Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rozešli jste se. Dostaneš se z toho, o tom není pochyb. Nebo se ti naopak uleví hned. Začneš objevovat krásy života bez něj. Až do té doby, než tě omrzí tvůj single status na Facebooku.

Jsi dlouho singl? Zkus zábavný způsob seznamování

Speed dating
zdroj: Thinkstockphotos Speed dating
aktualizováno 27.09.2012, 11:08 | 26.09.2012, 21:42 | Krasna.cz/ipo

Rozešli jste se. Dostaneš se z toho, o tom není pochyb. Nebo se ti naopak uleví hned. Začneš objevovat krásy života bez něj. Až do té doby, než tě omrzí tvůj single status na Facebooku.

Co dělat, když se ti zasteskne po životě v páru? Sice jsi slyšela, že se lidé seznamují normálně na ulici, v obchodě a na diskotéce, ale na vlastní kůži to neznáš. Sama bys nikdy nikoho neoslovila, a když už někdo osloví tebe, tak je to buď nějaký násoska s IQ tykve, nebo chorobný milovník (také IQ tykve) všeho, co má prsa a nosí sukni.

Nádherné příběhy o pohádkovém štěstí, které našly různé Jany a Zdeňkové a Martiny a Petrové na internetových seznamkách, jsou spíš asi výjimky potvrzující pravidlo. Jestli jsou vůbec pravdivé. Každý zná někoho, kdo zná někoho, komu to přes virtuální realitu vyšlo. Fajn, jenomže dlouhé dopisování o ničem, pořád nové první rande, ze kterého těžko někdy vzejde druhé, pořád tytéž otázky o tom, co studuješ, co děláš o víkendech a jaký je tvůj oblíbený film, dříve, nebo později omrzí každého.

 

 

A tak tu máme i jiné formy seznamování. Dávno zapomenuté "Slečno, neztratila jste kapesníček?“ totiž nahrazuje "Máš Facebook?“ Všechno je prostě jinak. Speed dating neboli rychlé rande má výhodu v tom, že za poměrně krátký čas poznáš třeba i deset dvanáct potenciálních protějšků, kteří s tebou mluvit musí. Nic jiného jim nezbyde :-) A navíc víš, že ti muži tam jsou ze stejného důvodu jako ty. Chtějí se seznámit.

Pár minut stačí k tomu, aby si člověk udělal obrázek. Nepoznáš, jestli z toho bude láska až za hrob, ale dokážeš se rozhodnout, koho bys ještě ráda viděla. Proti nudným dokola opakujícím se otázkám se můžeš obrnit, ale pokud nejsi zrovna trpělivý typ, stoč téma hovoru někam jinam.

PŘEČTI SI TAKÉ:
První rande katastrofa? Dej mu ještě jednu šanci
Láska na dálku
Je šťastná láska mýtus?

Vztahu chtivých zbloudilých duší nám tu po Česku evidentně pobíhá hodně, když se jim snaží pomoci i chrámy kultury. Divadlo Rokoko v Praze na Václavském náměstí totiž pořádá Představení pro nezadané. Muži a ženy ve věku 25 až 45 let si mohou zakoupit vstupenky na Oddací list, který zhlédnou s menším nebo větším napětím, protože po posledním aplausu dojde na jádro pudla. Začne moderovaný večer.

Gastronomický maping ti třeba potvrdí, že láska prochází žaludkem. A kdo nevyhraje v tombole, nemusí věšet hlavu, protože neštěstí ve hře znamená štěstí v lásce! Nejbližší seznamovací akce v divadle proběhne 13. října. Půjde o desátý jubilejní večer pro nezadané.

 

 

Neméně zajímavé mohou být akce od PaP čili Přijď a potkej. Papáci pořádají akce jak pro mladší, tak pro starší nezadané. Od sportovních akcí přes výlety po divadelní představení. Na začátku se někteří, zejména stydlíni, vystresují představovaním před cizími lidmi, ale pak to snad bude lepší a lepší. Člověk je tvor společenský a má chodit mezi lidi. Nejbližší akce PaPu vychází náhodou také na 13. října. Jde o velkou párty v restauraci Ultramarin, kde se bude s welcome drinkem v ruce potloukat třicet dam a třicet pánů.

 

Seznamovat se nejen on-line, ale přímo naživo na akcích, které podobné weby nabízejí, můžeš i díky jiným "potkávacím" webům. Vsaď na spolecneaktivity.cz nebo leyter.com, která funguje i jako geolokační aplikace.


Seznamování není třeba to brát nějak vážně a kupovat hned korzety a objednávat se do salónu krásy. Lze to brát i z vědeckého hlediska – jako nadmíru zajímavou sondu do společnosti mezi jedince, které bys v životě asi nepotkala.3 hlasů
Vaše hodnocení