Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Skvělých českých návrhářů je velká spousta a vypsat tu všechny, nebo ty zaručeně nejlepší, je v podstatě nemožné. Takže tady je můj výběr pěti českých návrhářů, kteří jsou podle mě zajímaví a chci ti je představit.

5 českých návrhářů, které bys měla znát

navrhari - 3
zdroj: Archiv blogerky navrhari - 3
aktualizováno 04.01.2018, 00:00 | 04.01.2018, 00:00 | Karolína Rejmontová/Krasna.cz

Skvělých českých návrhářů je velká spousta a vypsat tu všechny, nebo ty zaručeně nejlepší, je v podstatě nemožné. Takže tady je můj výběr pěti českých návrhářů, kteří jsou podle mě zajímaví a chci ti je představit.

Michael Kovačik


Michael Kovačik začínal jako stylista, a pak přešel k navrhování vlastních modelů. Pracuje hlavně s černou a tmavými barvami. Používá různé originální střihy a řekla bych, že jeho šaty mají takové „něco“, podle čeho vždycky poznám, že jde právě o tohoto návrháře. Michael je taky oblíbený u spousty celebrity, např. Anety Vignerové, Moniky Bagárové, Rytmuse, Dary Rolins nebo Zorky Hejdové.

 

Zuzana Veselá


Zuzana Veselá nepatří mezi nejznámější české návrháře, ale její zapálení pro módu není o nic menší. Její modely jsou elegantní, příjemné a praktické, takže jsou hlavně pro ženy, co jsou v jednom kole, které chtějí vypadat dobře. Ráda dělá minimalistické oblečení, ve kterém se zákaznice hlavně dobře cítí v celodenním kolotoči. Neinspiruje se ničím konkrétním, jako třeba přírodou nebo cestováním, ale její inspirací jsou pocity – to, jak by se žena v jejím modelu měla cítit. Přitom ráda zdůrazňuje ženskost pomocí různých linií a střihů.

 

navrhari - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Kdo je tvou módní inspirací?
Třináctiletá módní návrhářka
Ikony světové módy - inspiruj se

 

navrhari - 1
(Foto: Archiv blogerky)

 

Jan Černý


Tenhle fashion designer mě zaujal na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Jeho pánské návrhy jsou vždy originální, nečekané a pro někoho, kdo je zvyklý na klasickou pánskou módu, šokující. A proto mě Jan Černý hrozně baví a vždycky jsem na jeho novou kolekci zvědavá.

 

Zuzana Kubíčková


Nedávno jsem byla na představení kolekce večerních šatů Zuzany Kubíčkové a měla jsem možnost si s ní osobně popovídat. A je to moc milý člověk, který miluje svoji práci a její šaty jsou kouzelné. Dělá barevné kolekce a zaměřuje se na ženskost. Vždycky to mezi černými modely krásně rozzáří.

 

Lukáš Macháček


Lukáš Macháček je návrhář z Olomouce, pro kterého je důležitá jednoduchost, kvalita, nadčasovost, kombinovatelnost a nositelnost. Rád pracuje s tmavými barvami a vrstvením. Myslím si, že o něm ještě hodně uslyšíme.

 

Které módní návrháře ráda sleduješ?0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •