Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sex s expartnerem? V jedné důležité věci může překvapivě pomoci.

Vyspat se s bývalým? Víme, kdy jedině je to povolené

Milenci
zdroj: Thinkstockphotos Milenci
aktualizováno 25.11.2018, 00:00 | 25.11.2018, 00:00 | Krásná.cz

Sex s expartnerem? V jedné důležité věci může překvapivě pomoci.

Podle nedávné studie uveřejněné v odborném žurnálu Archives of Sexual Behaviours lidem sex s bývalými partnery po emoční stránce nijak neškodí. V průzkumu mezi téměř 600 lidmi krátce po rozchodu odborníci dokonce zjistili, že se lidé po sexu s expartnerem cítí pozitivněji. Většinou o něj rovněž více stojí ti, kteří byli k bývalému partnerovi či partnerce silněji emocionálně vázaní.

 

Partnerské rozchody bývají často emocionálně vyčerpávajícími záležitostmi a lidé se s nimi vypořádávají různě. Někdo udělá tlustou čáru a je rozhodnut se s bývalým partnerem již nikdy nesetkat, jiné ex-partnerské dvojice i nadále udržují kontakt, a dokonce u nich může opět přijít řada na společný sex.


Přestože se má za to, že sex s bývalým partnerem či partnerkou neprospívá porozchodovému „hojení“, nedávná studie amerických a kanadských odborníků tento rozšířený názor vyvrací. Podle jejích zjištění dokonce sex s expartnerem pomáhá lidem znovu se po rozchodu vzchopit. „To, jak se lidé vyrovnají s rozchodem, je velmi individuální. Sex s bývalým partnerem může pomoci k uzavření celé kapitoly, ale záleží samozřejmě na okolnostech. Pokud jeden z bývalých partnerů stále usiluje o oživení vztahu, není sex ideální volbou,“ upozorňuje Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který se zabývá zdravou sexualitou.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kamarádka začala chodit s tvým ex. Co teď?
4 případy, kdy je dovoleno vrátit se k bývalému
Co ti dal tvůj bývalý?


Po sexu touží ti, které rozchod více zasáhl


Odborníci z Wayne State University z amerického Detroitu a z kanadské Western University provedli postupně dvě šetření, v nichž se téměř šesti set lidí čerstvě po rozchodu v průběhu dvou měsíců dotazovali na jejich pokusy o sex s bývalými partnery a jejich emoční rozpoložení. Výsledky studie ukazují, že o sex s ex-partnery častěji usilovali lidé, kteří se s rozchodem vyrovnávali hůře a byli ke svému bývalému partnerovi či partnerce silněji citově vázaní. Jejich snažení přitom z velké většiny skončilo úspěchem a k sexu došlu, a to i opakovaně.
 

„Výzkumníci ovšem navzdory obecnému přesvědčení o škodlivosti sexu s expartnerem nezjistili u lidí, u nichž k němu došlo, žádné zhoršení jejich psychického a emočního stavu. Naopak, tito lidé se dokonce následně s rozchodem vyrovnávali lépe,“ uzavřel Adam Durčák.0 hlasů
Vaše hodnocení