Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud máš rodiče, kteří mají silně ochranitelské sklony, určitě jsi tohle už zažila. Zamilovala ses, cítíš, že je to vzájemné a silné a chceš váš vztah posunout na vyšší stupeň. Tím vyšším stupněm jsou samozřejmě rodiče.

Rodičům se nezamlouvá tvůj nový kluk? 6 rad a zamilují si ho stejně jako ty!

Setkání s rodiči
zdroj: Thinkstockphotos Setkání s rodiči
aktualizováno 05.07.2018, 00:00 | 05.07.2018, 00:00 |

Pokud máš rodiče, kteří mají silně ochranitelské sklony, určitě jsi tohle už zažila. Zamilovala ses, cítíš, že je to vzájemné a silné a chceš váš vztah posunout na vyšší stupeň. Tím vyšším stupněm jsou samozřejmě rodiče.

Máš podezření nebo strach, že se rodičům tvá nová láska nebude líbit nebo že vzniknou problémy? Přečti si našich 6 rad a budeš moudřejší!

 

1. Psychicky je na to připrav!

 

Dá se pochopit, že jsi nervózní, když máš rodičům říct něco o svém novém klukovi. Ale věř tomu, že čím dříve jim o něm řekneš, tím lepší to bude. Pokud máš velký strach, můžeš jim pro začátek říct, že jde o hodně blízkého kamaráda. Jim samotným to dojde a ty nemusíš mít obavy z onoho závazného označení „můj kluk“. Zkus jim začít pomalu vyprávět. Třeba na jakou chodí školu, kolik mu je, kde jste se poznali, nějaké vaše společné zážitky. Zvlášť maminku by to mohlo zajímat, prošla si tím přece taky. Třeba tě v tom dokonce podpoří a jako bonus vás to sblíží. Takže zahoď strach a směle do toho!

  

2. Připrav na to i svého kluka!

 
Určitě je taky dost nervózní, má se setkat s rodiči své přítelkyně! V první řadě se ho snaž uklidnit, aby se choval přirozeně. Kdyby z nervozity začal například vyprávět nevhodné vtipy, nemuselo by to dopadnout nejlépe. Hlavně ať je v klidu a sám sebou, přesně takový, jakého ho miluješ. Pak si ho zamilují i rodiče.

 

  

 

3. Sourozenci jsou výhodou!


Máš mladší sourozence? To je skvělá zpráva! Nejdřív můžeš svého kluka seznámit s nimi! Pokud máš mladšího bráchu, můžete ho vzít třeba na motokáry. Pokud máš mladší sestru, můžete jít třeba na šlapadla nebo na nějakou výstavu panenek. Sourozenci budou určitě nadšení a už dopředu budou rodičům tvého kluka vychvalovat. Odvedou vlastně část práce za tebe! Mít mladší sourozence je někdy vážně výhra.

 
4. Využij společných koníčků


Miluje tvůj přítel auta stejně jako tvůj tatínek? Baví ho kreslit stejně jako tvou maminku? Toho přeci musíš využít! Pokud má tvůj kluk s rodiči jakoukoliv společnou vášeň či koníček, zkus na to téma nenápadně navázat. Obě strany se navzájem uvolní a budou se bavit o věcech, které je zajímají.

 

Čtěte také:

Kvůli tomuto sexuálnímu mýtu můžeš NEPLÁNOVANĚ OTĚHOTNĚT! O co jde?

Tajemství vztahu, který vydrží NAVŽDY!

Opravdu tě miluje? Známe signály, které odhalí ZAMILOVANÉHO KLUKA

 

5. Ukaž jim, že jsi na vztah připravená


Pro rodiče budeš vždycky jejich malá holčička, i když ti bude 30 a budeš mít 2 děti. Je potřeba jim dokázat, že jsi na vztah zralá a připravená. Musí pochopit, že se z tebe stává dospělá žena, která potřebuje navazovat vztahy, ale zároveň je nezapomeň ujistit, že nikam nepospícháte a že třeba otázku sexu a antikoncepce bereš zodpovědně a že až na tohle téma někdy časem dojde, přijdeš si za nimi pro radu. Tohle je totiž jedna z největších obav, kterou rodiče teenagerů mají. Tak se snaž chovat vyspěle, neurážej se, pokud k tvému příteli a vašemu vztahu budou mít nějaké kritické poznámky. Naopak se s nimi snaž o tom mluvit a vyvrátit jejich pochybnosti.

 

6. Dej jim čas


Nic nejde hned. Nemůžeš očekávat, že hned na první pohled si rodiče tvého přítele zamilují. Vztahy je potřeba utužovat. Proto svého kluka zkus co nejčastěji brát na různé rodinné akce, třeba na společný výlet do ZOO, na procházku Prahou nebo třeba na pouť. Sama uvidíš, jak se vztahy mezi ním a tvou rodinou utužují a časem to bude jen lepší.

 

Jak to vypadalo u vás, když jsi přišla prvně představit svého kluka domů? Máš nějaké rady pro ostatní?0 hlasů
Vaše hodnocení