náběh na depku a pocit, že tvé sebevědomí dostalo pořádnou ránu. Tohle rozhodně není smyslem tohoto textu. Má ti jen otevřít oči, pokud jsi zrovna absolvovala rande s klukem, se kterým to bohužel nezajiskřilo. S každým to prostě vyjít nemusí a to, že se neozve jeden, vůbec neznamená, že to nevyjde jindy s jiným. Nevěš hlavu, pro tohohle neplýtvej slzami a emocemi a poohlédni se jinde.

 

Někteří kluci jsou prostě natolik flegmatičtí a lhostejní, že když nejsou po první schůzce z holky naprosto paf, neozvou se, i když to slíbí. Je to prostě jen fráze, kvůli které není potřeba se trápit. Na otázku, zda zavolá po prvním rande i dívce, která ho neokouzlila a druhé rande už ho moc neláká, odpovědělo devět kluků z deseti jasným NE. Nikdo nechce být poslem nepříjemných zpráv, a tak to raději nechají jednoduše bez odezvy. Kvůli takovým se přece nebudeš trápit, ne?9 hlasů
Vaše hodnocení