Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tvoje kamarádky mají dlouhodobé vztahy, skvělé kluky a ty jsi pořád sama? Hledáš toho pravého, ale on se ne a ne objevit? Neseď s rukama v klíně, změň to! Poradíme ti jak – pomocí moderních technologií!

Seznamování ve 21. století: Kde na tebe může čekat ten pravý?

Pár mobil selfie
zdroj: Thinkstockphotos Pár mobil selfie
aktualizováno 05.04.2016, 10:48 | 03.04.2016, 00:12 | mkr

Tvoje kamarádky mají dlouhodobé vztahy, skvělé kluky a ty jsi pořád sama? Hledáš toho pravého, ale on se ne a ne objevit? Neseď s rukama v klíně, změň to! Poradíme ti jak – pomocí moderních technologií!

Přijde ti, že jsou kolem tebe jenom samé holky, a vlastně ani žádné kluky moc neznáš? Tak se nediv, že se s nikým novým nedokážeš seznámit! Ve chvíli, kdy dlouhodobě čekáš na nějaký zázrak shůry, který stále nepřichází, je potřeba začít jednat sama. Vypadá to, že tvoje cesta k lásce bude trochu složitější. Jasně, jiným holkám možná jejich princ na bílém koni spadl do klína, ty ale budeš muset náhodě trochu pomoct...

 

Začneme krátkým videem. Viděla jsi reportáž ve Víkendu o seznamování?

 


Internetové seznamky

Bojíš se, že profily si na internetových seznamkách zakládají jenom úchylové, podvodníci nebo zoufalci? Nevěš hlavu, není tomu tak! Navíc, pokud jsi ochotná si za osudovou lásku připlatit, seriózní agentury své klienty prověřují, a tak se nemůže stát, že si budeš myslet, že si píšeš s modrookým hezounem, ale ve skutečnosti to bude obtloustlý čtyřicátník. Proto dej přednost těm seznamkám, kde se provádí alespoň nějaká kontrola identity, může to být jednoduše zaslání potvrzovací smsky nebo poslání kódu na tvoji adresu.
 

Rozhodně věnuj dostatek času vyplňování svého profilu. Vyber nějaké pěkné fotky, ale pozor, neupravuj je ve Photoshopu a nelži! Může se pak totiž stát, že pokud bude kluk čekat štíhlou a křehkou dívku, ale přijde mu na schůzku oplácanější holka od rány, varuje ostatní uživatele seznamky, nebo dokonce napíše správcům a ti tě buď donutí vše uvést na pravou míru, nebo ti účet rovnou smažou.

 


QR kódy
Určitě sis všimla různých plakátů nebo samolepek s podivným malým bíločerným čtverečkovým motivem. Jedná se o QR kód, úžasnou vychytávku, která dokáže pojmout obrovské množství dat. K jeho přečtení je potřeba jen mít nainstalovanou na svém chytrém telefonu čtečku QR kódu. Poté kód jednoduše oskenuješ a zjistíš, jaké informace skrývá. A právě to se dá skvěle využít k seznamování!

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Největší chyby seznamování na internetu: Odstraň je a uspěj
Příběh Gábiny: Konec samotě, já to také zkusím
První dojem rozhoduje. Zapůsob co nejlépe

 
QRMEE je zajímavá nová služba, která tyto kódy využívá. Jednoduše si koupíš placku, triko nebo tašku, na které bude tvůj unikátní QR kód s osobními údaji, které chceš někomu sdělit. Když tě tedy na ulici, v baru, v dopravním prostředku nebo kdekoliv jinde potká někdo, komu se líbíš, jednoduše si tvůj kód oskenuje, zjistí z něj třeba tvé telefonní číslo a může ti pak zavolat. Navíc už rovnou uvidíš, kdo si tě chce oskenovat, takže dotyčnému můžeš svůj QR kód buď lépe ukázat, nebo ho schovat, kdyby nebyl podle tvého gusta. ;-)


QRMEE
(Foto: oficiální zdroj)


Mobilní aplikace
Mobil už dávno není jen na volání a psaní esemesek. Tak proč ho nevyužít i k seznamování? Navíc díky GPS můžeš snadno nacházet lidi ve svém okolí, pokud jsi z Prahy, nebude ti nabízet jenom kluky z Brna!

 

Nejoblíbenější a nejpoužívanější aplikací je momentálně asi Tinder. Nahraješ svou fotku, zadáš preferované pohlaví a maximální vzdálenost, odkud má tvůj objev být, a pak už jen klikáš na jednu fotku za druhou a hodnotíš kluky, zda se ti líbí nebo nelíbí. Ve chvíli, kdy nějakého kluka ohodnotíš, že se ti líbí, a on zároveň ohodnotí tebe, že se mu líbíš, otevře se chatovací okno a vy si můžete začít psát. Pokud budou vzájemné sympatie přetrvávat, můžete si i domluvit schůzku.

 

Seznamuješ se on-line? Jaké zkušenosti a dojmy z toho máš ty? Poděl se v komentářích.9 hlasů
Vaše hodnocení