Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Stále jsi nenarazila na svou životní lásku? Jsi pořád sama a už ti to leze krkem? Zvyš své šance a konečně HO potkej.

Jak se co nejrychleji seznámit

Sama
zdroj: Thinkstockphotos Sama
aktualizováno 02.05.2015, 00:12 | 02.05.2015, 00:10 | Krasna.cz/trm

Stále jsi nenarazila na svou životní lásku? Jsi pořád sama a už ti to leze krkem? Zvyš své šance a konečně HO potkej.

Není to o tom, že bys nerandila. Nesedíš doma, nejsi bláznivá stíhačka, nerudneš před klukama a v pohodě se s nimi dokážeš bavit. Jsi vlastně docela fajn holka – jak tvrdí tvé kámošky i kamarádi. Přesto tvé první rande je zpravidla i tím posledním. Co je špatně? Možná jen to, že jsi dosud narážela na kluky, se kterými si prostě nesednete. Jak konečně najít někoho, s kým to bude to pravé?


Strategie, podle které hledáš a seznamuješ se do teď, očividně nefunguje. Bude tedy potřeba ji změnit, rozšířit a zkusit jinak. Může stačit jen drobná změna a konečně narazíš na kluky, kteří si nezaslouží po prvním rande nálepku "nepoužitelný hňup".


Kde hledáš?


Uvědom si, kde všude se seznamuješ, nebo seznamovat můžeš. Ve škole? Ve tvém oblíbeném klubu? Na autobusové lince, kterou denně jezdíš do školy a zpátky? To není moc. Potkáváš tam zřejmě pořád stejné kluky a ti ostatní ti unikají, protože se jednoduše míjíte. Jak je potkat? Změň svou zaběhnutou trasu a rozšiř si rajón. Co vyzkoušet jiný klub, než ten, do kterého chodíte obvykle? Omrknout diskotéku na opačném konci města, ze školy jít pěšky procházkou, vyrazit do jiného obchoďáku nebo pobočky knihovny, než chodíš obvykle. Malá změna může ve skutečnosti znamenat velkou příležitost.
 

Přátelé přátel


Spousta dvojic se seznámila díky společným kamarádům. Chodíš pařit pořád jen s kamarádkami? Podnikněte někdy akci ve víc lidech. Do kina, na diskotéku nebo na kola můžete každá vzít někoho dalšího a uvidíš, jak se okruh tvých známých rozšíří. Můžeš si najít nové přátele, a dokonce i vysněnou lásku.

 


Přehodnoť nároky


Jsi vegetariánka, po maturitě chceš jít bezpodmínečně na vysokou, jezdíš na koních a nemáš ráda kluby. A hledáš kluka, který to má hozené úplně stejně. To jsou dost úzce specifikovaná kritéria. Zkus popřemýšlet, jestli tak moc vadí, že si dá k večeři hamburger, chodí na učňák nebo zbožňuje disco. Nemusíte být naprosto stejní, abyste si rozuměli. Naopak! Časem byste se spolu možná i začali nudit. Odlišnost nás přitahuje a inspiruje. Možná díky němu získáš i další zájmy a nový pohled na svůj život.


Buď aktivní


Možná nesedíš neustále zavřená doma, ale tvé koníčky jsou už zajeté a nové lidi při nich nepotkáš. Zvyš své šance na lásku tím, že vyzkoušíš něco nového. Máš volný víkend? Můžeš třeba vyrazit někam pracovat jako dobrovolník, během roku probíhá řada víkendových miniworkcampů, na kterých poznáš spoustu nových lidí. A v létě můžeš vyrazit i na dvoutýdenní nebo měsíční workcamp (sleduj třeba trochujinak.cz, inexsda.cz).

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak dlouho počkat se sexem?
Proč po prvním rande nezavolal?
Aby tvé první rande bylo úžasné


Kašli na rande


Jak vypadá tvé obvyklé rande? Jdete do kavárny, povídáte si, nebo do klubu a tančíte. Případně do kina a mlčíte. Moc se toho o tom druhém nedozvíš a jsi během rande tak trochu v křeči? Úplně změň zažité randící taktiky. Jděte spolu bruslit, na piknik, na procházku, do cirkusu... Inspiruj se na různých slevových serverech, originální rande můžeš zažít i bez toho, aby na to padla polovina kapesného. Dělejte to, co obvykle neděláte. Při "akci" se lépe poznáte a dozvíte se o sobě mnohem víc, než při vyumělkované konverzaci, kdy se hlídáte a snažíte tomu druhému zalíbit. Buďte sami sebou, buďte uvolnění a spontánní.

 


Nemaluj si to černě


Když jdeš na rande s tím, že tě na něm stejně čeká nějaký ťulpas, těžko to může dopadnout dobře. Zahoď předsudky a prostě se nech překvapit. Možná někdy nemile, ale šance je i na příjemné překvápko. Když nebudeš mít žádná očekávání, nemůžeš být zklamaná už z principu. Buď vstřícnější, otevřenější a pozitivnější. Neznamená to být naivní a vylepšovat si v hlavě jeho image, když není dobrá. Ale proč ho očerňovat ještě dřív, než ho skutečně poznáš?


Dobré versus špatné


Zaměřuješ se jen na jeho chyby? To není dobré. Máme je každý, ani ty nejsi dokonalá. Všímej si jeho pozitiv i negativ. Ano, možná tě vzal do zakouřené restaurace, skoro tě nepustil ke slovu a to triko také mohl mít čistější, ale to přece neznamená ještě nic moc tragického. Dej mu šanci a poznej i jeho pozitiva.7 hlasů
Vaše hodnocení