Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Slyšela jsi už o řeči těla? Mimika, gesta a tvůj postoj odhalí mnohem víc, než co vyřkneš slovy. A stejně tak můžeš číst řeč těla tvého protějšku.

Řeč těla napoví mnohé! Otestuj ji při seznamování!

Flirt
zdroj: Thinkstockphotos Flirt
aktualizováno 22.03.2015, 00:36 | 22.03.2015, 00:36 | Krasna.cz/trm

Slyšela jsi už o řeči těla? Mimika, gesta a tvůj postoj odhalí mnohem víc, než co vyřkneš slovy. A stejně tak můžeš číst řeč těla tvého protějšku.

Svá gesta, mimiku, ani tělesný postoj si mnohdy ani neuvědomujeme. A nevíme, že z nich naše okolí může získávat jasné signály o tom, zda jsou nám sympatičtí, nebo naopak nepříjemní. Nauč se v řeči těla číst a zjisti, zda se klukovi, se kterým se bavíš, líbíš a chtěl by s tebou i něco víc.

 

Naše gesta jsou podvědomá a automatická, jen těžko bys v nich mohla lhát a vědomě je manipulovat. Ano, existuje na to trénink, ale je náročný a normálnímu člověku je vlastně k ničemu. Při flirtování a seznamování chceš určitě, abys byla pro ostatní co nejvíce čitelná, a totéž chceš i od nich.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Chce vztah, nebo jen sex? Odhal ho DO PĚTI MINUT!
TEST: Necháš se snadno sbalit?
Nebalí tě? Sbal ho TY SAMA!

 

Jasné dívčí signály

 

Co prozradí tvůj zájem? Delší pohled, než je obvykle. Pokud tě někdo zaujme, díváš se mu přímo do očí a aniž by sis to uvědomila, trvá tvůj pohled 2-3 sekundy.

 

Když jsi zaujata svou "obětí", děláš jasná gesta, jako je pohazování vlasy, často si je při hovoru rukou posuneš za ramena. Dělají to dokonce i krátkovlásky, u nichž je to spíš jen gesto, jakoby si přejedou přes konečky.

 

 

Když se snažíš svému vyvolenému zalíbit, začneš mluvit vyšším hlasem a trochu afektovaně se smát. Tohle ale bohužel dost kluk spíš odradí. Obzvlášť, pokud to ještě přehráváš.Cítíš-li v přítomnosti toho kluka určité vzrušení a toužíš-li po něm i fyzicky, také tě prozradí jasná gesta. Přejíždíš si rukou či prsty po krku, šíji či dekoltu, častěji si olizuješ rty, mhouříš oči. Možná si to ani neuvědomuješ, ale vysílá to jasné signály, že sníš o tom, aby se tě tak dotýkal on, aby tě na těch místech líbal.

 

Další naše ženské gesto jsou svěšená zápěstí. Pokud ti ruce klesnou podél těla, nebo je opřeš o nohu nebo stolek, ale zápěstí necháš volně viset dolů, znamená to, že se svému objevu poddáváš a toužíš po tom, aby se tě zmocnil a ovládl tě. Obdobný výklad má i odhalení krku a následné naklonění hlavy na jednu stranu.

 


Jasné klučičí signály

 

Kluci nezapřou, že jsou egoisti a rádi se předvádí. Když mluví s dívkou, kterou chtějí získat, předvádějí se jako kohouti. Vypnou hruď, narovnají se, aby působili větší a mohutnější.

 

Protože chtějí vypadat upraveně, nevědomky si při hovoru upravují vlasy nebo narovnávají oblečení. Pokud si neustále narovnává límeček košile nebo lem trika, má o tebe zájem a nechce se před tebou shodit.

 

Pokud má zájem o sex, prozradí je jednoduché gesto: zasune si palec ruky (nebo obou) za opasek nebo do poutek kalhot. Prostě mezi řečí myslí na sex, a proto jeho ruce přirozeně směřují k jeho klínu.

 

Pokud stojíte, všimni si, jak má nohy. Míří-li špičkami k tobě a jsou-li trochu rozkročené a pokrčené, znamená to, že je to dominantní typ a chce mít nad tebou navrch.

 

Je nervózní? Prozradí ho bubnování prstů, okusování nehtů, vraštění čela, neustálé prohrabování vlasů nebo podupávání nohou.

 

Sklopený zrak ukazuje na stydlivost. Stejně tak uhýbání pohledem, které ale může signalizovat i lháře. Až moc dlouhý a intenzivní pohled do očí prozradí notorického baliče a svůdníka.11 hlasů
Vaše hodnocení