Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Znáte to, když je s vámi, tak je váš kluk citlivý a chápavý, mezi svými kamarády se ale rázem mění v drsného, neporazitelného borce. Vám to jde na nervy a nechápete, proč nemůže být pořád stejný a naopak jedná tak nepředvídatelně. Vytýkáte mu to a...

Proč se kluci chovají v přítomnosti svých kamarádů jinak? A co s tím?

změna chování
zdroj: Getty Images změna chování
aktualizováno 16.04.2019, 00:00 | 16.04.2019, 00:00 | Krásná.cz

Znáte to, když je s vámi, tak je váš kluk citlivý a chápavý, mezi svými kamarády se ale rázem mění v drsného, neporazitelného borce. Vám to jde na nervy a nechápete, proč nemůže být pořád stejný a naopak jedná tak nepředvídatelně. Vytýkáte mu to a on zase vůbec netuší, v čem máte problém.

V soukromí hodný a milý, mezi vašimi známými ale pravý opak. Zatímco se vám ještě před chvílí svěřoval s křivdami z dětství, najednou je z něj zachránce světa a absolutní samec. Stává se vám, že přítele v partě kamarádů vůbec nepoznáváte a to, jak se projevuje, vám připadá tak akorát směšné? Zdaleka v tom nejste samy, jde o celkem běžný fenomén. Proč kluci úplně otočí, jakmile se dostanou mezi své?


Nechce ukázat, že i on má city


Už v dávných dobách muži pro přežití potřebovali to, aby vypadali silně a nepřemožitelně. A to jim zůstalo dodneška. Aby si jich kamarádi vážili, tak potřebují v partě něčím vynikat a své místo si ve skupině ubránit. Kdyby se naopak ukázali jako nejistí a křehcí jedinci, dočkali by se podle svého názoru leda tak výsměchu. Bojí se, že kdyby projevili emoce, kámoši by je považovali za zženštilé a stali by se terčem různých vtipů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Klučičí zpověď: Naše holky a jejich kamarádi - co nepřekousnem?
TEST: Hodíte se víc do holčičí nebo klučičí party?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Čím nás naše holky drtí na party s přáteli?


Ať už se přestane předvádět!


Předvádění je u kluků výrazným projevem vůdcovských sklonů. Chtějí být vždycky všude slyšet a vidět, aby se vedle svých kamarádů neztratili, a to i když třeba zrovna nejsou na lovu potenciálních přítelkyň. Každý kluk chce od svých vrstevníků respekt a uznání, a snaží se toho dosáhnout právě ukazováním svých nejlepších vlastností. Nebo aspoň těch, které za ty nejlepší považují.


Jak se zachovat, když ho najednou nepoznáváte?


Pokud trávíte čas se svým klukem i jeho partou, nezačněte mu hned vyčítat, když se začne snažit být zajímavý. Ani se mu nesmějte nebo jeho předvádění zbytečně neshazujte. Místo toho občas projevte zájem a uznání za to, v jakém světle se ukazuje. Můžete mu také naznačit, co už je trochu příliš a co třeba vůbec nemá zapotřebí. Uvidí ve vás podporu a bude si toho vážit.

 

změna chování
(Foto: Getty Images)


To ale samozřejmě neplatí v případě, pokud vás před ostatními shazuje, protože i toho se kluci na svých dívkách někdy dopouštějí. Takové chování byste mu měly oplatit stejnou mincí nebo ho požádat, ať toho okamžitě nechá. Jde o projev slabosti a nikoliv síly. Nejste přece žádnou součástí jeho atrakce, aby si na vás něco dokazoval.


Vy se mezi kamarádkami chováte jinak také


Chování se mění v závislosti na prostředí. Uvědomte si, že i vy se chováte na různých místech pokaždé jinak. V přítomnosti vašeho kluka jste asi trochu jiné a snažíte se ukázat ve svém lepším já, než když vyrazíte na dámskou jízdu jen se svými kámoškami. Řešením může být to, že vztah a kamarády občas oddělíte, a vy dva si tak nebudete mít co vyčítat. Kluci ať se předhánějí a vy se svými holkami zase můžete libovolně dlouhou dobu komentovat nejnovější trendy. Aniž by vám váš kluk vyčetl, že se zabýváte nepodstatnými věcmi.0 hlasů
Vaše hodnocení