Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

První máj je datum, které vyzývá nejen zamilované dvojice k akci. Chcete, aby byl tento den něčím speciální a tak nějak jako z filmu. Jaké jsou způsoby, jak si můžete ve vztahu navzájem prokázat lásku? Co dělat, pokud váš kluk líbání pod třešní vů...

První máj pro (ne)romantiky: Zvolíte cestičku lásky nebo raději piknik?

první máj
zdroj: Getty Images první máj
aktualizováno 30.04.2019, 16:30 | 30.04.2019, 16:30 | Krásná.cz

První máj je datum, které vyzývá nejen zamilované dvojice k akci. Chcete, aby byl tento den něčím speciální a tak nějak jako z filmu. Jaké jsou způsoby, jak si můžete ve vztahu navzájem prokázat lásku? Co dělat, pokud váš kluk líbání pod třešní vůbec nebere vážně? A proč je zbytečné se s někým na prvního máje líbat jen tak?

Polibek pod kvetoucí třešní nebo alespoň břízou podle pověr zaručí, že po celý další rok neuschnete. Pokud ale zrovna s nikým nechodíte a na pusu pod stromem přemluvíte kluka odvedle, nebude to fungovat. Musí jít totiž o pravý polibek z lásky, žádné švindlování! Když dřív chlapec políbil dívku pod třešní, šlo o takový příslib manželství. To dnes sice neplatí, pod rozkvetlý strom byste si ale stejně měly stoupnout jen s tím, s kým to myslíte vážně.


Jste zamilovaní až po uši? Vytvořte si cestičku lásky


Ve starověkém Římě milenci vyrývali před dům svá jména, aby tím ukázali světu, jak moc se k sobě mají. Také vysypávali takzvanou cestičku lásky vedoucí k domovním dveřím a klidně až ke společnému loži. Jako materiál použili vše, co měli po ruce, a to třeba písek smíchaný s různými květy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: S kým a jak letos slavíme 1. máj?
První máj nebo sv. Valentýn? Co je pro tebe den lásky?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Máme výročí! Co ale vlastně slavíme?


Nejspíš si doma nechcete udělat nepořádek, můžete si tedy s přítelem alespoň vysypat postel okvětními lístky nebo si dopřát společnou květinovou koupel. Sice vás to bude stát trochu uklízení, na moment si ale budete připadat přímo pohádkově. A pokud vaše okolí ještě neví, že s někým chodíte, tak bude bohatě stačit, když to oznámíte právě na 1. máje. Kdy jindy bude lepší příležitost?

 

Prvomájové pozvánky:

 

* Tradiční akce nejen pro zamilované pořádaná Muzeum hlavního města Prahy v okolí Petřínské rozhledny nebude chybět ani letos. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý program, a to jak pro dospělé, tak pro ty nejmenší. Těšit se můžete na fotografování s umělecky zpracovanou podobiznou Máchy a rekvizitami v podobě slunečníku, vějířů či kloboučků, soutěže pro zamilované nebo pěvecké vystoupení. Celým dnem bude provádět moderátor, představující Karla Hynka Máchu, který bude předčítat verše z Máje. Den zakončí ve 20:00 letním kinem, zhlédnutím klasického českého filmu režiséra Martina Friče Kristián.

 

* 1. máj se slaví i v největší botanické zahradě v České republice - v Botanické zahradě hl.m. Prahy. Jaro tu už naplno převzalo vládu a zahrada plná květů a vůní navodí romantickou náladu. Zároveň si nenechte ujít návštěvu skleníku Fata Morgana, kde vám budou dělat společnost kouzelní exotičtí motýli.

 

Botanická zahradá hl.m. Prahy
(Foto: Botanická zahrada hl.m. Prahy)

 

* Vydejte se do pražského planetária, které leží na kraji parku Stromovka. V 19 hodin tu začíná vyprávění o Héraklovi, jehož souhvězdí v tento čas svítí na noční obloze nejjasněji, a jeho velké lásky Déianeiry. Romantický večer tu pak zakončí baletní představení How many attempts left? Dancing under the stars. Seznamte se s květnovou oblohou i Mléčnou dráhou a užijte si příjemný večer ve společnosti hvězd a tajuplných příběhů. Povedou pak vaše kroky pod rozkvetlou třešeň na Petříně? Zavítejte také do Štefánikovy hvězdárny a vychutnejte se závěr romantického večera pod oblohou plnou hvězd. Pokud se tu navíc prokážete vstupenkou z planetária, budete mít vstup zdarma.

 

* Láska prochází žaludkem, a tak můžete vytáhnout svou drahou polovičku na speciální májový food festival v Dětenicích, který koná 1. května od 11 do 19 hodin v zámeckém parku Dětenického resortu. Dětenice jsou známé především pro svou středověkou krčmu, čekejte ale nejen jídlo. Návštěvníci se mohou těšit na rytířské klání, středověké poběhlice, dobovou kapelu s tanečnicemi, vystoupení fakíra a kejklíře, čaroděje či ukázky dělostřelby.

 

Nechcete nic přehánět? Vyrazte na piknik


Patří váš kluk tak trochu mezi skeptiky, který při pohledu na třešeň obrací oči v sloup? Nenechte se na 1. máj otrávit a domluvte se, že si spolu uděláte první letošní piknik. Když půjdete ven odpočívat a vezmete si sebou něco dobrého na zub, tak budou spokojení oba. Nezapomeňte na jídla, která působí jako afrodiziakum, třeba na čokoládu. Nejde o žádnou kýčovitou akci, ale zároveň to je dostatečně romantické na to, abyste se vyhnuly neromantickému zklamání.

 

první máj
(Foto: Getty Images)


Pokud vám přijde, že počasí piknikům nepřeje a zatím ještě nikdy nevíte, kdy začne pršet, vymyslete krajní řešení. Návštěva ZOO nebo výlet na lodi zahřeje u srdce stejně jako venkovní relax na sluníčku! Nenuďte se doma a podnikněte něco, co si oba užijí.


Jste nezadané? Nepodléhejte prvomájové depresi!


Jestli zrovna po svém boku nikoho nemáte, nezůstávejte na prvního máje zachumlané v posteli a nečekejte, až ten den skončí. Obvolejte kamarády a kamarádky a vyrazte společně například do přírody. Nebo ještě lépe někam, kde nebudete potkávat zamilované páry. Třeba na celodenní výlet na kolech nebo u někoho uspořádejte pizza party a promítání filmu!


A jak plánujete oslavit 1. máj vy? 0 hlasů
Vaše hodnocení