Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rande - schůzka, na kterou se každá holka těší a které se zároveň bojí. Zejména proto, že není jisté, jak to dopadne a zda bude vše bez problémů. Holky ale někdy netuší, že ty problémy si samy způsobují během rande. Takže kterých chyb už se nesmíš...

První rande už nemusí být katastrofa!

Rande
zdroj: Thinkstockphotos Rande
aktualizováno 17.11.2014, 00:52 | 17.11.2014, 00:52 | Krasna.cz/an

Rande - schůzka, na kterou se každá holka těší a které se zároveň bojí. Zejména proto, že není jisté, jak to dopadne a zda bude vše bez problémů. Holky ale někdy netuší, že ty problémy si samy způsobují během rande. Takže kterých chyb už se nesmíš dopouštět, aby to tvé bylo úspěšné?

Znáš to, sedíš ve své oblíbené kavárně se svým idolem a přemýšlíš, co mu o sobě asi tak říct, abys udělala dojem. V tomto případě doporučuji držet se pravidla, že méně je někdy více. Kluci samozřejmě obdivují sebevědomé holky, které říkají, co mají rády a co je baví, avšak nesmíš toho na sebe tolik prozradit. Zejména se pak nesmíš dopustit toho, aby to vypadalo, že se jen snažíš upozornit na to, jak jsi vlastně výjimečná a dokonalá, protože každý má nějaké chyby. Není nutné kluka přesvědčit o tom, jak jsi v partě nejoblíbenější. Je jasné, že je v pořádku, když se pochlubíš s tím, že umíš skvěle hrát basket nebo na klavír, ale je dovoleno mluvit i o těch negativních stránkách.

Tím myslím, klidně svému idolovi řekni, že jsi občas nervózní nebo nemáš náladu. Každý má svá plus a minus. Co je ale nejdůležitější - vše, co budeš říkat, říkej v klidu a pohodlí a do ničeho se nenuť. Jestli dlouhodobě přemýšlíš nad tím, zda mu o sobě říct to a to, tak to neříkej. Věci, které člověk chce skutečně říct, by měly přijít plynule a nenuceně, jedině tehdy jsou správné a nebudeš jich později litovat.

 

Rande
Je jedno, jak budeš krásná. Když se budeš chovat jako slepice, už ti nezavolá. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Během rozhovoru se ti určitě stane, že kluk, se kterým budeš mluvit, ti řekne něco, s čím nesouhlasíš. Ty máš ale možná strach, že by to vypadalo blbě, kdybys odmítala, co říká, a tak jednoduše pokývneš nebo souhlasíš. To je ale špatně. Musíš mít vlastní názor, který je pro kluka důležitý. Žádný nechce holku, která "skáče, jak on píská" a na vše pokyvuje. Klidně nesouhlas, řekni, že bys to udělala jinak nebo že si myslíš něco jiného. Obecně je totiž známo, že každého člověka zajímá názor jiných, i když se to někteří lidé stydí přiznat.

Nebuď na rande nepříjemná, už ti nezavolá

Zkus se na moment stát porotcem své osobnosti na rande, vrať se zpět do minulosti a zavzpomínej na poslední schůzky. Jak by ses zhodnotila? Myslíš, že jsi klukovi byla sympatická, nebo jsi to něčím zvorala? Je důležité se poučit se svých chyb, a to zejména tehdy, když si uvědomíš, že jsi třeba tak trochu kňourala.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Co (NE)plácnout na prvním rande
Setkání tváří v tvář? Jak se před ním nezakoktat
Proč se ti neozývá?

Existují totiž dva typy lidí. Ten první je optimistický, ten druhý negativistický. Pokud patříš i ty mezi negativní lidi, dávej si velký pozor. Obecně platí, že lidé se špatnou náladou přitahují stejnou skupinu lidí, tudíž i ty jako věčně naštvaná osoba bys mohla přitáhnout stejně negativního kluka, nebo hůř, dokonce by to mohlo tvého idola odradit. Jednoduše by se dalo říct - zapomeň na to, že si budeš na rande na vše stěžovat a kritizovat. Nikdo nechce hodit s kňouralkou, nebo jo?

 

Rande
Na prvním rande vám má být příjemně. (Foto: Thinkstockphotos)

 

A když se ještě na moment vrátím k tomu, že není nutné na sebe klukovi na rande mnoho prozrazovat, vysvětlím ti proč. Jakmile uvidíš, že kluk se ptá například na to, co máš ráda, co ráda děláš, co posloucháš za muziku nebo kam chodíš pařit, je vidět, že má zájem. Musíš ho donutit k tomu, aby se zajímal, a pokud mu na sebe vše prozradíš, může nastat chvilka "trapného ticha". Jednou větou, poděl se jen o tolik informací, aby jsi vzbudila jeho zájem a povzbudila ho ve vyptávání, nebo minimálně v tom, aby tě chtěl zase vidět, což je lepší ne?

Sama projev trochu zájmu

Ale na rande by se neměl ptát jen kluk, když sama projevíš zájem o jeho osobu, je to samozřejmě v pořádku. Je ale důležité, jak moc se ptáš. Pokud vidíš, že kluk naproti tobě se ptá obecně, ani ty nezabíhej do detailů, nejhlavnější je, abys ho nevyslýchala. První rande by mělo být o pozitivních tématech a pozitivní náladě. Žádný kluk nemá rád, když si s holkou připadá jako u výslechu nebo při vyplňování dotazníku. Tvé otázky by také měly být co nejoriginálnější. Místo klasické otázky, co rád dělá, se ho třeba zeptej, zda miluje cestování a kam se už podíval.

Rozhodně s ním ale neprobírej jeho bývalé přítelkyně a ani ty nemluv o svých bývalých, pokud na to obecně nepřijde řeč. Pokud to uděláš a nebudeš například o svém bývalém mluvit hezky, ten kluk naproti tobě si může položit otázku "takhle bude jednou mluvit i o mně?"

 

Hádka
Rozhodně nebuď útočná nebo hádavá. (Foto: Thinkstockphotos)

 

No, a další věc, na kterou celá řada holek zapomíná, je řeč těla. Ta je neskutečně důležitá. Budeš milionkrát přitažlivější, když zapojíš ruce a své tělo. To znamená, že když budeš něco vyprávět a nutí tě to hýbat rukama, klidně to udělej a nestyď se. Je to mnohem zajímavější a pro kluka zábavnější, když budeš mluvit nejen pusou, ale i tělem.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Jak si nás muži testují aneb Projdete zkouškou z lásky?
Ty nejhorší trapasy, když jste na první schůzce

Platí tady i pravidlo, že rande je o vás dvou, ne o vás dvou a vašich telefonech. Takže mobil do kapsy a vypnout zvonění, nechcete být přeci rušeni.

Zpátky k řeči těla. Neboj se k protějšku občas naklonit a něco s úsměvem šeptnout. Co je ale nejúčinnější, je úsměv. Tím dáš klukovi najevo, že se ti konverzace s ním líbí. To samé, když on se při tvém vypravování usmívá - zřejmě ho bavíš.

Pokud se budeš držet těchto jednoduchých tipů, můžeš předpokládat, že tvé rande neskončí katastrofou. Není zaručeno, že ti znovu zavolá, napíše nebo že se znova uvidíte. Jedno je ale jisté, můžeš být pyšná na sebe, že jsi vystupovala maximálně dobře, tedy tak, že se nemusíš stydět.

A nejdůležitější rada nakonec, buď sama sebou a nikým jiným, protože ať chceš, nebo ne, tvá skutečná osobnost jednou vypluje na povrch.9 hlasů
Vaše hodnocení