Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vše, co stojí, musí stát na pevném základě. A ve vztazích tomu není jinak.

Tajemství vztahu, který vydrží NAVŽDY!

Láska
zdroj: Thinkstockphotos Láska
aktualizováno 11.03.2018, 00:09 | 11.03.2018, 00:09 | / krasna.cz/ales-kalina.cz

Vše, co stojí, musí stát na pevném základě. A ve vztazích tomu není jinak.

Život každého jedince odráží jeho hlavní hodnoty a nastavení. Budeme jim říkat pilíře. Tyto pilíře jsou neodmyslitelnou součástí každého člověka. Když mu je vezmeme, bude mít pocit, že přestal existovat, že jeho život pozbyl smyslu, že je zbytečné žít.

Každý z nás má své pilíře jiné. Jejich vznik záleží jak na výchově a národnostních zvycích, tak na talentu zapsaném v mozku.


Dobrou pomůckou pro zjišťování pilířů je zeptat se sebe sama:

Co rád dělám?
Při jakých aktivitách ztrácím pojem o čase?
Do jakých aktivit se nemusím nutit?
V jakých činnostech vynikám?
Kde jsem nejvíce užitečný pro své okolí?
Kde se nejvíce zasměji?

 

 

Zodpovězením těchto otázek získám seznam aktivit, které mají pro můj život zásadní význam.

 

Pokud své pilíře znám, je dobré na nich stavět svůj život. Organizovat své aktivity kolem nich a snažit se, aby tyto činnosti přinášely i peníze.

 

Znalost pilířů je i důležitým aspektem i při hledání životního partnera. Životní partnerství musí stát na pevném základě, který je vymezen shodnou oblastí zájmu a činností.

 

ČTĚTE TAKÉ:

"Láska je štěstí. Kdo dokáže milovat, je šťastný." Přečti si ty NEJLEPŠÍ CITÁTY O LÁSCE
13 věcí, které by měla teenagerka vědět o lásce
10 signálů správné a špatné lásky

 

Podstatou vztahu je budovat přátelství, a to se zakládá na sdílení společného zájmu. Pokud s někým nemám společný zájem, proč bych se s ním přátelil? Přátelství je tedy vstupní branou úspěšného vztahu.


Chci-li tedy najít vhodného životního partnera

 

Musím si nejprve zjistit, zda s ním mohu vytvořit hluboké přátelství. Odmyslím si tedy sexualitu a jakoukoliv přitažlivost a hledám znaky přátelství. V tom mi dobře pomůže znalost pilířů obdivované osoby. Snažte se je odhalit pomocí uvedených otázek.

 

Nalezneme-li partnera alespoň s jedním stejným pilířem, vztah se stane příjemným zážitkem, rozvíjejícím společný zájem. Existuje-li shoda v prioritním zájmu, ostatní se již dá pohodlně vyřešit.0 hlasů
Vaše hodnocení