Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kondomy u mužů nepatří k nejoblíbenějším sexuálním pomůckám. Proto se většinou snaží z použití ochrany vymluvit všemi možnými způsoby. Na co byste svému příteli rozhodně neměly skočit?

Trapné výmluvy kluků, kteří nechtějí použít kondom

kondom
zdroj: Getty Images kondom
aktualizováno 25.11.2019, 10:12 | 25.11.2019, 10:12 | Krásná.cz

Kondomy u mužů nepatří k nejoblíbenějším sexuálním pomůckám. Proto se většinou snaží z použití ochrany vymluvit všemi možnými způsoby. Na co byste svému příteli rozhodně neměly skočit?

Díky kondomu předejdete nejen nechtěnému těhotenství, ale i mnoha pohlavním chorobám. Jeho používání proto rozhodně není přežitkem a správný přítel by to měl chápat. Přesto z úst mnoha kluků zajisté uslyšíte jednu z následujících výmluv, pokud se v souvislosti se sexem zmíníte o kondomu:


„Já si budu dávat pozor.“


Tohle je asi jedna z nejčastějších reakcí. Kluci se snaží dívkám tvrdit, že penis vytáhnou těsně před ejakulací a tím zabrání riziku otěhotnění. Jenže spermie se do vagíny uvolňují během celého aktu a miminko může vzniknout i z takzvané malé kapičky lásky. Nemluvě o tom, že tímto způsobem rozhodně nezabráníte šíření pohlavní nemoci.


„Bez kondomu si to víc užijeme.“


Najde se dost kluků, kteří si stojí za tím, že sex není s prezervativem tak intimní, a když mají ochranu, tak nejsou na podněty od partnerky tak citliví. Jde však o velký mýtus a s ochranou bývá sex mnohdy i lepší. Kondomy jsou totiž většinou lubrikované, a tak nemá žena problém s nedostatečnou vlhkostí. Některé druhy kondomů jsou navíc vyrobeny tak, aby učinily sex ještě intenzivnější, například mají speciální strukturu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kde koupit KONDOM? Bez trapasu a zrudnutí
5 věcí, které bys rozhodně měla vědět o KONDOMECH
Pozor! Tyhle chyby vedou k SELHÁNÍ KONDOMU! Neděláš je také?


„Kondomy se nevyrábí v mojí velikosti.“


Tahle věta zní jako vtip. Sotva se najde kluk s tak velkým nádobíčkem, aby mu nebyl žádný kondom. Zaprvé, kondomy jsou elastické a snadno se natáhnou i na větší penis. Zadruhé, v dnešní době existuje tolik druhů kondomů, že si svou velikost vybere opravdu každý.


„Já bych tě nenakazil.“


Ani ten nejzdravější člověk nemůže s jistotou říct, že opravdu netrpí nějakou skrytou pohlavní chorobou. I když váš kluk třeba nebyl promiskuitní nebo chodí pravidelně na kontroly, stejně je tu riziko, že v sobě nějaký virus má. A nemůže vám na sto procent říct, že tomu tak není.


„Zapomněl jsem si kondom doma.“


Většina mužů s sebou nosí kondom neustále v peněžence. A i kdyby ho u sebe váš kluk v důvěrnou chvilku neměl, kondom se dá koupit v každé trafice na rohu. Vymlouvat se na to, že ochranu bohužel nemá, prostě není fér.

 

kondom
(Foto: Getty Images)


„Nasazování kondomu zkazí celý zážitek.“


Jistě, než si muž nasadí kondom, trochu se tím přeruší plynulost pohlavního styku. Zběhlý milenec si ale nasadí kondom během vteřiny, že si toho sotva všimnete. Mnohem víc než nasazování kondomu kazí sex zdlouhavé vymlouvání, proč si ho nevzít.


„Ty nebereš prášky?“


Hodně kluků je zvyklých házet zodpovědnost na své dívky. Zeptáte se přítele, jestli si vezme kondom, ale on vám odpoví otázkou, proč neberete prášky. Přitom by měli být rozumní oba dva, nemluvě o tom, že kondom vůbec nemá tak vedlejší účinky, jako může mít antikoncepce.


„Proč mi nevěříš?“


Najdou se i kluci, kteří začnou hrát na emoce, když po nich budete chtít kondom. Zatváří se nevinně a sdělí vám, jak si mysleli, že si jste dost důvěrní na to, abyste museli používat kondom. Tohle jim ale rozhodně nesnězte a stůjte si za tím, že ochranu vyžadujete.1 hlasů
Vaše hodnocení