Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte za sebou své poprvé a najednou vám připadá, že je ten slavný sex tak nějak o ničem. Čekaly jste výbuch, jaký vždycky vidíte ve filmech, u vás to ale celé bylo takové neslané nemastné. Jste z toho zmatené a přemýšlíte, kde se stala chyba.

Proč vás nebaví sex a jak poznat, jestli nejste asexuální?

první sex
zdroj: Getty Images první sex
aktualizováno 07.10.2019, 00:00 | 07.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Máte za sebou své poprvé a najednou vám připadá, že je ten slavný sex tak nějak o ničem. Čekaly jste výbuch, jaký vždycky vidíte ve filmech, u vás to ale celé bylo takové neslané nemastné. Jste z toho zmatené a přemýšlíte, kde se stala chyba.

V klidu, jste úplně normální. První sex neosloví skoro žádnou dívku, i kdybyste to poprvé zažila se sebezkušenějším klukem. Přestože si na začátku možná přijdete vzrušené, tak pak vás to většinou chvíli bolí, objeví se trochu krve a zbytek je takový zvláštní. Přemýšlíte o tom, jestli tohle všechno mělo být ono. Ten první sex, kterého jste se bály a na který jste se zároveň tak těšily.


Mohou za to přehnaná očekávání


Za rozčarovanost z prvního sexu často mohou očekávání, které předtím dívky mají. Sex je jim prezentovaný jako něco úžasného. I když tedy nevíte, co přesně čekat, tak počítáte s nejúžasnějším zážitkem na světě. Ten ale zpravidla nepřijde a vy pak přemýšlíte nad tím, co jste udělaly špatně, že to nebylo tak skvělé, jak to mělo být.


Vždyť ve filmech jste vždy viděly rozvášněnou dvojici, jejíž sex pokaždé skončil perfektně sladěným společným orgasmem. Také z vyprávění dospělých, třeba od starších kamarádek, jste si vytvořily domněnky o tom, že je sex něco neobyčejného a na světě vlastně není nic lepšího. Mít očekávání však často přináší zklamání a u sexu to platí dvojnásob.

 

předehra
(Foto: Getty Images)


Orgasmus hned napoprvé? Spíš ne


Pokud jste hned napoprvé neprožily orgasmus a už vůbec ne společně s klukem, nevěste hlavu. To se povede málokomu a i většina zkušených a starších žen mívá s dosahováním orgasmu problém. Je potřeba zjistit, co se vám vlastně líbí, jaké tempo vám vyhovuje a která poloha vás nejvíc vzrušuje. To budete přibližně vědět až po několikátém sexu a až pak s tím můžete nějak pracovat.


Se sladěností při prvním sexu nepočítejte


Během prvních sexů se také stává, že ani jeden nevíte, co přesně vlastně dělat. Často se stává, že při prvních intimních chvilkách snadno zažijete pár trapasů. To je ale naprosto normální, zvlášť pokud váš kluk také není moc zkušený. A zrovna v tom také spočívá to kouzlo! Platí to, že to spolu prostě musíte zkoušet, zkoušet a zkoušet. Hodně vám pomůže intuice, něco se vám bude líbit, něco ne a podle toho si sex uzpůsobíte.


Také počítejte s tím, že přestože se s jedním klukem sladíte a naučíte se při sexu oba dosáhnout orgasmu, s příštím přítelem budete muset opět oba začínat od začátku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

První sex? S kým si ho (ne)užiješ
Jsi připravená na PRVNÍ SEX? Tohle ti napoví
MOJE POPRVÉ: Můj první sex nebyl dokonalý


Pomoc! Nejsem asexuálka?


V dnešní době se hodně skloňuje pojem asexualita. Asexuálové jsou lidé, kteří nemají chuť na sex a k životu ho nepotřebují. Spousta mladých a nezkušených dívek při čtení těchto slov dostane strach, jestli mezi asexuálky nepatří. Pokud jste ale někdy s kámoškami řešily, jak kterého kluka sbalit, už vás někdy někdo přitahoval a při mazlení se vzrušíte, tak asexuálky opravdu nejste. Pokud asexuálkami jste, tak vás sexuální scény ve filmech nebaví a přeskakujete je, sexuální problémy kamarádek vám také nic neříkají a nebaví vás to s nimi probírat. Mnoho asexuálů také nepřitahuje vzhled opačného pohlaví, ale hlavně jejich osobnost. O sex jim totiž nejde.

 

předehra
(Foto: Getty Images)


Dejte tomu čas a objevujte


Jestli vám sex zatím nic moc neříká, hlavně se do ničeho nenuťte a nechte to plynout. Možná vaše tělo ještě nebylo na sex připravené a až trochu dozrajete, tak tomu přijdete na kloub. Zkrátka počkejte a mějte sex jen ve chvíli, kdy se vám bude skutečně chtít a ne kvůli klukovi. Objevujte, co se vám v posteli líbí, a uvidíte, že vás něco zaujme. S tím, co vás vzrušuje a je vám příjemné, experimentujte a nejděte si svůj styl.


Stále vás nebaví sex? Možná máte špatného milence


Jestliže vás sex s vaším klukem ani po nějaké době nebaví, je také možné, že se on sám moc nesnaží. Problém občas bývá také s velikostí penisu, existují však speciální polohy pro větší a menší penis, aby se vám sex líbil. Pravděpodobně tedy není chyba ve vás, ale je to váš kluk, kdo na to jde špatným způsobem.0 hlasů
Vaše hodnocení