Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Všechno se zdálo celkem fajn, ale v hádce použil na tvou adresu nějakou nadávku. Cítíš se zaskočená, dotčená a přemýšlíš, zda s ním vůbec ještě chceš být...

Ty jsi ale kráva!

Hádka
zdroj: Thinkstockphotos Hádka
aktualizováno 20.09.2012, 01:41 | 20.09.2012, 01:09 | Krasna.cz/lk

Všechno se zdálo celkem fajn, ale v hádce použil na tvou adresu nějakou nadávku. Cítíš se zaskočená, dotčená a přemýšlíš, zda s ním vůbec ještě chceš být...

Až doposud ti tvůj vztah přišel skvělý. Rozuměli jste si, hodně jste se spolu nasmáli, měl rád tvé rodiče a ti jeho. Myslela jsi si prostě, že je to ideál a kluk, se kterým dlouho vydržíš. Dokonce už jste spolu přestáli i nějaké nepříjemné situace a malé hádky a všechno jste to zvládli. Jenomže pak jste se jednou opravdu pohádali a on na tebe ve vzteku zakřičel, že jsi pěkná "kráva“, zabouchl za sebou dveře a odešel pryč.

Ty ses vůbec na nic nevzmohla, jen stojíš a koukáš. Jsi v šoku. Tohle je ten milý kluk, se kterým jsi až dosud chodila? Ten, který na tebe byl vždy hodný a říkal ti, že tě miluje? Tohle že je on? Jak s ním máš ještě někdy vůbec mluvit, můžeš mu ještě někdy věřit?

Jestli se ti stále dokola honí hlavou podobné otázky, musíš se nejprve uklidnit. Teď, když jsi zaskočená, žádné důležité rozhodnutí dělat nesmíš. Jestli chceš, tak si poplač. Jestli chceš, tak si na něj pořádně zanadávej a říkej si, že ho už nikdy nechceš vidět, natož s ním mluvit. Nebo jen zhluboka dýchej. Udělej, co musíš, aby se ti ulevilo a aby ses uklidnila.

Jednej s chladnou hlavou

Už jsi klidná? Fajn, tak teď se zamysli. Ano, žádný kluk by si nikdy neměl dovolit ti jakkoliv nadávat. Když s tebou chodí, měl by si tě vážit. Tak by to bylo v ideálním světě, ale realita je někdy jiná. Copak tobě se nikdy nestalo, že bys ujela? Že jsi někdy řekla něco, co by tě hned, jak to vylítlo z pusy, mrzelo? Tak vidíš.I on je jen člověk.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Až tak moc tě nežere
Sedm způsobů, jak ho zbavit špatné nálady
Nikdo není dokonalý - ani ty, ani tvůj kluk!

Proto nedělej žádná ukvapená rozhodnutí, dokud se s ním neuvidíš. Třeba přijde, překvapí tě a přinese ti květinu nebo čokoládu na usmířenou. Pozve tě na romantickou večeři, kde ti znova vyzná lásku. Nebo se prostě a jednoduše omluví. Pokud ho máš ráda, přijmi to a pak si o tom všem promluvte.

 

 

Pokud přijde a bude se tvářit, že se nic nestalo, máš dvě možnosti. Nechat to být, což můžeš udělat v případě, že tě to netrápí a trápit nebude. Nebo na vaši hádku zavést řeč a pokusit se promluvit o tom, jak moc ti jeho chování ublížilo. Třeba to pochopí a dá si na svá slova příště pozor.

A když ne? Měla by ses zamyslet nad tím, jestli s tímhle klukem opravdu chceš trávit svůj další čas.

Pozor na opakování


Každému z nás se může jednou stát, že ujede. Z chyb bychom se ale měli poučit. Příště, než řekneš něco, co už nemůžeš vzít zpátky, měla by ses raději párkrát zhluboka nadýchnout. A stejně tak by se měl poučit i tvůj kluk. Protože když si zvykne, že ti může nadávat, jeho slovní útoky se mohou stupňovat.

 

 

A pokud se k nadávkám přidají pěsti, tak už na nic nečekej a okamžitě se s ním rozejdi. Protože jednou ujet může každý, ale mlátit tě? Na to nemá nikdo právo.6 hlasů
Vaše hodnocení