Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Můžeš je koupit všude. V lékárnách, v drogeriích, v sexshopech, v hypermarketech i supermarketech, ale ať je kupuješ, kde chceš, tak u mnoha slečen, ale i mladších pánů, se objeví vcelku normální jev: zdá se jim to trapné a bojí se, že na ně lidé ...

Žádný strach z kupování kondomů

aktualizováno 07.06.2011, 00:11 | 07.06.2011, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize / troch

Můžeš je koupit všude. V lékárnách, v drogeriích, v sexshopech, v hypermarketech i supermarketech, ale ať je kupuješ, kde chceš, tak u mnoha slečen, ale i mladších pánů, se objeví vcelku normální jev: zdá se jim to trapné a bojí se, že na ně lidé budou koukat skrz prsty. Nebo že jim kondom dokonce neprodají… Prostě trapas! Může se vůbec něco takového stát?

Kondom je zřejmě nejpoužívanější druh antikoncepce, alespoň pro muže. Ale ne vždy je pravidlem, že když je to pánská ochrana, tak by ji měli kupovat jen kluci, na to už se v dnešní době vážně „nehraje“. Doba je trošku jinde než dřív, a tak bys i ty měla být dostatečně informována o možnosti otěhotnění, přenosu pohlavních chorob či spolehlivosti antikoncepce. Je to tvoje tělo a tvoje zdraví, proto bys ho měla chránit ty. Tudíž z toho vyplývá… Je lepší u sebe kondom mít sama, než spoléhat na kluky, kteří se často o takové věci moc nezajímají. Samozřejmě je skvělé, když narazíš na spolehlivého a zodpovědného kluka, ale co když ne?


Je ti trapné ho jít koupit? Záleží na tom, kam… Pokud máš vážně takové obavy, rozhodně nevol malé obchůdky, kde si o všechno, co chceš, musíš prodavačce říkat nahlas. Pokud jsi stydlivá, nejspíš zčervenáš, nebo to vůbec neřekneš. Raději vol samoobsluhy nebo ještě lépe – hypermarkety. Kondomů je doopravdy celá řada, takže budeš mít i čas na to, si ho sama vybrat a prozkoumat ostatní značky a i ceny.


PŘEČTI SI TAKÉ:

What´s up?! Povídání o kondomech
Polovina teenagerů se při sexu nechrání!
Sex ve strachu z otěhotnění nestojí za nic!


Budou na tebe lidi koukat skrz prsty? Pokud ti není deset, tak určitě ne… V dnešní době je to normální praxe, si ho jít koupit, je to stejné, jako když si jdeš do lékárny pro hormonální antikoncepci. Já s oblibou říkám, že je to tak přirozené, jako si jít koupit chleba, tudíž nic složitého. Navíc by ses určitě neměla stydět, že něco takového kupuješ – tím, že si kondom koupíš a nechceš z něj udělat balonek, dáváš najevo, že ti na svém těle záleží.


Prodat kondom by ti měli v každém věku, v zákoně nic o věkem limitovaném nákupu není, proto jestli na tebe někdo „vybafne“, že ti určitě ještě není 15 a další podobné řeči, s klidem můžeš říct, že jim to může být jedno.


I když máš nebo nemáš stálého partnera a i když bereš hormonální antikoncepci, nikdy si nemůžeš být jistá, kde a s kým se ocitneš, takže raději mysli včas na svou ochranu!

 

Další články autorky Mersmerize najdeš na prodivky.tomsh.cz.

 

Anketa
Nosíš u sebe kondom
 11 hlasů
Vaše hodnocení