Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pomalu se blíží období letních lásek a s ním i riziko, že se zabouchneš do cizince. Nemusíš kvůli tomu ale jezdit ani na druhý konec světa – cizinců je plno i u nás. Bude ti to klapat stejně jako s českými kluky? A jaké to má výhody a nevýhody?

Vztah s cizincem – má to smysl?

Flirt
zdroj: Getty Images Flirt
aktualizováno 16.06.2019, 00:00 | 16.06.2019, 00:00 | Krasna.cz/trm

Pomalu se blíží období letních lásek a s ním i "riziko", že se zabouchneš do cizince. Nemusíš kvůli tomu ale jezdit ani na druhý konec světa – cizinců je plno i u nás. Bude ti to klapat stejně jako s českými kluky? A jaké to má výhody a nevýhody?

V lásce si člověk neporučí. Zamiluj se, ani neví jak, a nehledí na to, jestli je to "správně". A je jedno, jestli se zamiluješ do plavčíka na dovolené v Chorvatsku nebo do Angličana, co je u vás ve třídě na výměnném pobytu. Jaká jsou pro a proti vztahu s cizincem?

 

Dobrá stránka věci


Procvičíš si jazyk


Jedno z velkých pozitiv vztahu s cizincem je, že si díky němu procvičíš nějaký cizí jazyk. Pokud teda on neovládá bravurně češtinu. ;-) Jinak se hodí pilovat angličtinu s rodilým mluvčím, nebo se klidně učit i nějaký méně obvyklý jazyk. Nevíš, kdy to v životě využiješ.

 

Poznáš jinou kulturu


Může se zdát, že dnes už se většina civilizovaných zemí podobá jedna druhé. Pokud máš ale možnost podívat se do některé kultury a národní mentality trochu detailněji, zjistíš, že spousta rozdílů a zajímavostí tam je. Díky své lásce z ciziny budeš mít možnost, dozvědět se víc o jeho zemi a poznat rozdíly mezi tou jeho a naší.

 


Zjistíš víc o sobě


V každém vztahu se dozvídáš něco o sobě samé, rozvíjíš se, ten druhý tě obohacuje. Pokud máš ale přítele ze země s jinou mentalitou, výchovou a kulturou, budou rozdíly mezi vámi o to větší a na tebe to bude mít výraznější vliv.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Proč si nerozumíte - a jak to napravit
Jak mu dát najevo své city?
Sex na jednu noc? Ano, ale...

 

Stinná stránka věci

 

Jazyková bariéra


Problémy mohou nastat, když si tak úplně nerozumíte. Letní lovestory s charizmatickým Francouzem je sice příjemná věc, ale zjištění, že tvých dvanáct lekcí z učebnice na ni moc nestačí jen tvrdý návrat do reality. Můžou díky tomu vznikat nejen situace komické, ale i dost ošemetné a nepříjemné. Jsi ochotna se kvůli své lásce učit jeho řeč?


Kulturní rozdíly


S klukem z Evropy to nejspíš nebude tak markantní rozdíl, pokud se ale zamiluješ do cizince z kulturně nebo nábožensky hodně odlišné země, můžeš být dost zaskočena. Pořád existují země, ve kterých se muži k ženám nechovají tak jako u nás. Můžeš být překvapena, když tě tvůj nový objev třeba z Turecka nebude považovat za sobě rovnou.


Jsi jeho spojka


Pokud si začneš s cizincem doma v České republice, může se snadno stát, že se na tebe upne. Ty jsi tu domácí, rozumíš řeči, kultuře i zákonům. On ne a ty jsi ta první, za kterou půjde s prosbou o pomoc. Jsi připravena na to, že si občas budeš připadat jako máma, co se stará o nesvéprávné děcko?

 

Anketa
Zažila jsi někdy vztah s cizincem?
 4 hlasů
Vaše hodnocení