Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chtěla jsi někdy zkusit speed dating? Víš, jak takový večer probíhá? A zajímá tě, jak na tenhle způsob seznamování koukají kluci? Jeden z nich nám to popsal!

Speed dating z pohledu kluka: Otevřená zpověď

První rande
První rande
aktualizováno 21.03.2018, 00:32 | 21.03.2018, 00:32 | Krásná.cz

Chtěla jsi někdy zkusit speed dating? Víš, jak takový večer probíhá? A zajímá tě, jak na tenhle způsob seznamování koukají kluci? Jeden z nich nám to popsal!

Speed dating, neboli takzvané rychlorande, je způsob seznámení, kdy se sejde větší skupina nezadaných lidí a ti si spolu po přesně vymezený čas povídají. Po uplynutí času se protistrana (nejčastěji muž) posune o stolek dál a to se opakuje, dokud si všichni účastníci nepopovídají se všemi osobami opačného pohlaví.

 

Pořadateli pak na konci každý účastník odevzdá seznam lidí, se kterými by se chtěl seznámit, a pokud dojde ke shodě požadavků, kontakt konkrétním návštěvníkům pořadatel předá. Výhodou tohoto způsobu seznamování je, že nekupuješ zajíce v pytli jako v případě internetových seznamek, ale potenciální partnery vidíš rovnou naživo - včetně jejich chování, gest nebo třeba vůně.

 

Podívejte se na zajímavou reportáž.

 

 

Naše redakce jednoho nezadaného kluka na takový seznamovací večer vyslala - a tady jsou jeho dojmy:


Myšlenka speed datingu se mi od začátku zamlouvala. Nejsem moc příznivce seznamek, vlastně jsem nikdy na žádné nebyl, ale tohle mi přišlo jako něco jiného. Bral jsem to spíše jako příležitost potkat nové lidi a nezávazně se pobavit s pár nezadanýma holkama. Nečekal jsem, že bych tam potkal svou životní lásku a šel jsem tam vlastně spíš ze zvědavosti. Zajímalo mě, jaké to bude. Žádná očekávání, žádný stres. Alespoň tak jsem to cítil v den, kdy jsem se na seznamovací večer přihlašoval.

 

Ačkoliv jsem se tam nechystal s velkým očekáváním, den předem se dostavila lehká nervozita. “Proč?” říkal jsem si. “Jdeš si to přece užít, žádnej stres,” běželo mi hlavou. Přesto jsem cestou k Novotného lávce, kde se seznamovací večery konají, trošku nervózní byl. Později se ukázalo, že zcela zbytečně.

 

Rande - ilustrační foto
(Foto: Profimedia)

 

Během večera jsem mluvil se 14 různými slečnami. Pokaždé 5 minut. Ano, někdy jsem od prvních vteřin věděl, že tady mi bude těch pět minut stačit a že o seznámení nebudu mít zájem, ale všechny dívky byly víceméně milé a příjemné. A pět minut uběhne opravdu rychle, nestalo se mi, že bych nenápadně kontroloval čas, abych věděl, kdy bude konec.

 

Naopak v některých případech stanovený čas utekl velmi rychle a měl jsem pocit, že bych si s danou dívkou mohl povídat ještě hodinu. Smůla, pravidla jsou neúprosná, a tak se člověk musí zvednout a jít o dům dál, ať se mu to líbí nebo ne.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Psychologie přitažlivosti: Jak se seznámit
Osvědčené triky, jak okouzlit každého kluka
Zjisti hned na prvním rande, jaký tě s ním čeká vztah


Zajímavostí večera pro mě byl papír, který každý účastník dostal na začátku a mohl si do něho dělat poznámky o svých protějšcích. Některé dámy to braly opravdu zodpovědně a během rozhovoru si do papíru dělaly neustále poznámky. Jiné ale měly papír prázdný a spoléhaly na svou hlavu. Já jsem raději na svoji hlavu nespoléhal a k přezdívkám, pod kterými účastníci během večera vystupovali, jsem si dělal poznámky, abych se na konci večera snáz rozpomněl, se kterou ze slečen se mi dobře povídalo a která mi byla sympatická.

 

Během krátkého povídání se většinou probíraly stále stejné věci. Co děláš, kolik ti je let, kde bydlíš a jsi na takovém večeru poprvé? To byly otázky, které jsem slyšel snad u každého stolku. Občas ale téma hovoru sklouzlo i jinam, a tak se dalo o protějšku i v poměrně krátkém čase zjistit i trochu víc. Tedy jestli můžu dát tip - zkuste být originální a zeptat se i na něco, na co se třeba jiní neptají. Nevyčnívat z davu tady může být podle mě spíš na škodu.

 

BUDE SE HODIT:

První dojem rozhoduje. Zapůsob co nejlépe
Oslovila jsi ho? A co dál?
Je to ten pravý? Odhal ho do tří minut

 

Večer mi utekl rychle, ani bych vlastně neřekl, že jsem mluvil se čtrnácti lidmi. Na konci byl čas odevzdat papír s “výsledky”. Tedy zakroužkovat ta jména (přezdívky), s kterými bych chtěl vyměnit kontakt. Dalo se volit mezi variantami “seznámení”, “kamarádství” a “sport”. Sport není moje vášeň, kamarádů a kamarádek mám dost, a tak jsem volil nejspíš nejfrekventovanější variantu - seznámení. Je ale fajn vědět, že si zde mohou přijít na své i lidé, kteří nehledají za každou cenu jen lásku.

 

 

Projel jsem pohledem své poznámky a pár nejsympatičtějších zakroužkoval. V hlavě jsem si pohrával s myšlenkou zakroužkovat jmen raději víc, co kdyby… Ale nakonec jsem tuhle taktiku zavrhl a kroužkem označil opravdu jen ty dámy, které ve mně zanechaly nejvíc pozitivní dojem.

 

Z večera jsem odcházel v dobré náladě, nebyl také důvod cítit se jinak. Měl jsem možnost si popovídat s řadou zajímavých holek a hřálo mě příjemné očekávání, že se s některými “favoritkami” třeba ještě někdy v budoucnu potkám.

 

Rozhodně bych tuto zkušenost doporučil všem, kteří mají pocit, že se jim v životě nedostává moc možností někoho nového potkat, nebo se trápí, že už jsou dlouho sami. Nemusíte tu hned najít lásku, můžete si jen udělat příjemný večer.

 

Každopádně mně e-mail s kontakty na slečny, které mě ve své výsledkové listině také označily, dorazil ani ne dvě hodiny po skončení akce. A výsledek? Zdá se, že sympatie byly vzájemné. Všechny slečny, které jsem ve výsledkové listině označil já, zakroužkovaly i mě. A teď už je to jen na nás…0 hlasů
Vaše hodnocení