Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Není to nutně šlápnutí vedle. Vše si ale musíte dobře promyslet a naplánovat.

VZTAH S EX: Kdy to může vyjít a co MUSÍTE udělat hned na začátku

Flirt
zdroj: Thinkstockphotos Flirt
aktualizováno 30.05.2018, 00:00 | 30.05.2018, 00:00 | Krásná.cz

Není to nutně šlápnutí vedle. Vše si ale musíte dobře promyslet a naplánovat.

Jste zastáncem jednoznačného ne? Říkáte si, že co se jednou pokazí, není dobré opravovat a je lepší pořídit si něco nového? Možná to přeci jen stojí za to: pokud jsou oba ochotni na sobě zapracovat.

 

Nemá smysl vrhat se znovu do vztahu, ve kterém to v minulosti nefungovalo, jen proto, že nechcete být sami. Ale pokud vám to v mnoha ohledech společně klapalo a jste ochotni na sobě zapracovat, zlepšit se, pochopit jaké chyby jste dělali a změnit jisté věci a pak to zkusit znovu, není slepovaný vztah rozhodně odsouzen ke krachu.

 

Je třeba začít u sebe


Vše ve vašem životě by mělo být v rovnováze – práce, vztah, koníčky, zábava, přátelé. Dejte si od sebe oddech a zrevidujte, jak to máte a jak to mít chcete. Když budete ze svého životního stylu pociťovat nevyváženost, nemůže fungovat.


Pak se zkuste s partnerem sladit. Ani jeden z vás by se neměl předělávat, ale ke kompromisu musíte chtít udělat krok oba. Když je jeden workoholik a po práci jde nejradši do společnosti, zatímco druhý žije jen pro rodinu a relaxuje doma v kuchyni nebo nad knihou, špatně se hledá pro oba přiměřený kompromis. Ale pokud oba chtějí, nemají problém okusit svět toho druhého a zkusit zjistit, co ho na něm tolik baví.

 


Chyby hledejte – ale na sobě


Proč váš vztah krachl? Protože on pije, nerespektuje vás, nerozesměje vás… Stop. Hledejte chyby raději u sebe. Nebyla jste věčně hašteřivá, příliš podezíravá, žárlivá? Klidně je společně s partnerem proberte, ale bez výčitek, ale nejlépe až poté, co se nad nimi zamyslíte sami, každý zvlášť.


ČTĚTE TAKÉ:

4 případy, kdy je dovoleno vrátit se k bývalému
Co ti dal tvůj bývalý?
Kamarádka začala chodit s tvým ex. Co teď?


Klidně se povzneste nad váš vztah a zamyslete se, jací jste jako lidé, jak vás vnímají kamarádi, kolegové v práci, jak působíte na první dojem.


Odluka vždy prospěje


Odborníci radí, dát si od sebe na čas pauzu. Zjistíte, zda si chybíte – a co vám chybí. Jaké vlastnosti toho druhého postrádáte, ale které vám i nyní, ve vzpomínkách, pijí krev. Jaké chvíle, které jste společně trávili, vám schází nejvíc, co pro vás bylo gró vztahu. Najděte tyto základní kořeny a zkuste, zda na nich je možné znovu začít stavět.0 hlasů
Vaše hodnocení