Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud máš strach z otěhotnění, nedokážeš se při sexu dostatečně uvolnit.

Sex ve strachu z otěhotnění nestojí za nic!

aktualizováno 06.02.2011, 00:20 | 06.02.2011, 00:00 | krasna.cz/doma.cz

Pokud máš strach z otěhotnění, nedokážeš se při sexu dostatečně uvolnit.

To ti pak brání nejen v prožití vlastního orgasmu, ale projevuje se to i na tvém chování vůči partnerovi. Buď tím, že se sexu vyhýbáš úplně, nebo jsi neustále nervózní z toho, jestli si partner kondom opravdu nasadí, jak slíbil, jestli ho má nasazený dobře a nemůže sklouznout, nebo jestli si opravdu "dá pozor.“

 


Nejlepší tedy je, když si otázku antikoncepce ohlídáš ty sama. Protože pokud otěhotníš, budeš to ty, koho se následky budou týkat nejvíce. K tomu účelu se samozřejmě nejlépe hodí hormonální antikoncepce, ať už ve formě pilulek, náplastí nebo injekcí.

 


"Význam užívání hormonální antikoncepce na sexuální chování a prožívání pohlavního styku je z hlediska psychologického nesporně pozitivní,“ říká psycholožka PhDr. Zdeňka Sládečková. "Antikoncepce zbavuje moderní ženu psychických traumat, dovoluje jí svobodnější chování podle vlastního přání, dopřává jí prožívat naplno pocity, které příroda člověku při milování dala.“

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Může ti to vyjít se starším klukem?

Pozor na pohlavní nemoci!

Sex na jednu noc? Ano, ale...

 

Dospívající dívky jsou riziková skupina

 

Kdo je neohroženější skupina? Právě dospívající dívky. Obzvlášť ty, které žádnou metodu antikoncepce nevyužívají a dostanou se do situace neplánovaného sexu, kdy u sebe nemají kondom a "risknou to".

 

Dospívající dívky se často stydí požádat gynekologa o antikoncepci. "Domnívají se také, že příprava na sex je okrádá o spontánnost, a je tedy něčím nepřirozeným,“ říká psycholožka.

 

Říct si mamce o peníze na antikoncepční pilulky nebo se objednat ke gynekologovi na první prohlídku je velký krok, ale ta chvilka studu a nervozity je určitě lepší, než být náctiletá a těhotná.

 

 

Interrupce není antikoncepce!


Spousta holek si bohužel ani dnes neuvědomuje, že by na ochranu měla myslet. Dokonce věří zažitému mýtu, že když je to "poprvé", otěhotnět nemůže. To je ale naprostý nesmysl.

 

"Svoji sexualitu přijímají mladé dívky zatím nevyrovnaně, mnohdy nedokážou předvídat důsledky svého sexuálního chování a dostanou se tak do závažné situace nutnosti řešit neplánované těhotenství krajním způsobem – interrupcí,“ říká psycholožka.

 

"Tento zákrok, zejména však stres a psychické trauma, které ho může provázet, mohou mít bezprostřední a dlouhodobý vliv na kvalitu a vývoj psychosexuálního života mladé ženy a jejích partnerských vztahů, na vznik úzkostných a depresivních stavů atd." upozorňuje dále na rizika.

 

Akt milování by měl být uvolněný, bez stresu a napětí. Jen uvolněný člověk může plně prožívat a vychutnávat dotyky, vzrušení i vyvrcholení. Plně užívat radosti z objevování nového lze dobře pouze v případě, když se v podvědomí nekrčí obavy jako "co když budu těhotná?“ nebo "dá si pozor?“.


Antikoncepce dnes patří k nezbytné a přirozené výbavě moderní ženy, která nechce být vláčena náhodou, ale chce mít svůj život v rukou. Hormonální antikoncepce dává možnost volby, rozhodování o vlastní budoucnosti.

 

Než začneš se sexem, dodržuj následující pravidla:

1. Nespi s nikým, koho doopravdy neznáš.

2. Neměj sex, pokud ty sama nechceš.

3. Nikdy neprovozuj sex bez antikoncepce. Ideální je kombinace pilulek a kondomu, které tě ochrání před otěhotněním i pohlavními nemocemi.3 hlasů
Vaše hodnocení