Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už jsi někdy zažila, že z tebe při orgasmus vytékala nebo vystříkla tekutina? Není to nic, za co by ses měla stydět.

Ženská ejakulace: Jen mýtus z porna?

Orgasmus
zdroj: Thinkstockphotos Orgasmus
aktualizováno 19.10.2019, 00:00 | 19.10.2019, 00:00 | Krasna.cz/trm

Už jsi někdy zažila, že z tebe při orgasmus vytékala nebo vystříkla tekutina? Není to nic, za co by ses měla stydět.

Ženskou ejakulaci neboli mokrý orgasmus údajně zažívá až třetina dívek a žen. Přesto se mnohé z nich za tuhle „schopnost“ stydí. Jsou zaražené, když se „podivuhodná“ tekutina objeví v ten nejintimnější okamžik. Pak se můžeš cítit rozpačitě, a může to zaskočit i tvého partnera. Přitom je to jen důkaz toho, že se dokážeš dokonale uvolnit a milování si užít.

 

Pokud se za svůj mokrý orgasmus stydíš, může to vézt až k tomu, že budeš odmítat intimní styk. Nenech se tím stresovat. Ženská ejakulace je přirozená, jen ji nemá každá žena. Proto může zaskočit tebe, i tvého partnera, pokud se s ní zatím u jiné partnerky nesetkal.

 

Orgasmus
(Foto: Profimedia)


Mnoho dívek dokonce nemá o existenci ženské ejakulace vůbec ponětí. Když ji pak zažijí, mylně se domnívají, že vzrušením neudržely moč a je jim z toho trapno. Možná jsi tuhle záležitost viděla zatím pouze v nějakém lechtivém filmu a máš o ní dost zkreslené představy. Stejně jako řada jiných věcí, i mokrý orgasmus je tu většinou jen předstíraný a herečky jednoduše jen povolí svaly a nechají ze sebe uniknout vodu, kterou do sebe předtím dostaly. Ve skutečnosti není frekvence ženské ejakulace tak častá, ani tak intenzivní (i když existují výjimky).


Podle statistik dosáhne mokrého orgasmu jen zhruba třetina dívek a žen. A to ne pokaždé! Některé ho dosahuje pravidelně, jiné ho zažijí třeba jen jednou za život a ani neví, jak se jim to povedlo.

 

Anketa
Zažila jsi někdy mokrý orgasmus?
 


To jsem se počůrala?


Ženského ejakulátu je obvykle několik mililitrů, tedy zhruba dvě až tři čajové lžičky (ale existují výjimky, jejichž ejakulace může být mnohem intenzivnější). Ejakulát má zcela jiné složení než moč. Obsahuje glukózu, fruktózu, sacharózu a fosforečné kyseliny, složením se velmi podobá mužskému ejakulátu (ale samozřejmě neobsahuje spermie). S močí se zaměňuje proto, že se jedná o tekutinu, obvykle ale bez barvy a zápachu, takže se nemusíš ničeho obávat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Masturbuješ? Triky pro ještě výbušnější orgasmus
Chceš zažít nepoznanou rozkoš? Seznam se s bodem U!
Nejlepší polohy pro ještě bouřlivější orgasmus

 

Chci ho, jak na to?

 

Ejakulaci u žen pomáhá stimulace bodu G, protože pokud dosáhneš orgasmu díky jeho dráždění, stimulují se pravděpodobně i žlázy, které jsou právě zdrojem ejakulátu. K uvolnění tekutiny z těchto tzv. Skeneho žlázy (někdy se jim říká ženská prostata) dochází při silných orgastických stazích, a to jak při pohlavním styku, tak při masturbaci nebo orálním sexu. Skeneho žlázu si můžeš dokonce v okamžiku, kdy jsi vzrušená, snadno nahmatat. Při sexuálním vzrušení se totiž naplní tekutinou a můžeš je pohmatem cítit. Najdeš je na přední straně pochvy, ejakulát vylučují dva drobné otvory, které se nacházejí hned vedle ústí močové trubice.

 

To, zda mokrý orgasmus máš, či ne, je dáno velikostí a vyzrálostí Skeneho žláz. To je bohužel faktor, který neovlivníš. Může u tebe ale také docházet k tzv. zpětné ejakulaci. Při ní se tekutina nevylučuje ven z těla, ale močovou trubicí stoupá do močového měchýře. Pokud máš po milování nutkání na malou, i když jsi těsně před ním byla, může to být způsobeno právě tímto jevem. Omrkni tekutinu, která z tebe vytéká. Je-li bezbarvá až bělavá a bez zápachu, nemusí to být moč, ale právě ejakulát.


Pokud dosáhneš mokrého orgasmu, rozhodně se tím nestresuj, naopak. Je to známka toho, že jsi skutečně maximálně vzrušena. Ženská ejakulace je velmi intenzivní pocit, který ti poskytne ještě větší rozkoš, tak proč si ji odpírat nějakými předsudky?


Jestli s mokrým orgasmem nemáš vlastní zkušenost a chtěla bys, měla by ses při milování maximálně uvolnit a vnímat signály svého těla. Tvůj partner ti může pomoci tím, že ti bude dráždit bod G a také bod U, který je v blízkosti močové trubice, kde se nacházejí i Skeneho žlázy. Pokud ucítíš pocit, jako by se ti chtělo na malou, zkus ho překonat a vychutnat si jen narůstající slast.9 hlasů
Vaše hodnocení