Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když máš svoje dny, nejspíš se před svým klukem stydíš, a tak si na milování radši necháš zajít chuť. Naše tělo je ale údajně právě v tyto dny na sex naladěno nejvíc. Jak jsi na tom ty? Odoláváš kvůli špatnému pocitu a studu, nebo vyslyšíš toužebn...

Sex a menstruace - jde to dohromady?

aktualizováno 10.10.2011, 14:05 | 10.10.2011, 14:05 | Krasna.cz/trm

Když máš svoje dny, nejspíš se před svým klukem stydíš, a tak si na milování radši necháš zajít chuť. Naše tělo je ale údajně právě v tyto dny na sex naladěno nejvíc. Jak jsi na tom ty? Odoláváš kvůli špatnému pocitu a studu, nebo vyslyšíš toužebné volání?

Taky máš největší chuť, když to zrovna "nejde"? Kdo ale říká, že při menstruaci máš na sex zapomenout? I během svých dnů si můžeš užívat a zapomenout na své obavy. Chce to ale dodržovat určitá pravidla.

 

Není to nezdravé?


Nezdravé to rozhodně není. Milování je přece úplně přirozené, a vyhýbat se mu nemusíš ani během měsíčků. Chce to jen trochu víc dbát na hygienu. Nejen kvůli té troše krve, ale zejména proto, že během menstruace jsi náchylnější k různým infekcím, takže je potřeba eliminovat riziko, že by se do tebe dostal nějaký zákeřný parazit. Než tedy skočíte do postele, oba se důkladně umyjte, a ty si určitě dopřej sprchu i po sexu.

 

Rozhodně se ale nespoléhej na to, že během menstruace nemůžeš otěhotnět. To je naprostý nesmysl. Pokud tedy nejsi chráněna jinak, nezapomeň na kondom, který vyřeší i otázku hygieny a tvé obavy, abys svého milého neušpinila.


Chceš to ty?


Řada holek během menstruace nesexuje, protože se stydí. Je to vcelku intimní záležitost, navíc ti může být nepříjemná představa, že po tobě někde zůstanou stopy od krve. Sex během svých dnů bys tedy měla dělat, pouze pokud sama chceš.


Chce to on?


I tvůj kluk k tomu má co říct. Kluci toho o menstruaci moc neví a spousta z nich si myslí, že z nás při tom tečou úplné litry krve a zažíváme při tom hroznou bolest. Proto se řada kluků z obavy, aby nám neublížili ještě víc, jakýmkoli intimnostem během měsíčků radši vyhýbá. Měla bys mu vysvětlit, jak se věci doopravdy mají, a zjistit, zda by o milování i v tyto dny stál.

 


Co když něco ušpiním?


Nepříjemné pocity můžeš mít z představy, že něco ušpiníš od krve. Prevencí proti takovému "nebezpečí" jsou obyčejné tampony. Pokud si až do okamžiku, než do tebe tvůj kluk vstoupí, necháš zavedený tampon, a dojdeš si ho vyndat až těsně před, budeš díky němu na nějakou dobu vysušena a špinění se nemusíš bát. Má to ale nepříjemný efekt v tom, že ti chybí i potřebná vlhkost pro to, aby vám bylo milovní příjemné a nebolelo tě. Bude to tedy chtít předehru, nebo si vypomoct lubrikantem.


Jiná možnost, jak se vyhnout ušpinění, je přesunout se za vašimi milostnými hrátkami do koupelny. Ve sprše vám případná krev vadit nebude, a navíc tím hned vyřešíš otázku hygieny.

 

Co když nemám náladu?


Spousta holek během menstruace zažívá nepříjemné pocity, jako je nafouknutost, bolest v podbříšku, křeče, nevolnost nebo bolest hlavy. Máš pocit, že tohle se s chutí na milování naprosto vylučuje? Sex na všechny tyhle problémy může ale zafungovat jako výborný lék. Při milování se ti totiž do těla vyplavují hormony, které zmírňují křeče a tiší bolest. Taková léčba by se měla vyzkoušet. ;-)

 

Anketa
Co ty a sex během menstruace?
 7 hlasů
Vaše hodnocení