Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když kývnete na sex už na konci první schůzky, bude vás mít za lacinou holku? Nebo tím může začít i dlouhodobý vztah?

Sex na prvním rande? Tohle si o něm kluci opravdu myslí

Pár v posteli
zdroj: Getty Images Pár v posteli
aktualizováno 25.05.2019, 00:00 | 25.05.2019, 00:00 | Krásná.cz

Když kývnete na sex už na konci první schůzky, bude vás mít za lacinou holku? Nebo tím může začít i dlouhodobý vztah?

Nejnovějšího průzkumu britské seznamky IllicitEncounters.com, kterého se zúčastnily dva tisíce lidí, odhalil, že vášnivou noc hned po prvním rande zažívá více než polovina lidí, konkrétně 58 procent mužů a 56 procent žen.

 

Anketa
Kdy je pro vás pravý čas na první sex?
 


Zdá se, že sex hned po prvním rande je rozšířená záležitost a vztahu většinou nikterak neublíží, naopak mu může pomoci se rychleji rozvinout. U 36 procent mužů a 34 procent žen dokonce první rande, které hned skončilo v posteli, vedlo k vážnému, dlouhodobému vztahu.


Babičky se hrozí, ale dnešní doba chce všechno hned


„Dnešní společnost je k otázkám sexu otevřená a tolerantní, a to i v případě, jedná-li se o sex po velmi krátké známosti. Sex do vztahu patří, a proto většinou není důvod jej zbytečně odkládat, pokud vám partner padne do oka. Samozřejmě je ale na místě dodržovat zásady bezpečného sexu, protože jde o nového partnera, jehož zdravotní stav patrně ještě dobře neznáte,“ radí Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz.


Více než polovina žen i mužů má sex hned po první schůzce. Pro více než třetinu z nich tato zkušenost přeroste ve vážný vztah. Naopak negativně působí nabídka sexu hned po prvním rande na pouhých 17 procent žen a 11 procent mužů. Čtyři z deseti žen a zhruba tři z deseti mužů však unáhleného sexu později lituje.

 

Romantika
(Foto: Getty Images)


Sex na prvním rande? Myslí na něj skoro každý


I přes současný tolerantní náhled na sex ovšem řada lidí se sexem hned během první schůzky stále váhá. Ve zmíněném průzkumu 64 procent žen a 62 procent mužů prozradilo, že i když chuť na sex se svým protějškem během prvního rande měli, nakonec k němu nedošlo, protože se domnívali, že je na intimitu ještě příliš brzy. Zhruba šestina (17 procent) žen a 11 procent mužů poté vypovědělo, že kdyby jim hned při první schůzce potenciální partner či partnerka nabídli sex, smýšleli by o nich hůře. Ženy jsou tudíž v této otázce ostražitější, navíc dle dalších výsledků průzkumu mnohem častěji než muži podobné zkušenosti litují, a to ve 40 procentech případů. To mužů si unáhlený sex vyčítá zhruba čtvrtina (27 procent).


„Důležité je vždy vědět, co chcete. Pokud k sexu po první schůzce svolíte jen z obav, že o nadějně nastartovaný vztah přijdete, jsou výčitky pravděpodobnější než v případě, že vás partner či partnerka skutečně přitahuje a máte na milování chuť,“ doporučuje Adam Durčák.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co (NE)plácnout na prvním rande
Kam na první rande snů? 9 neotřelých nápadů pro všechny zamilované!
CHYBY na prvním rande, které dokážou ZVEDNOUT MANDLE


Nervózní je drtivá většina lidí


Sex s novým partnerem je rovněž pro mnoho lidí spojen s nervozitou, konkrétně pro 82 procent žen a 73 procent mužů. Ženy si nejvíce dělají starosti o to, jak vypadají (84 procent), jaký milostný výkon podají (69 procent) a jak obstojí ve srovnání s dřívějšími sexuálními partnerkami (61 procent). Pro muže je naopak největší starostí výkon při sexu (82 procent), dále srovnání s dřívějšími sexuálními partnery (57 procent) a vzhled je pro ně až na třetí příčce (54 procent).0 hlasů
Vaše hodnocení