Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Doba chytrých mobilních telefonů pořádně zamíchala karty v partnerských vztazích. Změnil se způsob, jakým flirtujeme, jak se seznamujeme a jak později udržujeme sexuální napětí v dlouhodobém vztahu.

Randíme přes appky, posíláme sexy SMSky: Co říká sexting tobě?

Pár mobil selfie
zdroj: Thinkstockphotos Pár mobil selfie
aktualizováno 20.04.2018, 00:43 | 20.04.2018, 00:43 | Krásná.cz

Doba chytrých mobilních telefonů pořádně zamíchala karty v partnerských vztazích. Změnil se způsob, jakým flirtujeme, jak se seznamujeme a jak později udržujeme sexuální napětí v dlouhodobém vztahu.

Pokud si myslíte, že jste jediný/á, kdo posílá nahé fotky, nebo si hledáte partnera přes seznamovací aplikace, jste na omylu. Podle výsledků nedávného průzkumu nic už není tabu.

 

Seznamovací aplikace se stávají standardem


Zdá se, že klasickým zamilovaným dopisům už navždy odzvonilo. Podle průzkumu, který si zadal výrobce smartphonů Huawei, si už klasickou poštu prakticky nepíšeme, nicméně i tak postupujeme poměrně konzervativně – vyměňujeme si čísla. To je nejčastějším prvním krokem po seznámení ve všech zemích střední a východní Evropy, v České republice tak činí 59 % lidí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Slovníček nových postelových pojmů
TEST: Měla bys vyzkoušet TINDER?
10 věcí, které by měli kluci vědět, než začnou randit s dlouho SINGL holkou

 

Druhou nejčastější možností, je přidání si atraktivního muže nebo ženy na sociálních sítích, což využívá 45 % Čechů. Ale pozor: než někomu dáš přístup ke svému facebookovému profilu, zvaž raději, jak přísně máš nastavené soukromí a co se o tobě v podstatě neznámý člověk všechno dozví. Zaslepena počáteční zamilovaností bys později mohla nepěkně litovat.

 

Další setkání si v rychlém sledu domluví zhruba každý pátý a e-mail v prvním kroku pošle v tuzemsku méně než osmina lidí. Pouze tři procenta Evropanů a jedno procento Čechů v prvním kroku používá klasický dopis.

 

 

Seznamování v baru je out, v kurzu jsou aplikace

 

Appky na randění někdy využila více než třetina Čechů a téměř třetina Evropanů. Partnera si tímto způsobem nebo přes internet našlo 23 % Čechů. Pokud jste svého současného partnera poznali na party nebo v baru, jste v roce 2018 spíše raritou. Nejkvalitnější základ pro dlouhotrvající vztah však vytváří rodina nebo kamarádi. Největší šanci na úspěch máte, pokud vás s potenciálním přítelem nebo přítelkyní seznámí někdo z vašich blízkých. Na takovémto základě stojí minimálně v Evropě třetina vztahů. Tinder nebo jiné aplikace určitě odinstalovávat nemusíš, ale pokud jsi sama a štve tě to, raději o tom řekni kamarádkám nebo se zeptej známých, zda nemají ve svém okolí sympatického singl kluka.

 

Náš tip: Randíš přes APLIKACI? Na tohle si dej bacha!

 

Anketa
Dostala jsi někdy od kluka milostný dopis?
 

 

Posíláme pikantní fotky a „sextujeme“

 

Posílání vlastních dráždivých fotografií přiznává každý desátý Čech a takzvaný „sexting“, kdy si skrze smartphone vyměňuje lechtivé vzkazy, provozuje 24 % Čechů a 18 % Evropanů, přičemž nejvíce lidí si ho dopřává v Dánsku (34 %). Technologie se neustále vyvíjí a ovlivňují naše životy, seznamovací mobilní aplikace začínají mít čím dál větší podíl na navazování našich nových vztahů. V současné době můžeme jen polemizovat, zda láska stále prochází žaludkem, nebo již spíše smartphonem.0 hlasů
Vaše hodnocení