Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každý z nás je má. Ať už malé, nebo velké, ať už závažné, nebo k pousmání, máme je a musíme s nimi buď bojovat, nebo je přijmout. Já se rozhodl pro druhou možnost.

Komplexy? Přijmi je!

Vyrovnej se s komplexy
zdroj: Krásná.cz/Archiv blogera Vyrovnej se s komplexy
aktualizováno 14.09.2011, 16:11 | 02.03.2011, 00:00 | Karel Jech/Krásná.cz

Každý z nás je má. Ať už malé, nebo velké, ať už závažné, nebo k pousmání, máme je a musíme s nimi buď bojovat, nebo je přijmout. Já se rozhodl pro druhou možnost.

Jsem kluk, ale i tak jsem měl, a vlastně pořád mám pár komplexů. Ale za tu dobu jsem se je naučil přijmout a brát se takového, jaký jsem. Tak třeba - odmalička mám skvělé, zdravé zuby. Nikdy jsem neměl kaz, jsou silné, zdravé. Ale aby to nebylo tak skvělé, je to spojené právě s tím komplexem. Moje zuby jsou možná skvěle zdravé a silné, ale mám zakrslý zub. To znamená, že je sice zdravej, ale zastavil se v polovině růstu a je o trochu menší než ostatní. A ono by to ani tolik nevadilo, ale jelikož je vidět pokaždé, když se směju, nehorázně mi to vadilo a hrozně jsem tím trpěl, protože mě to nutilo skrývat svůj úsměv.

 

Ale postupem času jsem se to naučil brát tak, že jsem s tímhle zubem vyrostl a musím to tak brát, že nikdy nebudu mít perfektní hollywoodský úsměv (teda pokud bych nešel na vybělení a nenasadil si korunku na ten zub, ale to asi neudělám). Jedna moje skvělá kamarádka mi jednou řekla dvě věci, co mi dost pomohly. První věc: krásný úsměv má dnes kde kdo, ale já díky tomuhle zubu mám něco, co třeba tolik lidí ne, a je to u mě věc, ze které můžu udělat přednost a originální věc. A druhá věc, co mi řekla, je, že se musím milovat takovej, jakej jsem.

 

A tak jsem se naučil brát sebe i se všemi komplexy takového, jaký jsem, a prostě se tak beru a mám se rád. Je důležitý mít rád sám sebe, nemít na sebe negativní pohled a neřešit nedostatky. Protože i z každého nedostatku se dá udělat přednost.

 

A to se naučte i vy. Ne se do sebe bezhlavě zahledět a udělat ze zrcadla něco, do čeho budeš koukat celý den. Ale plně postačí třeba ráno vstát a u toho zrcadla si říct: "Dnes mi to sluší" apod. Každá maličkost, co uděláš pro své sebevědomí, se na něm odrazí a už v něm zůstane. Tak se snaž si to sebevědomí dostat na zdravou úroveň a vážit si sebe sama takové, jaká jsi. I se všemi nedostatky, komplexy a nedokonalostmi.8 hlasů
Vaše hodnocení