Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

První milování je pro každou dívku zkušenost, na kterou bude celý život vzpomínat. Proto by mělo být nezapomenutelné – samozřejmě v tom dobrém slova smyslu.

První sex? S kým si ho (ne)užiješ

aktualizováno 05.10.2011, 11:53 | 05.10.2011, 11:49 | Krasna.cz/trm

První milování je pro každou dívku zkušenost, na kterou bude celý život vzpomínat. Proto by mělo být nezapomenutelné – samozřejmě v tom dobrém slova smyslu.

Pokud máš své poprvé ještě před sebou, nejspíš přemýšlíš, jaké asi bude, s kým, kdy a kde ho prožiješ. Je dobré, že o tom přemýšlíš, protože první milostná zkušenost by se rozhodně neměla brát na lehkou váhu. Určitě si ho ve svých představách spojuješ s celou řadou obav a nejistot. To je přirozené, každé z náš víří před prvním sexem hlavou plno otázek. Bude to bolet? Budu vědět, co dělat? Bude se mu to líbit? Je to ten pravý?

 

Neexistuje ideální pravidlo, které by ti zajistilo perfektní prví milování. Proto na něj také spousta holek vzpomíná s výčitkami, že ho prožily v nevhodný okamžik a s nevhodným klukem. Zkus se z jejich zkušeností poučit a neudělat stejnou chybu.

 

Je zkušený lepší?

 

Marika, 17 let: "Myslela jsem si, že nejlepší bude, když o panenství přijdu se zkušeným klukem. Bude vědět, co dělat, a nebudete mě to s ním tolik bolet. Omyl! Vybrala jsem si bratrance své kamarádky, znali jsme se z pár akcí, líbil se mi, nechtěla jsem s ním sice chodit, ale na první sex mi přišel ideální. Ano, byl zkušený, ale i když věděl, že já jsem panna, vůbec na to nebral ohledy. Šlo mu jen o jeho orgasmus a ignoroval, že mě se to nelíbí a bolí mě to. Byl to hrozný zážitek."

 

Zkušený kluk je na jednu stranu výhoda, protože ví, jak tě vzrušit a připravit na milování, díky tomu budeš uvolněnější, vlhčí a sex ti bude příjemnější. Jenže to musíš narazit na ohleduplného a vnímavého partnera a nesmíš mu zatajit, že jsi ještě panna. Pokud to bude sobec, nebo nebude mít ani tušení, že žádné postelové zkušenosti ještě nemáš, mohla bys dopadnout jako Marika. A to určitě nechceš, ne?


PŘEČTI SI TAKÉ:

NEJLEPŠÍ POLOHA pro první sex
TEST: Jsi připravena na svoje poprvé?
Aby to poprvé bylo na jedničku

 

Panna a panic

 

Lenka, 19 let: "S mým přítelem Petrem jsme spolu chodili dva roky a sex jsme zatím odkládali. Jen jsme se mazlili, díky tomu jsme svá těla dobře znali. První sex mě sice nebolel, ale byl takový trapný. Ani jeden z nás pořádně nevěděl, co dělat, jeho penis mě divně tlačil, o slastných zážitcích nemohla být ani řeč. A bohužel to bylo stejné i podruhé, popáté, podvacáté. Nakonec jsme se rozešli, možná částečně i kvůli tomu, že nám to neklapalo v posteli. Až s mým dalším klukem jsem zažila orgasmus a konečně pochopila, co všichni na sexu vidí."

 

Když jsi panna a on panic, jste na tom oba stejně, ani jeden nevíte, do čeho jdete a nemusíte se před sebou tolik stydět. Navíc asi na sex nebudete moc spěchat, vzájemné poznávání je důležité. Zdá se, že tahle kombinace je fajn, proč to tedy Lence nevyšlo? Protože se sexem začínáte, nejspíš se stydíte o něm mluvit nahlas. A zřejmě právě to jí pokazilo milostné zkušenosti s jejím prvním partnerem. Neboj se v posteli přiznat, když se ti něco nelíbí, bolí tě to, naveď svého přítele, pokud sama víš, co ti dělá dobře. Snažte se nebýt z toho v křeči, uvolněte se a mluvte spolu.

 

 

Neznámý kluk


Vanda, 16 let: "Všechny mé kámošky na své poprvé vzpomínají s hrůzou. Já se proto rozhodla, že se téhle přítěže zbavím co nejdříve. Brzy po patnáctinách jsme s holkama vyrazily na jednu diskotéku u nás ve městě, kam obvykle nechodíme. Balil mě tam nějaký starší kluk a já si řekla, že je to příležitost. Přišla jsem o to tu noc na zadním dvorku. Bylo to rychlé, nepohodlné a... divné. Ani si nepamatuji jeho jméno. Ale měla jsem to za sebou."

 

Řada dívek bere své panenství jako něco, za co se stydí a chtějí se toho zbavit. Ideálně hned a v podstatě s kýmkoli. Napoprvé to stejně bolí, nikomu se to nelíbí a nejlepší je, prožít to s někým, koho už nikdy neuvidíš, a nebudeš se před ním muset cítit trapně. Bohužel, tahle představa je vlastní celé řadě dívek a proto volí způsob, jako Vanda. Přitom stačí jen změnit pohled na ztrátu panenství. Když si ho už předem maluješ jako něco hrozného, tak jaké asi bude?

 

Je vážně škoda, že tolik dívek vzpomíná na své první milování ve zlém, nebo si na něj sotva vzpomíná, protože ho prožily přiopilé s klukem, na kterého si sotva pamatují. První sex by měl být krásný, plný něhy a měla bys ho prožít s někým, komu důvěřuješ a s kým už nějakou dobu chodíš. A i když to napoprvé nebude to nejkrásnější, co jsi kdy zažila, je fajn vědět, že s tím samým klukem si to můžete ještě zopakovat a napravit a zjistit, jestli to napodruhé nebude mnohem lepší.


Jaké bylo tvoje poprvé? Poděl se v komentářích.11 hlasů
Vaše hodnocení