Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kluci jsou z Marsu, holky z Venuše. Nebo to tak aspoň občas vypadá, protože si někdy nerozumíte a kazí vám to vztah. Jak najít společnou řeč?

Proč si nerozumíte - a jak to napravit

Problémy ve vztahu
zdroj: Thinkstockphotos Problémy ve vztahu
aktualizováno 15.06.2019, 00:00 | 15.06.2019, 00:00 | Krásná.cz

Kluci jsou z Marsu, holky z Venuše. Nebo to tak aspoň občas vypadá, protože si někdy nerozumíte a kazí vám to vztah. Jak najít společnou řeč?

I sebezamilovanější páry někdy zažijí ve vztahu zaskřípání a vzájemné nepochopení. Naučte se rozumět lépe jeden druhému a nenechat se vykolejit maličkostmi.

 

Vaše libůstky


Nechápeš jeho nadšení pro každý hokejový zápas, on zas nerozumí tvojí kabelkové mánii. Každý máme něco. Zkuste si svoje libůstky prostě tolerovat. Obzvlášť, pokud vašemu vztahu vlastně nijak neškodí.


Rodinné vztahy


Ty máš svoje rodiče ráda a vycházíš s nimi v pohodě, on o svých mluví s despektem a doma se spíš jen míjí. Mrzí tě, proč to tak má a možná mu i vyčítáš, že to nemá stejně jako ty. Zkus se ho zeptat, proč doma nemají hezké vztahy. A zjisti, jak si rozumí se sourozenci a prarodiči. Taky mu vysvětli, proč je pro tebe rodina tak důležití a jeho postoj tak nepochopitelný.


PŘEČTI SI TAKÉ:

TEST: Proč se pořád hádáte?
Co štve holky na klucích
Co štve kluky na holkách
Čím si koleduješ o kopačky?


Zájmy


Jsme prostě odlišná pohlaví a baví nás různé věci. Připadají ti jeho koníčky ujeté a jemu ty tvé zas moc hloupé? Nenuťte se do toho, že byste se jim museli věnovat společně. Udržte si oba svůj svět. Některé dny buďte spolu a jiné si odpočiňte a věnujte se každý svým zájmům a tomu, co vás baví a pro co ten druhý nemá zrovna pochopení.

 

Problémy ve vztahu
(Foto: Getty Images)

 

Největší svatost


Na kamarády je každý háklivý. Přijdou ti jeho kámoši jako nevyzrálá hovádka a on zas má tvé kámošky za stádo hloupých pipinek? Nemusíte je přeci nutně seznamovat a mít s tvých a jeho kamarádů kámoše společné. Když si budou rozumět, najdou si k sobě cestu sami, když ne, nenuť je násilím.

Hygiena


K různým kosmetickým vynálezům máme my holky jiný vztah než kluci. Vadí ti, že tvůj chlapák nepoužívá parfém, který ti tolik voněl v obchodě? Snaž se ho nepředělávat a nenutit do něčeho, co mu není vlastní. Jistě, deodorant, šampon a lehká vůně by pro něj měly být samozřejmé, a pokud nejsou, klidně mu ukaž, že je necivilizované čuně. Na druhou stranu ty zas nebuď hluchá k jeho výtkám o přehnaném parfému a vrstvě make-upu, kvůli které tě nemůže ani políbit.3 hlasů
Vaše hodnocení