Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Používání smajlíků má údajně pozitivní vliv na randění a dokonce zajistí i větší šanci na úspěch při hledání partnera.

Trapné smajlíky? Kdepak, zaručí vám víc sexu!

Smajlík
zdroj: Getty Images Smajlík
aktualizováno 21.09.2019, 00:00 | 21.09.2019, 00:00 | Krásná.cz

Používání smajlíků má údajně pozitivní vliv na randění a dokonce zajistí i větší šanci na úspěch při hledání partnera.

Online seznamky a seznamovací aplikace jsou pro dnešní lidi důležitými kanály, přes které hledají potenciální partnery. Při navazování romantických vztahů tak v současnosti hraje důležitou roli psaná komunikace. Američtí výzkumníci nově zjistili, že lidé, kteří ve svých zprávách častěji používají smajlíky, mají lepší šanci nejen na rande, ale i na sex a dlouhodobější vztah.

 

Víc smajlíků, víc sexu


Američtí odborníci z neziskové organizace Kinsey Institute provedli dvě studie na zhruba 5 tisících respondentech, v níž porovnávali míru používání emotikon v textech, které si lidé během seznamování a následného udržování kontaktu vyměňovali. Zjistili, že lidé, kteří častěji prokládali své texty na online seznamkách emotikony, šli na více prvních schůzek a byli dokonce také úspěšnější v udržení kontaktu s potenciálním partnerem. Zároveň u nich během rande častěji došlo na polibky a jejich schůzky ve vyšší míře vyústily v sex i dlouhodobější vztah.

 

Láska přes internet
(Foto: Getty Images)

 

„Používáním emotikonů lidé do svého psaného projevu vnášejí více emocí, navíc to dle psychologů značí dobré schopnosti vyjadřování svých citů, přičemž obojí samozřejmě napomáhá rozvíjení romantických vztahů,“ komentuje výsledky průzkumu Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který se zabývá zdravou sexualitou.


ČTĚTE TAKÉ:

Probuďte ho stylově: Srdíčkový latte art zvládne každý
Nový trend: Rozcházení přes facebook nebo SMS
10 typů kluků na seznamce

 

Ani seznamka není bez emocí

 

Dnešní lidé čím dál častěji hledají lásku přes internetové seznamky a seznamovací aplikace. Podle průzkumu společnosti Kaspersky Lab alespoň jednou za život vyzkoušelo online seznamku 59 procent Čechů, i když vážnější vztah zde hledalo jen asi 20 procent lidí. Kromě toho k seznámení hojně slouží i sociální sítě.

 

Při hledání potenciálního partnera tak nabývá na důležitosti psaná komunikace. „Ta však ve srovnání s komunikací tváří v tvář pokulhává – například v projevech emocí. Tón, zabarvení hlasu, mimika, gesta, to vše se značnou měrou na komunikaci podílí a to vše nelze příliš snadno v psaném projevu vystihnout,“ vysvětlil Adam Durčák. Moderní doba si řešení tohoto problému zčásti našla ve využívání takzvaných emotikonů, proto je v on-line komunikaci rozhodně nebojte použít. Nepřehánějte to s nimi, ať nepůsobíte infantilně, ale nebojte se jich, pomohou lépe podtrhnout sarkasmus, ironii nebo flirt.0 hlasů
Vaše hodnocení