Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Detox podstupuju většinou jednou nebo dvakrát ročně. Není to kvůli hubnutí, ale beru ho jako očistu těla, a když jsem měla trávící problémy, tak mi vždycky pomohl.

3 denní smoothie detox a recepty na smoothies

smoothie
zdroj: Archiv blogerky smoothie
aktualizováno 26.08.2017, 00:00 | 26.08.2017, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Detox podstupuju většinou jednou nebo dvakrát ročně. Není to kvůli hubnutí, ale beru ho jako očistu těla, a když jsem měla trávící problémy, tak mi vždycky pomohl.

Jestli chceš zhubnout, tak ti detox nepomůže, protože se sice odvodníš a budeš mít ploché břicho, ale když pak začneš jíst normálně, tak se logicky dostaví jojo efekt.


Druhů detoxů je vážně hodně. Některé jsou drastické, kdy několik dní piješ třeba jen drink s pepřem nebo čistící čaj. Jiné jsou lehčí, jako třeba smoothie detox, který jsem si vybrala já nebo třeba že jíš jen rýži a piješ vodu. Navíc je samozřejmě jenom na tobě, jestli to budeš dodržovat přesně, nebo si "pravidla" trochu poupravíš.

 

A teď už přímo k smoothie detoxu.
Je to v podstatě podobné jako UGO Očista, ale nestojí to 1500 Kč a do smoothies si dáš, co chceš. Držet detox 3 dny mi úplně stačilo, protože miluju jídlo a víc dnů by to pro mě byl asi nadlidskej výkon. Ideální je dělat si 3-4 smoothie denně a k tomu pít hodně vody a zelený čaj. Nejlepší by bylo úplně vynechat kafe, ale bez toho bych v práci asi usnula, takže jsem si ho stejně dala.

 

smoothie
(Foto: Archiv blogerky)


Ráno jsem si dělala sladké smoothie s trochou rýžového mlíka, aby mi to dodalo energii na celý den. K obědu jsem si dělala hustší a výživné smoothie, hlavně aby mě zasytilo. K večeři jsem si namixovala spíš zeleninové smoothie a šlo mi o to, aby bylo lehké.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Potřebuje naše tělo detox?
Netradiční detox a hubnutí s ajurvédou
Vsaď na detox a zastav věčné přejídání

 

I když jsou to jen 3 dny, tak držet ten detox nebylo lehké. Hlavně, když jsem do toho chodila do práce. Ale víceméně jsem to zvládla, ale do práce jsem si vzala pár knäckebrotů pro případ nouze. Ale musím říct, že jsem se po něm cítila opravdu dobře a lehce. Dokonce jsem byla i plná energie, dobře se mi usínalo a i vstávalo. Takže pokud nad tím přemýšlíš, určitě tento detox zkus. Při nejhorším se na to vyprdneš a budeš jíst furt stejně.


Po detoxu jím opět normálně jako předtím. Ale i před detoxem jsem jedla zdravě a opravdu se to snažila dodržovat. Ale jestli normálně úplně nedodržuješ zdravou stravu, tak to po detoxu aspoň zkus. Třeba to bude ten správný impuls pro to něco změnit.

 

Recepty na smoothies


Snídaně - borůvky, banán, ananas | lesní směs, banán, jablko | špenát, ananas, banán + rýžové mlíko a voda
Oběd - červená řepa, banán, jablko | červená řepa, jablko, grep + voda
Večeře - špenát, jablko, okurka | špenát, borůvky, mrkev + voda

 

smoothie
(Foto: Archiv blogerky)

 

Obědové smoothie jsem dělala zhruba 500 ml. K snídani a večeři jsem si připravovala 300-400 ml.

 

Nakonec bych chtěla ještě jednou zopakovat, že DETOX NENÍ NA HUBNUTÍ. A určitě není dobré ho držet nějak dlouhodobě. A předtím, než začneš držet jakýkoliv detox, tak doporučuju najít si všechny informace ať víš, jestli je to pro tebe vhodné.


Máš s detoxy zkušenost? Jaký na ně máš názor?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •