Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš krásný vztah s klukem, který by na tobě mohl oči nechat, ale přece ti chybí důvěra? Ptáš se sama sebe, proč mu nevěříš? Zamysli se.

Proč žárlíš, když nemáš důvod?

aktualizováno 15.08.2011, 00:12 | 15.08.2011, 00:00 | tej

Máš krásný vztah s klukem, který by na tobě mohl oči nechat, ale přece ti chybí důvěra? Ptáš se sama sebe, proč mu nevěříš? Zamysli se.

Většina příčin pramení z tvé minulosti. Ať už si to uvědomuješ, či nikoliv. Málokterá žárlivost pramení čistě z partnerova chování. Přesto, že máš kvalitní vztah a mohla by ses na svého partnera ve všem spolehnout, nedůvěřuješ mu. Tvoje žárlivost může mít hned několik příčin.

 

Sama jsi byla nevěrná

 

Když víš, čeho jsi byla schopná ty sama, bojíš se, že by to stejné dokázal i někdo jiný. Všímáš si chování, které si myslíš, že je stejné, jako bylo dřív to tvé a pokud narazíš jen na maličkou shodu, začneš žárlit. Uvědom si, že každé jeho chování může mít svůj důvod, kterým rozhodně nemusí být nevěra.

 

 

Už jsi nevěru zažila

 

Zjistila jsi, že tě minulý přítel podváděl? Potom je téměř jisté, že se budeš v příštím vztahu bát, aby ta bolest, kterou jsi cítila, nepřišla znovu. Těžko začneš někomu důvěřovat a myslíš si, že je každý muž stejný. Zkus si s přítelem sednout a promluvit si o tom. Vysvětli mu, proč žárlíš a pokus se s tím něco dělat.

 

Podváděl svou předchozí přítelkyni

 

Pokud se ti přiznal, že měl během minulého vztahu jinou holku, nebo jsi byla dokonce ty jeho milenkou, je jasné, že máš obavy. Bojíš se, protože víš, že toho už byl jednou schopný a ty nevíš, jestli to neudělá znovu tobě. Je to celkem opodstatněné, ale musíš si uvědomit, proč předchozí dívku podvedl. Jsou případy, které jsou výjimečné a ty se nemusíš bát, že tě to čeká také. Jsou však i takoví lidé, kterým prostě jedna partnerka nestačí. V tom případě si musíš uvědomit, jestli ti za to stojí.

 

 

Všichni kolem tebe podvádějí

 

Rozvedli se vaši kvůli nevěře jednoho z nich? Slyšíš na každém rohu, jak má někdo bokovku? Je pak jasné, že si začneš všímat, jestli se tento problém netýká i tvého vztahu. Uvědom si, že ne každý, touží po nevěře. Jsou i lidé, kteří dají přednost milující přítelkyni před tajemnou milenkou!

 

Máš nízké sebevědomí

 

Díváš se do zrcadla a přemýšlíš, proč s tebou tvůj nádherný přítel vůbec je? Nedokážeš pochopit, co se mu na tobě líbí? Není divu, že pak žárlíš na jeho kamarádky, které jsou podle tebe daleko hezčí než ty. Ale s tímhle okamžitě přestaň! Tvůj kluk na tebe kouká jako na miss, ať už si o sobě myslíš cokoliv. Proč by s tebou jinak byl, kdyby ses mu nelíbila?

 

 

Jak ty ke mně, tak já k tobě

 

Ať už za tvou žárlivostí stojí cokoliv, snaž se to okamžitě změnit. Není většího zabijáka vztahu, než právě nedůvěra. Jak by se líbilo tobě, kdyby tě někdo neustále podezíral, lezl by do telefonu a hledal každičkou záminku pro žárlivý výlev? Asi by to nebylo zrovna romantické, že? Proto se drž pravidlem, jak nechceš, aby se k tobě chovali jiní, tak se nechovej ty k nim! Žárlivost je přirozené uznání lásky, ale vše má své meze!
 4 hlasů
Vaše hodnocení