Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

I kluci bývají nervózní, takže první rande se jim nemusí podařit tak, jak by chtěli. Tři naše čtenářky se s tebou podělí o své hrozné rande. Ale všechny dali klukům ještě jednu šanci, jak to nakonec dopadlo?

První rande katastrofa? Dej mu ještě jednu šanci

Katastrofální rande
zdroj: Thinkstockphotos Katastrofální rande
aktualizováno 11.08.2016, 00:15 | 11.08.2016, 00:15 | Krasna.cz/lk

I kluci bývají nervózní, takže první rande se jim nemusí podařit tak, jak by chtěli. Tři naše čtenářky se s tebou podělí o své hrozné rande. Ale všechny dali klukům ještě jednu šanci, jak to nakonec dopadlo?

Nejen pro tebe, ale i pro něj může být první rande nervy drásajícím zážitkem. Moc a moc by na tebe chtěl zapůsobit, ale neví, jak se má chovat, o čem mluvit, jak se obléknout. Ano, ne všichni kluci jsou suveréni, kteří se tě hned na prvním rande pokusí dostat do postele. A upřímně, pokud potkáš někoho, kdo se stydí, neber to jako handicap, ale jako plus. Třeba se pod stydlivou slupkou toho kluka skrývá zatím neobjevený poklad.

Dělal, že je nad věcí
Katka poznala Petra na bazaru, který organizovala jejich škola. Starší žáci prodávali učebnice těm mladším a on měl poslední učebnici angličtiny ze všech. Stálo u něj několik lidí a dohadovali se o ceně. "Taky jsem projevila zájem a Petr řekl, že mi ji dá, když s ním půjdu na rande. Byl hezký a já sama, tak jsem souhlasila,“ vzpomíná Katka na první den loňského školního roku.

"Sešli jsme se v kavárně a ze začátku to vypadalo docela dobře, měli jsme společné téma – školu. Jenomže on o ní mluvil celou dobu! Když jsem se ho zeptala na něco jiného, vyhnul se odpovědi a pořád mlel o tý pitomý škole. Už mi to bylo protivný,“ vybavuje si. Rande ukončila po dvou a půl hodinách a říkala si, že tohohle kluka nechce. "Jenomže druhý den mi přišla sms, že se mu to moc líbilo a jestli bych nešla do kina. Váhala jsem, ale nakonec jsem si řekla, že mi aspoň zaplatí lístek a že v kině se to dá vydržet.“

 

 

Ponaučení: Kluci mohou taky zpanikařit, nemysli si. Rádi vědí, co se od nich očekává, a když na první schůzce nemají jistou půdu pod noha, můžou se chovat podivně. Ovšem ty taky nejsi dokonalá, tak mu dej ještě jednu šanci.

Jak to nakonec dopadlo: Petr byl na druhém rande už mnohem uvolněnější, protože si věřil, když viděl, že o něj má Katka zájem. „Po kině jsme si ještě sedli na colu a on vtipně komentoval film, ptal se na můj názor a i na další věci. Byl to úplně jiný kluk,“ vzpomíná Katka. "Je to už skoro rok a pořád spolu chodíme.“

Přišel oblečený úplně příšerně
Veronika si hodně zakládá na tom, jak vypadá. Nosí značkové oblečení, chodí dokonale nalíčená, učesaná a je na ní vidět, že také pravidelně cvičí. Prostě péčí o sebe stráví dost času. Taky nevypadá na 17 let, kvůli tomu, jak se obléká i chová, byste jí tipovali alespoň 20. Když vzpomíná na své první rande s Karlem, pousměje se.

"Byla jsem zničená po jednom rozchodu, protože můj bývalý byl surovec a párkrát mi jednu natáhl. Náš rozchod byl tak dost osklivý. Karla mi dohodila kamarádka, prostě nám domluvila rande. Přišel oblečený tak, jako by mu oblečení vybírala maminka. Manšestrové kalhoty, polobotky, k tomu nějaký příšerný svetr. Myslela jsem si, že okamžitě uteču pryč,“ vzpomíná Veronika. Ale Karel ji dostal, protože ji dokázal hned rozesmát a pak jí inteligentním humorem bavil celou schůzku.

PŘEČTI SI TAKÉ:
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jaká je naše příprava na první rande?
Jak vybruslit z trapasu na rande
Vyvaruj se zbytečných hádek!

Ponaučení: Nezařazuj nikoho do škatulek, protože na rozdíl od charakterových vad se dá oblečení snadno změnit. Navíc oblečení lidí v dané situaci často nekoresponduje s jejich povahou. Násilník může být slušně oblečený a inteligentní kluk může mít hluboko do kapsy, a tak se musí oblékat v sekáči.

Jak to nakonec dopadlo: "Ještě jsme se párkrát sešli a bylo to pokaždé příjemné, ale nepřeskočila ta pověstná jiskra. Ale zůstali jsme přátelé a musím říct, že na Karla je opravdu spoleh. Kdybych tenkrát utekla, asi bych přišla o jednoho z nejlepších kamarádů,“ tvrdí Veronika.

Provedl příšerný trapas
"Pavel mě pozval do pěkné restaurace na večeři,“ prohlásila 16letá Daniela. Ta restaurace prý byla docela drahá. Pavel vydělal nějaké peníze na brigádě a chtěl na Danielu udělat dojem. Měl rezervaci, vyzvedl ji taxíkem, přišel slušně oblečený.

"Posadili jsme se ke stolu, povídali si, číšník přinesl polévku. Bylo to opravdu nóbl. Najednou se Pavel zvedl, že musí na záchod. Nevím, jak se mu to povedlo, ale zvrhnul sklenici, pití polilo stůl a sklenice spadla na zem, kde se s obrovským rachotem rozbila. Všichni na nás koukali. Styděla jsem se a chtěla jsem se propadnout do země. A co udělal Pavel? Začal se smát. Omluvil se číšníkovi, pomohl mu s úklidem a pořád se u toho pochechtával jako malý kluk,“ pamatuje si Daniela jako dnes.

 

 

Poučení: Každému z nás se občas podaří nějaký trapas a jen správný kluk se dokáže zasmát sám sobě. Člověk, který to umí, stojí za víc než za jeden pohled. Je totiž naděje, že se nebere příliš vážně a nebude brát příliš vážně ani tebe. Navíc Pavel se postavil k problému čelem a ještě pomohl s likvidací škod, které spáchal.

Jak to dopadlo:
"Moc se mi líbilo, jak se Pavel zachoval. Přestože jsem takový trapas dosud nezažila, svolila jsem k další schůzce,“ přiznává Daniela. Pavel prý trapasy přitahuje, ale už si na to zvykla. Pořád totiž spolu ještě chodí.

Nechceme ti říct, že máš klukovi pokaždé dát druhou šanci. Jsou případy, které si to nezaslouží. Například pokud na tebe bude hrubý, bude hloupý, namyšlený nebo ti bude nepříjemný už od pohledu, nemá cenu lámat věci přes koleno. Ale dobře si rozmysli, než někoho zavrhneš. Někdy může být špatný dojem vyvolaný jen nervozitou.

A co ty, máš nějaký silný zážitek z prvního rande? A jak to dopadlo? Poděl se s ostatními.  6 hlasů
Vaše hodnocení