Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rozchod sice není lehká záležitost, i tak byste z něj ale měly vyjít hrdě a s nepochroumaným sebevědomím. Stejně jako byste měly zůstat se vztyčenou hlavu vy, naopak byste neměly do trapné situace uvést ani toho druhého. Čeho se vyvarovat, ať už p...

Zachovejte si tvář a tyto chyby při rozchodu nedělejte!

rozchod
zdroj: Getty Images rozchod
aktualizováno 08.10.2019, 00:00 | 08.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Rozchod sice není lehká záležitost, i tak byste z něj ale měly vyjít hrdě a s nepochroumaným sebevědomím. Stejně jako byste měly zůstat se vztyčenou hlavu vy, naopak byste neměly do trapné situace uvést ani toho druhého. Čeho se vyvarovat, ať už popud k rozchodu vyšel z vaší strany nebo ze strany přítele?

Prožívat během rozchodu silné emoce je naprosto normální. Přesto byste se ale měly držet na uzdě, abyste v očích toho druhého neklesly a nezavřely si u něj dveře už navždycky. Kvůli následujícím chybám během rozchodu v očích vašeho ex zaručeně klesnete.


Doprošování


Oznámil vám váš kluk, že už to mezi vámi není jako dřív a rád by byl zase sám? Rozhodně ho nezačněte přesvědčovat o tom, jak vám spolu bylo dobře a že by si to měl ještě promyslet. Také se snažte zadržet slzy nebo výbuchy hněvu, to si nechte pro kamarádky a před ním zůstaňte chladné. Přijměte váš rozchod jako fakt a zachovejte si svou hrdost.


Vyčítání


Když na kluka nezabere prošení, mnoho holek se naopak uchýlí k vyčítání. Snaží se tím nějak ventilovat svůj vztek a chtějí ze svého ex udělat toho špatného. Výčitky ale dusno mezi vámi ještě zvětší a jeho jedině utvrdí v tom, že udělal dobře, když se s vámi rozešel. Jestli ale zůstanete klidné a rozumné, tak ho tím znejistíte a on bude po rozchodu váhat, jestli přece jen neudělal chybu.

 

rozchod
(Foto: Getty Images)


Rozchod přes telefon


Rozhodly jste se, že se s přítelem rozejdete, ale nemáte sílu říct mu to do očí? Pak věřte tomu, že když mu to napíšete po telefonu, ukážete mu tím svou slabost. Bude si myslet, že o tom nejste dostatečně přesvědčené a zároveň ho bude mrzet, že to s ním nechcete probrat osobně. Seberte se a řekněte mu to hezky do očí.


Používání rozchodových frází


Trapné a otřepané věty typu „zůstaneme kamarády“ nebo svádění rozchodu na nedostatek času či rodinné problémy už každého omrzely. Navíc kvůli nim ve druhém člověku zanecháte trochu naděje, že až vaše důvody k rozchodu časem odezní, tak se k sobě zase vrátíte. Váš partner má ale právo na upřímnost.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nečekaný ROZCHOD? Co dělat a čeho se rozhodně vyvarovat
Jak poznáš, že se blíží rozchod?
Důležitá věc, kterou téměř každý ZAPOMENE udělat PO ROZCHODU


Pokud se jednou odhodláte k rozchodu, stůjte si za tím, nevymlouvejte se a sdělte mu přesné příčiny, které k vašemu odloučení vedly. Jen tak se díky rozchodu může někam posunout a v příštím vztahu se třeba chovat lépe. A pokud chcete zmírnit jeho bolest, nedělejte to přes fráze, ale řekněte mu, proč jste s ním byly, čím vás na začátku zaujal a jakých vlastností jste si na něm vážily.


Předstírání, že jste se nerozešli


Rozešel se s vámi váš kluk, ale vy nemáte sílu to říct kámoškám? Nebo víte o dívce, která by o něj měla zájem, a tak před ní naschvál tvrdíte, že je stále zadaný? Časem vaše lež stejně vyjde najevo a před ostatními vás to určitě neuvrhne do dobrého světla. To, že budete upřímné, všichni ocení mnohem víc.

 

rozchod
(Foto: Getty Images)


Pomsty a pomlouvání


Je jasné, že toho na vašeho ex víte víc než většina ostatních lidí. Ani po rozchodu byste ale neměly začít roztrubovat jeho tajemství, protože jinak hrozí, že vám to oplatí stejnou mincí. A určitě nechcete, aby před ostatními kluky rozhlašoval to, co byste si nejraději nechaly pro sebe. Stejně tak se mu nesnažte uškodit ani vymyšlenými pomluvami. Opět to vyjde najevo a nakonec by mohli všichni skrz prsty koukat na vás.


Platí to i v případě, že se snažíte předstírat, jak jste s rozchodem v pohodě a hned se naoko zase zadáte. Svůj nový vztah ale vůbec nemyslíte vážně a jen se snažíte vašemu ex dokázat, že je o vás zájem. On však pozná, že to divadlo hrajete kvůli němu a navíc raníte vašeho nového kluka. Dejte si načas a s rozchodem se vyrovnávejte, ale naschvály nikam nevedou.


Náš tip: Nejen pokud jste se čerstvě rozešly, tak oceníte film Rozchod! s Jennifer Anistonovou v hlavní roli. Brooke a Gary se do sebe zamilovali a začali spolu bydlet. Netrvalo ale dlouho a oba si začali pěkně lézt na nervy. Hádky o maličkostech vedly až k tomu, že se rozešli. Ani jeden z nich se ale nechtěl vzdát bytu, který si pořídili. A tak v něm oba dál bydlí a dělají si různé naschvály. Dají to nakonec zase dohromady? Na to se podívejte v sobotu 12. října v 15:20 na Nově.

 

Rozchod!
(Foto: Archiv distribuční společnosti)0 hlasů
Vaše hodnocení