Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

První sex je pro spoustu dívek velkým milníkem. Považují ho za začátek plnohodnotného sexuálního života, a pro mnohé z nich je bohužel existence panenské blány velkým břemenem. Bojí se, že když se jejich vyvolený dozví, že jsou ještě panny, bude s...

Ztráta panenství: Co když už o něj všechny přišly a vy pořád nic?

Dívka v posteli
zdroj: Getty Images Dívka v posteli
aktualizováno 25.04.2019, 00:00 | 25.04.2019, 00:00 | Krásná.cz

První sex je pro spoustu dívek velkým milníkem. Považují ho za začátek plnohodnotného sexuálního života, a pro mnohé z nich je bohužel existence panenské blány velkým břemenem. Bojí se, že když se jejich vyvolený dozví, že jsou ještě panny, bude si o nich myslet, jak musí být nezkušené. Jak je to se ztrátou panenství doopravdy? Je neporušená panenská blána v dnešní době výhrou, nebo něčím, za co byste se měly stydět?

Všechny kámošky už sex měly, a když na to přijde řeč, musíte se přiznat, že vy ještě nic. Nemáte k tématu co říct a cítíte se, jako byste o něco zásadního přicházely. Někdy dokonce musíte sledovat jejich udivené pohledy a připadáte si v kolektivu zvláštně. Proč tomu tak je?


Tlak společnosti


V dnešní době je v módě mnoho bizarních věcí, spousta dívek své panenství střeží a často se dočtete, že ho pak za velkou cenu prodají. Stále ale většina společnosti na dospívající dívky, co se týče sexuálního života, docela tlačí. Po ženách se chce, aby byly hned zkušené a připravené uspokojit muže a co kdyby při sexu ležely jako prkno, to už by byl úplný konec. Dívky jsou tak do včasné ztráty panenství nepřímo nucené, aby s nabýváním sexuálních znalostí začaly co nejdřív.


Často si navíc buď myslí, že je první sex buď něco hrozného, nebo se naopak pod vlivem filmů až moc těší. V prvním případě to chtějí mít co nejdříve odbyté a zapomenou, že v tom smysl ztráty panenství vůbec nespočívá. Ve druhém případě jsou zklamané, protože první sex nějakým velkolepým ohňostrojem nekončí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

MOJE POPRVÉ: V mém srdci byli dva. Ale který z nich mě o panenství připravil?!
Co pro tebe znamená panenství?
13 věcí, co neříkat holce, která je ještě panna


Zaměřit ale všechny myšlenky jen na tohle je zbytečná ztráta času. Pokud jste o panenství ještě nepřišly, zatímco vaše kamarádky už to mají dávno za sebou, vůbec nevěste hlavu. Jako starší budete mít víc rozumu a víc si sex také užijete. V patnácti můžete řešit spoustu jiných pěkných věcí, než ty, na které budete mít čas po zbytek života. Je škoda, že dospívající dívky téma ztráty panenství většinou naprosto pohltí a zapomínají na jiné, důležité věci.


Střežit si to pro toho pravého?


O panenskou blánu by dívka měla přijít, když se chce s nějakým klukem vyspat, a ne s ním mít styk proto, že už nechce být panna. Zároveň je pravda, že čekat příliš dlouho se také nevyplácí. Do dvaceti zůstaňte v klidu a pohodě, pokud je vám ale přes dvacet a princ pořád nikde, sexuální život můžete objevovat i s dobře zvoleným kamarádem. Zároveň ale platí, že dnes, když dívky často trpí promiskuitou, si bude váš budoucí partner vážit toho, pokud bude ve vaší posteli první.

 

Panenství
(Foto: Getty Images)


Je ztráta panenství přeceňovaná?


Na jednu stranu není ztráta panenství žádným extrémním zážitkem, na druhou stranu jde o něco, na co byste neměly mít špatné vzpomínky. Stydíte se, že jste pořád panny? Když o panenství nepřijdete nějak hezky, tak se stejně nebudete mít čím chlubit. Spíš pak budete závidět dívce, která si počkala a může o svém poprvé vyprávět.


FILMOVÝ TIP

 

Na to, co se stalo slušné a poctivé dívce, která si své panenství chtěla zachovat, i když mezi spolužačkami už byla spíše výjimkou, se podívejte ve filmu Americká panna. Co se nebohé dívce přihodilo, zjistíte tuto sobotu 27. 4. ve 21:55 na Nova Cinema nebo již nyní na VOYO.

 0 hlasů
Vaše hodnocení