Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Milostné hrátky s tvým drahým by tě měly bavit. Jenže co když to tak není? Co když zažíváš v posteli nepříjemné pocity, nebo dokonce bolest? Známe nejčastější příčiny bolesti při sexu i způsob, jak se jí zbavit a zase si to užívat.

Proč tě bolí sex?

aktualizováno 28.04.2011, 05:17 | 28.04.2011, 00:00 | Krasna.cz/trm

Milostné hrátky s tvým drahým by tě měly bavit. Jenže co když to tak není? Co když zažíváš v posteli nepříjemné pocity, nebo dokonce bolest? Známe nejčastější příčiny bolesti při sexu i způsob, jak se jí zbavit a zase si to užívat.

I když bolest při milování někdy zažila víc než polovina dívek a žen, většinou nejsou její důvody nijak závažné. Odhal příčinu nepříjemných pocitů a zažeň je.

 

Nedokážeš se uvolnit

 

Pokud jsi mladá a se sexuálním životem začínáš, nejčastější příčinou nepříjemných pocitů je tvoje přílišná staženost. Bolest si vlastně způsobuješ ty sama, protože se nedokážeš psychicky uvolnit. Rozhodně se nenech do sexu nutit, když sama nechceš, pak není divu, že tě to nebaví, a ještě navíc to bolí.


Jestli jsi teprve na začátku svého sexuálního života, prostě postupuj pomalu. Nikdo neříká, že musíš hned zvládnout celou Kámasútru. ;-) Nemysli na to, co se s tebou děje, jak u toho vypadáš, ani (výjimečně) jestli se mu právě tohle líbí. Uvolni se, poddej se tomu a vychutnej si to. Teprve až se naučíš si sex užít, můžeš zase zapnout mozek.

 

Je moc velký

 

Každý kluk by nejspíš chtěl mít mezi nohama pořádné nádobíčko, i tady ale platí, že čeho je moc, toho je příliš. Když je jeho penis moc dlouhý, bude ti nepříjemně narážet do děložního čípku a kromě bolesti ti tvůj drahý může zadělat i na zdravotní problémy. Příliš široký penis tě zas může nepříjemně roztahovat a celý styk pro tebe může být až moc citlivý.

 

Pokud se dotyčný chlapík nezbavil panictví nedávno, asi už ví, že svými rozměry nezpůsobuje holkám vždy jen potěšení. Dokáže-li být ohleduplný, může zmenšit tvé nepříjemné pocity správně zvolenou polohou. Když je moc dlouhý, osedlej si ho a sama určuj, jak hluboko ho do sebe pustíš. Pokud je jeho penis široký, nesmí ho do tebe vrazit moc rychle. Měl by do tebe vstupovat pomalu, tak, jak se postupně uvolňuješ a roztahuješ.

 

Brzy určitě najdete polohy a postupy, které vám budou vyhovovat a bolest eliminují.

 

 

Jsi málo vlhká

 

I když jsi šíleně vzrušená, tam dole nemusíš být dostatečně vlhká. Při sexu to pak dře a kromě nepříjemného pálení, které při milování oba pocítíte, se můžete taky pěkně odřít. Chce to prostě dopřát si pořádnou závlahu. Jestli není po ruce nic lepšího, použij klidně sliny. Pokud tě ale problém s nedostatečným zvlhčením trápí pravidelně, nestyď se a pořiď si lubrikační gel.

 

Že by infekce?

 

Příčinou bolesti v podbříšku může být i zánět močových cest, kvasinková infekce nebo klidně nějaká pohlavní nemoc, například docela rozšířené chlamydie. Po sexu máš víc podrážděnou sliznici, takže pálení a svědění, které tyto problémy provází, cítíš zřetelněji.

 

Jestli tě trápí intenzivnější, hustší a zabarvený výtok, který může i zapáchat, pak sis nejspíš někde uhnala kvasinkovou infekci. Na tu by měla stačit antimykotika volně prodejná v lékárně, i když gynekolog by ti řekl přesně, který způsob léčby by byl nejefektivnější.

 

Pokud cítíš intenzivní bolest a pálení i při močení, máš nejspíš zánět močových cest. S tím můžeš klidně za svou praktickou doktorkou, která ti předepíše antibiotika. Rozhodně s tím neotálej, neléčený zánět ti může způsobit nepříjemné problémy na dlouhou dobu (vyšší náchylnost k zánětu, problémy s otěhotněním apod.).


PŘEČTI SI TAKÉ:

Nárazový sex pěkně bolí
Láska tiší bolest podobně jako morfin
Článek naší redaktorky Mersmerize na téma Bolest vs první sex

 

Potřebuješ pauzu

 

Vaginální svaly jsou stejné jako každé jiné na tvém těle. Když budeš měsíc lelkovat a pak si dáš ve fitku pěkně do těla, určitě to pár dní ucítíš. A stejně tak si můžeš namoct i vaginální svaly. Pokud se třeba s tvým drahým vídáte jen o víkendu a pak vždy dojde na hotový postelový maratón, není divu, že po několika číslech už nemáš na další ani pomyšlení. Bolavá a oteklá místa jsou přecitlivělá a každý dotyk je jim nepříjemný.

 

Když navíc nejsi dost zvlhčená, můžeš se uvnitř ošklivě odřít a taková bolístka se může hojit klidně i týden. Sexuální půst aspoň na pár dní je v tomhle případě jediné řešení.

 

Nemoc jménem vaginismus

 

Některé ženy a dívky zažívají při každém milování bolest, která není způsobena ani jedním z výše popsaných důvodů. Stojí za ní vážná onemocnění. Jednou z příčin může být tzv. endometrióza, při které děložní sliznice prorůstá do okolních orgánů, třeba do vaječníků. Dívky, které touto nemocí trpí, mají často i hodně bolestivou menstruaci. Lékaři sis s tím ale dnes už umí poradit.

 

Další nemocí, která stojí za bolestivým milováním, je vaginismus. Při něm se vaginální svaly bezdůvodně zatnou tak silně, že je proniknutí do pochvy skoro nemožné a velmi bolestivé. Toto nemocnění je naštěstí velice vzácné.

 

Anketa
Zažila jsi někdy bolest při sexu?
 

 

Trápila tě někdy bolest při sexu? A jak jsi ji překonala ty? Poděl se o své zkušenosti v komentářích.3 hlasů
Vaše hodnocení