Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vztahy jsou složité a mnohdy nás přivádějí opravdu k šílenství. Existuje však celá řada věcí, které by ses ze svých předchozích vztahů měla naučit a v tom dalším být tak silnější a lepší přítelkyně.

Tohle by ses měla naučit z minulých vztahů! 1. díl

Rozchod
zdroj: Thinkstockphotos Rozchod
aktualizováno 29.12.2016, 00:52 | 29.12.2016, 00:52 | Krasna.cz/an

Vztahy jsou složité a mnohdy nás přivádějí opravdu k šílenství. Existuje však celá řada věcí, které by ses ze svých předchozích vztahů měla naučit a v tom dalším být tak silnější a lepší přítelkyně.

Tvůj poslední vztah byl totálně neúspěšný a ty teď neděláš nic jiného, než jen brečíš do polštáře? Ano, skutečně, vztahy bolí, rozchody bolí a nám připadá, jako když se zboří celý svět. Nesmíš však zapomínat na to, že když už nejsi se svým bývalým miláčkem, zřejmě to tak má být a zřejmě na tebe čeká někdo mnohem lepší. Pokud víš, že tě tvůj poslední rozchod totálně naštval, nebo tě naštval člověk, který ti nějakým způsobem ublížil, doporučuji ti zavřít se v pokoji a veškerou zlost ze sebe vykřičet. Když člověk pláče, propadá depresi a stresu, tak to rozhodně nemá pozitivní vliv na tvoji duševní i fyzickou pohodu.

Holky mají po rozchodu tendence se neustále nevědomky litovat. Pokud tě tvůj kluk podváděl, pak ale nejsi chudák ty, ale on, protože jisto jistě neví, o co přichází! Prvotní pláč je naprosto přirozený, ale opravdu ti stojí za to se trápit kvůli člověku, který s tebou jen zametl? Jestliže by měl někdo oplakávat něčí ztrátu, tak je to právě ten kluk. Ale to časem zjistíš, a především to časem zjistí asi 80 procent všech kluků, jak jim vlastně bylo fajn a krásně.

 

Kluk utěšuje plačící dívku
Nelituj se pořád, kluci na tvé slzy moc zvědaví nejsou. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pochop, že jsi lepší, než on(i)!

Velká většina holek má po rozchodu pocit méněcennosti. Říkají si "asi nejsem dost dobrá" nebo "co mu tak chybělo". Přestaň se ale neustále obviňovat hloupými otázkami. Jedno je totiž jisté - pokud ti tvůj bývalý, ať už jeden, nebo všichni, dali kopačky, aniž by ti řekli, co jim vadí a co by chtěli změnit, pak si o to vyloženě říkali. A věř mi, že tohle rozhodně nebyl jejich poslední neúspěšný vztah.

Zkus se spíš zaměřit na to, co na tobě měl rád, čím jsi mu dělala radost, protože se tak jako tak najde někdo, kdo na tobě tyhle vlastnosti jednou bude třeba několikanásobně milovat! Popravdě, osoba, kterou bys ve vztahu měla milovat nejvíc, jsi ty sama. Máš přece nějakou hrdost, nebo ne?

PŘEČTI SI TAKÉ:
5 pravidel PRAVÉ lásky
8 KROKŮ, jak se správně rozejít
Rozchoď rozchod: S našimi tipy to zvládneš!

K tomu, abys přežila den, nepotřebuješ lásku za každou cenu!

Lépe řečeno, k tomu, abys mohla normálně žít, skutečně nepotřebuješ neustále jen kluky. Ano, skvěle se dá žít i bez mužské populace, teda alespoň určitou část života. Pokud jsi tedy doposud měla pocit, že nevíš, co bez kluka budeš dělat, zkus se zaměřit na činnosti, které jsi díky němu omezila, nebo jsi je úplně zanedbávala. Hodně často holky zapomínají na své přátelé, zejména když si najdou nového kluka. Zkus je tedy zpětně oslovit, tedy spíš ty, co ti vždycky nejvíce pomohli.

Především ale nezapomínej jedno pravidlo: přátelé jsou ti, kteří ti pomohou kluka získat, ale také tě budou držet za ruku, když budeš po rozchodu plakat. Nikdy proto na ně nezapomínej.

To samé platí v případě, pokud bys měla pocit, že nevydržíš bez sexu. Po rozchodu jsou holky zranitelnější, citlivější. Jestliže máš v plánu si najít kámoše s bonusem a nic víc, měj na paměti, že je nutné si nejdříve vyříkat, co od toho kdo očekává, aby z toho nebyl jeden velký malér.

 

Milování
Než si s někým začneš, měla by sis vyjasnit, co to vlastně bude za vztah. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Jako nejlepší radu beztak doporučuji se po rozchodu vůbec nevázat. A pokud to bez sexu dlouhou dobu nevydržíš, pamatuj, že jsou i jiné skvělé činnosti. A pro největší milovnice sexu doporučuji, jak píšu výše, to zkusit s někým, koho dobře znáte, důvěřujete mu a především si jasně stanovíte pravidla.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: KURZ PRO NEVĚRNÉ:
7 pravidel bezpečného podvádění!
5 důvodů, proč říkáme: Lásko, lezeš mi strašně na nervy!

Nezapomeň samozřejmě sledovat i náš druhý díl, kde ti prozradíme další věci, které by ses po několika vztazích měla naučit, abys byla silnější a v dalším vztahu třeba lepší přítelkyně, která má především hrdost.

Nejsi žádné „hej“ nebo „počkej“!


Jistě to znáš - miluješ kluka, rozejdete se a on ti pak napíše vždycky, jen když potřebuje. Ty mu ale neodoláš a vždycky běžíš jak na zavolanou! Nesmíš se nechat takhle využívat, pokud chceš bývalého získat zpátky, rozhodně se ti to nepodaří, pokud mu vždycky půjdeš na ruku. Kluci chtějí to, co nemůžou mít. Minimálně si tak ušetříš další zklamání.7 hlasů
Vaše hodnocení