Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Letos se konal další ročník festivalu elektronické hudby - Finlandia Mácháče - kde jsem samozřejmě nemohla chybět. A tady je můj report toho, co se o víkendu stalo.

3 dny na Mácháči - 1 velká party

machac - 4
zdroj: Archiv blogerky machac - 4
aktualizováno 03.09.2017, 00:00 | 03.09.2017, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Letos se konal další ročník festivalu elektronické hudby - Finlandia Mácháče - kde jsem samozřejmě nemohla chybět. A tady je můj report toho, co se o víkendu stalo.

Pátek 18. 8. 2017


Na Finlandia Mácháč jsme jeli po třetí, takže cesta utekla rychle a za chvíli už jsme projížděli Doksy a mířili do kempu Bílý Kámen. Tenhle kemp je sice od festivalu trochu dál, ale kemp Klůček, který je hned vedle, je většinou už během dopoledne plný. Postavili jsme stan (chatky se na dobu festivalu musí zamlouvat snad rok dopředu), pustili hudbu, namíchali drinky a uživali festivalovou atmosféru v kempu.

 

machac - 7
(Foto: Archiv blogerky)


Po popíjení vodky s Fantou a přípravách na večer jsme vyrazili na fesťák. Nejkratší cesta vede asi 20 minut přes les, takže víkend máš kromě hudebního i s adrenalinovým zážitkem. Finlandia Mácháč všichni dobře známe, takže jsme se v areálu rychle zorientovali a pokračovali rovnou na schody k baru najít ostatní kámoše. Navíc to je naproti hlavní stage, takže jsme měli dobrý výhled na hrajícího DJe. Nejvíc jsme si užili holandské W&W, kteří hráli vážně dobře. A taky Dannic a Lost Frequencies, který zahrál třeba remixy známých songů nebo hit Are You With Me, byli super. Každá show byla vážně nabitá a užili jsme si to jak po hudební, tak vizuální stránce.

 

machac - 2
(Foto: Archiv blogerky)


Po propařené noci přišla chvíle další challenge - dostat se zpátky do kempu. A long story short s Martinem jsme se ztratili a „domů“ jsme šli přes hodinu. Navíc jsme nejdřív přišli do úplně jiného kempu, o kterém jsme ani nevěděli, že v Doksech je. No prostě sranda. A to byl jenom první den.

 

machac - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 

Sobota 19. 8. 2017


V sobotu jsme se trochu prospali a pak se spíš jen váleli ve stanech, poslouchali elektronickou hudbu dunící z okolních chatek a aut, a kecali o tom, co jsme první noc festivalu zažili a kdo z DJs hrál nejlíp. Akorát jsme vyrazili na oběd do Doks a můžu říct, že v průběhu festivalu mi přijde smažák s hranolkama vždycky k chuti. Holt na nějakej „healthy lifestyle“ se tu moc nehraje. A ono to nezdravý jídlo chutná po party stejně nejlíp.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Základní pravidla, jak přežít festival ve zdraví
Burning Man, nejbliznivější festival v poušti: Jakými outfity se inspirovat pro příští festivalovou sezonu?
Nezbytnosti na festival

 

machac - 9
(Foto: Archiv blogerky)


Večer nás čekali především čeští DJs jako Richard Reynolds, Audiorockers & Matt Raiden, EKG nebo Tommy Rogers.
Show na hlavní Evropa 2 stage byla super, ale i tak jsme se rozhodli podívat se i na ostatní stage a musím říct, že se tam rozhodně vyplatí zajít. Dobře hráli na Techno stagi i M-Point, který patřil jednomu ze sponzorů festivalu - značce Marlboro. V areálu jsme zůstali až do rána a spát jsme šli asi až v 7h.

 

machac - 5
(Foto: Archiv blogerky)

 

Neděle 20. 8. 2017


V neděli jsme dospávali, balili stany a kecali o tom, co všechno se o víkendu stalo. A že toho nebylo málo (bohužel většina z toho není publikovatelná, hihi :)). Odpoledne jsme vyrazili do Prahy. A večer jsme spali jako mimina asi 12 hodin.

 

machac - 6
(Foto: Archiv blogerky)

 

Organizátorům děkuji za další vydařený ročník Mácháče a konec festivalové sezóny. Kromě hudby bylo v areálu kvalitní jídlo, bary a hodně záchodů, takže všechno jak na podařeném fesťáku má být (teda až na ty nesmyslně předražené pláštěnky). Už se těším na příští rok!

 

machac - 8
(Foto: Archiv blogerky)

 

Byla jsi na Mácháč? Jaký letní fesťák máš nejradši?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •