Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rozchod zasáhne bolestně do života žen i můžu. Každý se s tím ale vyrovná jinak. Ženy jsou častěji citlivější a trvá jim delší dobu, než se z rozchodu vzpamatují. Poradíme vám, co dělat a jak se s rozchodem vyrovnat.

Nečekaný ROZCHOD? Co dělat a čeho se rozhodně vyvarovat

Rozchod
zdroj: Getty Images Rozchod
aktualizováno 30.07.2018, 00:00 | 30.07.2018, 00:00 | Nikol Hessová

Rozchod zasáhne bolestně do života žen i můžu. Každý se s tím ale vyrovná jinak. Ženy jsou častěji citlivější a trvá jim delší dobu, než se z rozchodu vzpamatují. Poradíme vám, co dělat a jak se s rozchodem vyrovnat.

Po rozchodu nikdo neví, co dělat a jak se s tak citlivou záležitostí vyrovnat. Každý si tím někdy prošel a ví, že každá rada se hodí. My vám nastíníme pár tipů, které vám určitě pomohou a rozchod tak lépe zvládnete.

 

Život rozchodem nekončí


Je důležité uvědomit si, že i když skončil vztah, který trval několik měsíců nebo let, nehroutí se celý svět. Život jde dál a vy časem zjistíte, že vám je mnohem lépe a určitě potkáte někoho jiného, možná i lepšího, než byl váš bývalý partner. Neberte váš rozchod jako tragickou událost, ale spíše jako výzvu. Všechno hezké jednou končí a něco nového pak vždy začíná!

  

Zlomené srdce
(Foto: Getty Images)

 

Nevracejte se do minulosti


To nejhorší, co můžete po rozchodu dělat, je pátrání po tom, co bylo. Dívat se na staré fotky, uložené sms nebo kontrolovat svého bývalého partnera přes sociální sítě. A hlavně se nesnažte přemlouvat ex partnera k návratu. Klidně to vymažte, aby vás stále nelákalo prohlížet si vše dokola. K lepší náladě vám nepomůže ani pouštění smutných filmů nebo písniček. Radši si pusťte nějakou komedii nebo pozitivní písničky a běžte třeba běhat. Pohyb vám pomůže dostat ze sebe energii a pročistíte si krásně hlavu.

  

Důvody, proč rozchod tolik bolí

Lži – Pokud vám partner lhal, je rozchod bolestivější. Spojeno to může být i s tím, že si našel někoho jiného a vám to nějakou dobu tajil.

 


Změna režimu – Zvyk je železná košile. Trávili jste spolu veškerý čas. Byly tu společné snídaně, koníčky, výlety a rituály, které vám teď chybí.


Samota – Po rozchodu přijde samota, kterou neumíte zaplnit. Chybí vám společnost, ale musíte se naučit být bez partnera.


Vyptávání ostatních – Musíte se vyrovnat s odchodem partnera a do toho se vás všichni známí a rodina ptají, co se stalo.


Investice času – Máte pocit prohry, protože jste čas investovali do někoho, kdo s vámi do budoucna nepočítá.

  

Neuzavírejte se do sebe. Běžte se bavit!


Nezůstávejte celé dny sami. Nejlepší způsob jak na ex-partnera nevzpomínat, je jít se bavit s přáteli. Ti vám pomůžou odreagovat se a nemyslet neustále na svůj bývalý vztah. A co víc? Ne nadarmo se říká „v nouzi poznáš přítele“. V situaci, jako je rozchod, poznáte, komu na vás záleží a kdo si na vás udělá vždy čas. A jako bonus třeba potkáte svého budoucího partnera, protože nikdy nevíte, kde a na koho narazíte.

 

ČTĚTE TAKÉ: 

Psychologie rozchodů

Říká ti TYHLE VĚTY? Dej si pozor, ve vzduchu visí ROZCHOD

Fenomén GHOSTING: Nenápadný rozchod, kterým možná procházíš i ty

 

Věnujte se sama sobě


V partnerském vztahu často zapomínáme sami na sebe a upřednostňujeme toho druhého. Teď ale máte příležitost věnovat se opět sama sobě! Oživte své staré koníčky nebo si najděte nové. Běžte cvičit, jděte na kosmetiku nebo třeba nakupovat.

 

I love you
(Foto: Getty Images)

 

Najít si okamžitě nového partnera není řešení


Po rozchodu je důležité naučit se žít sama se sebou a fungovat, aniž byste byli na někom závislí. I přesto, že máte pocit, že sama být nemůžete, nebojte se toho. A i když máte pocit, že už je to lepší a nový vztah zvládnete, vyčkejte. Nesnažte se nového partnera cíleně vyhledávat. Jak se říká, až to přijde, tak to přijde. Uvidíte, že ten pravý se ukáže i v situaci, ve které byste to nečekali. 0 hlasů
Vaše hodnocení